Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In Iasi sunt doar impatimiti de Copou si Sculeni, nu cred ca ai postat unde trebuie :)

 

Unde era omul care se da doar pe circuit :)) Jura ca nu ai mers pe copou sau sculeni, sau cand vii din tudor/ciric o iei pe independente(unde e tot bombardat cu cratere de 1m adancime si 10m lungime) ca sa ajungi in vestita fundatie... sau lumineazane si pe noi ce trasee faci ca sa ajungi unde trebuie?

 

P.S : Si daca e chiar asa cum scrii ca ai RSV Mille, chiar ieri am vazut unul pe copou... cine stie poate erai tu, poate nu

Editat de armandot55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@armandot55: iarta-ma,dar n-am circuit unde sa ma dau :(

 

Si da, ai dreptate, chiar ieri cand am venit din Botosani (care e ceva mai departe de Sculeni), m-am dus pana pe Copou si inapoi, apoi spre dupa-amiaza am facut un Sculeni (ca baetii), si bineinteles, cu oprire in fundatie.

Deci da, pe mine m-ai vazut. Insa spre deosebire de altii, eu mai depasesc si bariera de 25km reprezentata de Bucium sau Sculeni :-)


Mai am pana sa-i ajung pe altii care au ars-o prin Europa, dar usor usor,ajungem si-acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta ziceam si eu, nu toti care mergem pe copou sau sculeni suntem incadrati in aceeasi "oala"... eu de ex stau in copou si am facultatea in tudor... si sunt unele zile cand prefer sa ocolesc pe "varianta" sculeni sau pe sararie... drumul fiind mai bun.Acuma ca sunt persoane care fac doar traseul Copou-Fundatie... asta e partea a 2... in orice comunitate sunt diferite personaje sa zic "negative" nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit,asta ne si diferentiaza unii de altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai am pana sa-i ajung pe altii care au ars-o prin Europa, dar usor usor,ajungem si-acolo...

nu trebuie sa fi mare biker sa mergi prin europa (mai dilly-insider :)) )

 

cum ar fi sa te plimbi toata viata numai in parcul din fata blocului sau din cartier si unu sa-ti povesteasca ce fain e in gradina botanica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, cine ma poate ajuta cu un nr de tel sau cu o duba/remorca pt a transporta o mobra pana la RAR si inapoi(horpaz la drum asfaltat-RAR-horpaz), contra cost normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, cine ma poate ajuta cu un nr de tel sau cu o duba/remorca pt a transporta o mobra pana la RAR si inapoi(horpaz la drum asfaltat-RAR-horpaz), contra cost normal

Trebuie sa fac RAR-ul pt ca este radiata din it in vederea inmatricularii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia legatura cu Orestte.

 

 

poti incerca si la madras, daca vrei doat itp il poti face direct la ei

 

 

au si platforma, in caz ca ai nevoie de asta si pretul e decent

Multumesc,tot asa mi sa mai recomandat oreste sau madras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fac RAR-ul pt ca este radiata din it in vederea inmatricularii

pentru prima inmatriculare trebuie sa faci identificare+itp NUMAI la RAR

trebuie sa ai targa, certificat proprietate si act V-C catre tine, buletin +rabdare

 

daca ai nevoie de transport avem masina+remorca speciala pentru moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru prima inmatriculare trebuie sa faci identificare+itp NUMAI la RAR

trebuie sa ai targa, certificat proprietate si act V-C catre tine, buletin +rabdare

 

daca ai nevoie de transport avem masina+remorca speciala pentru moto

Am contractul V-C este facut de mana si nu este trecut pretul,asta are vreo importanta?

Okay,am notat numarul de telefon,cam in 2 saptamani ajunge mobra in iasi si dupa ce am facut programarea la RAR va contactez.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa faci si on-line si alegi ce ora si ce data vrei din lista. :D cel putin eu asa am facut (pe 14 martie am completat on-line formularul pt data de 21 martie pt intervalulul 11-11-30).asa am vrut eu dar puteam sa aleg si data de 15 dar daca ziua respectiva era plina cu programari posibil sa-mi fi zis sa aleg alta zi.

poti sa treci ce pret vrei acolo :) dar la rar nu iti trebuie.mie mi-a cerut doar cererea de rar(pe care am completat-o in ziua cand am avut programare,iti da portarul acea cerere) si carta de circulazione.Totusi e bine sa ai toate actele la tine pentru orice eventualitate. Succes.

 

http://pro.rarom.ro/programari.asp?main

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru prima inmatriculare trebuie sa faci identificare+itp NUMAI la RAR

trebuie sa ai targa, certificat proprietate si act V-C catre tine, buletin +rabdare

 

daca ai nevoie de transport avem masina+remorca speciala pentru moto

Oreste,am facut programarea on-line si este pe 24/04/13 intre 11:30-12:00

Ma las in baza ta cu transportul atunci, ok?

 

poti sa faci si on-line si alegi ce ora si ce data vrei din lista. :D cel putin eu asa am facut (pe 14 martie am completat on-line formularul pt data de 21 martie pt intervalulul 11-11-30).asa am vrut eu dar puteam sa aleg si data de 15 dar daca ziua respectiva era plina cu programari posibil sa-mi fi zis sa aleg alta zi.

poti sa treci ce pret vrei acolo :) dar la rar nu iti trebuie.mie mi-a cerut doar cererea de rar(pe care am completat-o in ziua cand am avut programare,iti da portarul acea cerere) si carta de circulazione.Totusi e bine sa ai toate actele la tine pentru orice eventualitate. Succes.

 

http://pro.rarom.ro/programari.asp?main

Multumesc, am facut programarea on-line asa cum mi-ai spus tu.

 

nu e mai simplu sa-ti iei nr rosii, faci rar-ul si te si plimbi o luna pana s-o inmatriculezi?

Da este mai simplu, doar a nu am inca permisul, si nu sunt in tara.Varianta cu oreste este cea valida

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oreste,am facut programarea on-line si este pe 24/04/13 intre 11:30-12:00

Ma las in baza ta cu transportul atunci, ok?

ma suni inainte cu 2 zile si rezolvam

aici gasesti datele mele de contact

 

nu e mai simplu sa-ti iei nr rosii, faci rar-ul si te si plimbi o luna pana s-o inmatriculezi?

e mai scump, plus ca tre sa stai la vre-o 2-3 cozi si poate mai dai peste un functionar ciufut care iti strica ziua

asa faci o singura data toate si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vizita/programarea de la RAR unde mai trebuie sa ma mai deplasez cu mobra?

Actele de italia trebuie sa fie traduse(am auzit ca nu)?

Actele originale de italia dupa inmatriculare raman la politie sau la mine?

Editat de 9iuli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vizita/programarea de la RAR unde mai trebuie sa ma mai deplasez cu mobra?

Actele de italia trebuie sa fie traduse(am auzit ca nu)?

Actele originale de italia dupa inmatriculare raman la politie sau la mine?

doar la RAR te duci cu mobra

actele de italia raman la politie in dosarul de inmatriculare si vei primi actele de romania pe numele tau sau pe ce nume ai facut dosarul

sa ai la tine buletinu'

Editat de orestte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...