Sari la conținut

Raliul Olteniei (reloaded)


lupu' shui
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dupa multe ore de munca, aproape am terminat montajul imaginilor filmate... dar fara mare parte din materialul fetelor de la tv. Superiorii lor nu le dau casete de ajuns, asa ca au inregistrat altceva peste imaginile de la raliu, pina sa mi le dea mie....

Deocamdata puteti vedea ceva din ziua a doua aici:

Pentru data viitoare, deja am niste km buni in plus, la nisip :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Dupa multe ore de munca, aproape am terminat montajul imaginilor filmate...

Deocamdata puteti vedea ceva din ziua a doua aici:

 

Super !!!

Ce ma bucur sa vad filmul!

Cu masinile chiar nu e usor.

Ca sa nu deplasez discutia spre uzura implicata dupa fiecare participare si costurile cu care vine.

Respectele mele pentru cele doua echipaje participante cat si pentru cei care au strabatut traseul in masinile de asistenta.

 

Ca si concluzii ale evenimentului, uitandu-ma la filmulet mi-am adus aminte de cateva lucruri pe care le injuram / imi umblau mereu prin cap zilele acelea:

 

* De-abia astept sa imi cumpar rucsac izolat termic care sa includa camelbag.

Ziua de sambata am trait numai cu apa si ciocolata. Apa carata pe motor era ceai in max. 2 ore si in permanenta insuficienta. Kenny fac niste rucsaci izolati termic bine si care mai au suficient loc pt. alte recipiente cu lichide/mancare/scule/etc.

 

* De-abia astept sa imi cumpar o camera video atasabila de casca.

Sa mergi tare perioade lungi de timp (ca parca asa e mai fain) nu prea pusca cu facutul pozelor si al filmuletelor.

 

* Din categoria gizmo-urilor care ar fi ideale ar trebui sa mentionez roadbook-ul si trip computerul. Imi redescoperisem valentele matematice din clasele 1-8 de la cate calcule faceam pe traseu. Deci... aici trebuia sa ajungem la km 62+900. Noi am pus km cu ratacirea de mai inainte si avem pe ceas 64+700... deci suntem inainte cu... Cu cat, mai Zoli? Si la fiecare punct tot adunam, scadeam, etc.

La trip dadeai din buton si il setai la 62+900 indiferent de valorile indicate. Simplu si elegant.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Din categoria gizmo-urilor care ar fi ideale ar trebui sa mentionez roadbook-ul si trip computerul. Imi redescoperisem valentele matematice din clasele 1-8 de la cate calcule faceam pe traseu. Deci... aici trebuia sa ajungem la km 62+900. Noi am pus km cu ratacirea de mai inainte si avem pe ceas 64+700... deci suntem inainte cu... Cu cat, mai Zoli? Si la fiecare punct tot adunam, scadeam, etc.

La trip dadeai din buton si il setai la 62+900 indiferent de valorile indicate. Simplu si elegant.

 

daca ai de gand sa mergi la raliuri, cred ca in perioada asta se pot cumpara la preturi f bune.

 

uite aici derulator MD http://www.f2r.pt/epages/f2r.sf/en_GB/?Obj...tos/MDRoadbooks

dai un ban dar stai in fata - e mama si tata derulatoarelor - foarte simplu si eficient

ar fi si asta la jumatate din pretul unui MD - nu stiu cum tine http://www.f2r.pt/epages/f2r.sf/en_GB/?Obj...ducts/RB730-001

 

tripmasterul cel mai robust (folosit si de echipele de uzina in Dakar) e ico racing

260$ in state http://www.icoracing.com/rl.htm

varianta cu ecran luminat (se trage un plus de la baterie) e 320 $ (VR light.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...