Sari la conținut

filtru aer DELO


Postări Recomandate

recent am schimbat filtrul de aer la motoreta sv 650 k6,si am optat pt DELO.cand sa il montez impreuna cu prietenu' (misu canishu) filtrul nu se potrivea exact ca si forma,in final,l-am pus cu chiu cu vai si i-am reglat pozitia din strangerea suruburilor de fixare . In final a iesit bine,doar intr-o parte nu e imbinat perfect, e o "crestatura" de grosimea unei lame de ras.....motorul merge f bine cu filtrul nou,si nu da semne ca ar trage aer fals (turatii,relanti ciudat)

 

Intrebarea este daca v-ati mai confruntat cu astfel de nepotriviri la filtrele aftermarket,in special cele DELO?si cum ati rezolvat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aerul tinde sa fie absorbit pe circuitul cel mai usor de parcurs din punct de vedere al rezistentei. Parerea mea e ca nu cred ca merita sa te risti pentru 10-20 euro sa-ti pierzi compresia motorului (puterea) prin zgarierea oglindei cilindrilor...

Arunca-l la gunoi si ia altul care se potriveste perfect, nu te tzigani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca nu e un defect doar al respectivului produs,e "defect de fabrica"...

 

spatiul gol dintre prinderi e f ingust,si se poate rezolva cu un "sticker" transparent pt a fi sigur ca nu intra nici un pic de aer prin acea zona...

Tu sti mai bine.

Eu am zis cum as face, acum tu esti langa moto si poti sa gasesti solutii...romanesti.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...