Sari la conținut

Scuter Ducati


zane94
 Share

Postări Recomandate

Scooter Ducati

 

scooter_ducati_big.jpg

 

 

 

 

Cei de la Ducati s-au decis sa proiecteze un scooter. Pentru Ducati nu este primul experiment de acest gen. In anii 50 a fost realizat Ducati Cruiser 125, un scooter asemanator cu Lambretta, proiectat de catre Giovanni Fiorio. Pe atunci avea un motor in 4 timpi si transmisie automata (in acea perioada nimeni nu utiliza transmisia automata!).

 

Fie ca Ducati are intentia sa exploreze segmente noi sau sa improspateze pe cele vechi, dar se spune ca in curand vom vedea pe strazi scooterul si “va arata anume asa” (ca in poza) - declara Xavier Gordillo.

 

 

sursa: scuteristi.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca cagiva mito arata urat? (care e copia lui ducati 996) Sau ca 999R e urat? Sunt foarte aratoase motoarele, si foarte performante.

 

Chiar si desenul initial arata foarte bine, priviti atenti cadrul, se vrea un scuter semi-naked, spatiul de pus picioarele foarte interesant, suspensia pare sa fie pe gaz, sa dubla cu aspect foarte frumos, transmisia pare sa fie deschisa, sa se vada ambreiajul, si partea fata arata destul de bine... :blink:

 

a doua poza e clar photoshop, se vad rotile inegale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sursa ta este foarte eronata :blink: Este doar un CGI realizat de dragul designului. Nu are absolut nimic in comun cu fabrica Ducati si nu va exista prea curand asa ceva, nici macar la nivel de zvon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca cagiva mito arata urat? (care e copia lui ducati 996) Sau ca 999R e urat? Sunt foarte aratoase motoarele, si foarte performante.

 

Chiar si desenul initial arata foarte bine, priviti atenti cadrul, se vrea un scuter semi-naked, spatiul de pus picioarele foarte interesant, suspensia pare sa fie pe gaz, sa dubla cu aspect foarte frumos, transmisia pare sa fie deschisa, sa se vada ambreiajul, si partea fata arata destul de bine... :blink:

 

a doua poza e clar photoshop, se vad rotile inegale.

parera mea e ca nenea tamburini (sau cum se scrie), are obiceiul de a face motociclete cu un design foarte indraznet, fara prea multe compromis-uri, spre deosebire de aspectul motocicletelor de la alte firme (de exemplu suzuki, ei fac design-uri pentru a placea tuturor).

Motocicletele ducati/cagiva/mv agusta ori le urasti ori le iubesti... nu au cum sa iti fie indiferente, dupa opinia mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca cagiva mito arata urat? (care e copia lui ducati 996) Sau ca 999R e urat? Sunt foarte aratoase motoarele, si foarte performante.

 

Chiar si desenul initial arata foarte bine, priviti atenti cadrul, se vrea un scuter semi-naked, spatiul de pus picioarele foarte interesant, suspensia pare sa fie pe gaz, sa dubla cu aspect foarte frumos, transmisia pare sa fie deschisa, sa se vada ambreiajul, si partea fata arata destul de bine... :blink:

 

a doua poza e clar photoshop, se vad rotile inegale.

 

mito arata bine, dar nu are cadrul ala cu aspect de tzevi sudate intre ele. asta nu imi place la ducati.

parera mea e ca nenea tamburini (sau cum se scrie), are obiceiul de a face motociclete cu un design foarte indraznet, fara prea multe compromis-uri, spre deosebire de aspectul motocicletelor de la alte firme (de exemplu suzuki, ei fac design-uri pentru a placea tuturor).

Motocicletele ducati/cagiva/mv agusta ori le urasti ori le iubesti... nu au cum sa iti fie indiferente, dupa opinia mea

cagiva si mv augusta face motociclete destul de aspectuase dar motocicletele de la ducati mi se par oribile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mito arata bine, dar nu are cadrul ala cu aspect de tzevi sudate intre ele. asta nu imi place la ducati.

 

cagiva si mv augusta face motociclete destul de aspectuase dar motocicletele de la ducati mi se par oribile.

mah, da cagiva foloseste acelasi design ca si ducati. Exemplu: cagiva mito-ducati 998, cagiva raptor/planet-ducati monster

 

Sursa ta este foarte eronata :blink: Este doar un CGI realizat de dragul designului. Nu are absolut nimic in comun cu fabrica Ducati si nu va exista prea curand asa ceva, nici macar la nivel de zvon.

asta nu stiu, dar am mai gaist articolul si aici http://www.cexut.com/ducati-scooter-concep...rdillo-ducatone numai ca e in engleza... e posibil sa fie un prototip...cu toate ca nu stiu cine e xavier asta, e noul desgner de la ducati ca stiu ca tamburini sa retras

 

Sursa ta este foarte eronata ;) Este doar un CGI realizat de dragul designului. Nu are absolut nimic in comun cu fabrica Ducati si nu va exista prea curand asa ceva, nici macar la nivel de zvon.

asta nu stiu, dar am mai gaist articolul si aici http://www.cexut.com/ducati-scooter-concep...rdillo-ducatone numai ca e in engleza... e posibil sa fie un prototip...cu toate ca nu stiu cine e xavier asta, e noul desgner de la ducati ca stiu ca tamburini sa retras

 

cagiva si mv augusta face motociclete destul de aspectuase dar motocicletele de la ducati mi se par oribile.

apropo cagiva si mv agusta fac motociclete... caci Ele nu face, Ele fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, da cagiva foloseste acelasi design ca si ducati. Exemplu: cagiva mito-ducati 998, cagiva raptor/planet-ducati monster

 

 

apropo cagiva si mv agusta fac motociclete... caci Ele nu face, Ele fac

scuze, greseala mea :blink:

 

 

uita-te tu la mito sau la planet, ce fel de cadru au? asta nu imi place mie la ducati. arata aiurea rau cu cadrele alea din tevi sudate intre ele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare frumos si cu un design foarte futuristic; chiar fain! italienii intotdeuna au avut gusturi cand a venit vorba de design (atat vestimentar si nu numai)

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...