Sari la conținut

Tot Comunist E Si Asta Al Meu


robychopper
 Share

Postări Recomandate

dar de poza asta ce zici....axa cu came???

dupa ce lam pus pe bar

motorul meu este expus in barul CARGO din timisoara

nu se vede prea bine poza dar asta este ce sa fac

post-8-1071850240_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marfa motoru, da' cum ai facut springeru ala, ma intereseaza si pe mine asa ceva da mai scurt, gen harley WLA/WLC anii '30-'40. la cati bani te-a dus furca si ce dimensiuni de roata ai pe spate.

am vazut site-ul tau marfa niprele pe unde se afla mai ales cel grena si cel bleu (rigid sau asa pare cu roti groase si pe 15" sau 16")

bafta in continuare si vreme buna. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marfa motoru, da' cum ai facut springeru ala, ma intereseaza si pe mine asa ceva da mai scurt, gen harley WLA/WLC  anii '30-'40. la cati bani te-a dus furca si ce dimensiuni de roata ai pe spate.

am vazut site-ul tau marfa niprele  pe unde se afla mai ales cel grena si cel bleu (rigid sau asa pare cu roti groase si pe 15" sau 16")

bafta in continuare si vreme buna. :D

furca am facuto eu in tm

si niprele de pe siteul meu sunt ale resitenilor cam toate au roti pe 16 15

la mine pe spate la motor este un cauciuc de 15.90.150

cu geanta de ww broasca taiat interiorul si pusa pe spite, butucul este de simson awo taiat in doua si latit cu o flansa de 10 cm asa ca spitele sunt inclinate la fel pe ambele parti

springerul este creatie proprie este destul de simplu de facut daca ai un strungar si frezor bun

arcurile mari sunt arcuri de spate de ij

si arcurile mici sunt de niste supape ceva buldozere trebuie sa aibe cam aceiasi elasticitate ca cele de ij cu totul cas mai mici

daca arcurile de sus sunt mult prea slabe decit cele de ij ,dupa ce dai intro groapa incepe sa balagane in sus sin jos partea din fata a motorului

roata pe fata este de 21

daca te mai intereseaza ceva iti spun salut roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...