Sari la conținut

Accident langa Palatul Parlamentului, hotel Ibis, str Izvor


sherky
 Share

Postări Recomandate

Am primit acu 5 min un telefon de la un coleg care a vazut pe Str.Izvor, de langa Palatul Parlamentului, cea care urca spre Mariott, un accident in care e implicat un motor ...

Se pare ca soferul dintr-un Audi cu nr de inmatriculare B-50-GRO, ar fi intors cu japca in fata motociclistului.

Este vorba de o mobra de viteza ... colegul nu si-a dat seama ce model, cu nr de inmatriculare B-84/94-XOE ... nu a vazut bine ...

In orice caz, mi-a zis ca venise salvarea si motociclistul era pe targa cu bandaj din ala special pt gat ....

Sa speram ca nu e foarte grav si ca-si va reveni cat de repede....

Insanatosire grabnica riderului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...

In orice caz, mi-a zis ca venise salvarea si motociclistul era pe targa cu bandaj din ala special pt gat ....

...

 

 

E procedura standard. Poate fi oricat de usor accidentul, poti sa spui ca nu ai nimic, sa nu fi atins macar cu capul de asfalt, sa protestezi ca nu vrei, tot ti se pune gulerul cervical (parca asa ii spune). Abia la spital se da jos, dupa investigare. Sunt anumite proceduri standard care se aplica. De exemplu, unui prieten i s-a declansat ulcerul perforat la Fagaras, a fost transportat de urgenta la Brasov apoi Bucuresti (hemofilie, iar singurul centru care avea agentul coagulant ptr asemenea situatii era la Bucuresti), iar eu m-am facut alb la fata cand am vazut ca in ambulanta de transport au bagat defibrilatorul. Mi-a explicat o asistenta ca e procedura standard si sa nu ma panichez.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA VINA URGENT CINEVA DIN PARTEA SOFERILOR SA IA MOTORUL CA EI SUNT LA SP. MUNICIPAL!

MOTORUL E NEGRU SI DESTUL DE AVARIAT!

POSTEZ DUPA TELEFON CINE-I STIE SA VINA URGENT LA FATA LOCULUI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe acolo.

Din cite mi s-a spus:

Erau pilot si pasager

veneau dinspre parc si masina a iesit de pe straduta de linga Ibis (sau din parcare)

Motociclistul si pasagerul sunt la Municipal, n-as putea sa zic in ce stare

vine (venea) o masina sa ia motorul de acolo; il asteptau doi amici ai motociclistului.

 

Vazut:

fata motocicletei cam zob, cadru parea intreg, rezervorul e indoit ciudat, intre picioarele riderului, precum partea de sus a unei palarii. Se pare ca motorul s-a infipt si nu a cazut pe o parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din anumite date pe care le am masina era condusa de soferul actualului ministru pentru Relatia cu Parlamentul, deputatul Victor Ponta. nu stiu daca si Ponta era pasager sau nu in momentul producerii accidentului, dar masina respectiva ii apartine sigur lui. cel putin in prezent. in legatura cu numele celor doua persoane aflate pe motocicleta nu cunosc dar am sa ma interesez. daca mai stiti detalii clare postati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...=336158&hl=

 

(Iuliano e cumva BikerBoyJuliano, taximetristul?)

 

 

Da, eu sunt ! De ce intrebi ?

 

Linkul pe care l-ai pus nu functioneaza...

 

Am poze de la accident si cateva informatii, o sa le postez cand ajung acasa sa le descarc. (inclusiv cu soferul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu sunt ! De ce intrebi ?
Era de bine. Speram sa fii tu cel care "transmite" informatiile :cheers:

 

Linkul pe care l-ai pus nu functioneaza...

E topicul tau unde anuntai accidentul. Intre timp a fost unit cu topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Linkul pe care l-ai pus nu functioneaza...

...

Oarecum Offtopic: Aici suntem vinovati in mod egal si eu si soft-ul forumului. Am facut "merge" la cele doua subiecte care se refereau la acelasi lucru, in replica initiala care semnala ca exista un duplicat (si pe care am sters-o, ca nu avea alte informatii) s-a corectat link-ul, dar in replicile la replicile alea link-ul nu s-a corectat, si dat fiind ca contineau si alte informatii nu le-am ras ca sa nu cenzurez aiurea replici care au si altceva decat un link ce nu functioneaza.

 

Offtopic la Oarecum Offtopic: Pot sa fac "merge" sau alte lucruri din astea si mai repede daca folositi totusi butonul ala de "Report!" (la care eu primesc un e-mail instantaneu), ca in rest citesc topicurile cand si daca am timp, si s-ar putea sa ajung la chestii din astea si dupa 2-3 zile.

 

OnTopic: Stie totusi cineva ceva concret despre accidentul asta in afara ca era Suzuki negru, ca s-a pocnit de masina lui Ponta (fara el inauntru) si ca accidentatii sunt la Municipal (sau ma rog Universitar pe rit nou)? Adica cine sunt accidentatii, sunt ei accidentati grav, si daca da daca trebuiesc facute intruniri de donat sange sau bani sau ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, din cate am inteles de la fata locului pasagerul din spate nu mai misca, si a lovit cu maxilarul in parbriz.Erau frati cei de pe motor.

 

Cel in camasa albastra este soferul autoturismului audi A6

 

Pentru cei intersati, rude si prieteni ...da-ti add la bikeandcar pe Yahoo Messenger si va dau si restul de poze

post-9353-1238447210_thumb.jpg

post-9353-1238447241_thumb.jpg

post-9353-1238447272_thumb.jpg

post-9353-1238447348_thumb.jpg

post-9353-1238447407_thumb.jpg

Editat de iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe acolo.

Din cite mi s-a spus:

Erau pilot si pasager

veneau dinspre parc si masina a iesit de pe straduta de linga Ibis (sau din parcare)

Motociclistul si pasagerul sunt la Municipal, n-as putea sa zic in ce stare

vine (venea) o masina sa ia motorul de acolo; il asteptau doi amici ai motociclistului.

 

Vazut:

fata motocicletei cam zob, cadru parea intreg, rezervorul e indoit ciudat, intre picioarele riderului, precum partea de sus a unei palarii. Se pare ca motorul s-a infipt si nu a cazut pe o parte.

 

 

aici vad ca e vorba de doua accidente... de accidentu cu soferul lu ponta nu stiu mare lucru da le doresc insanatosire cat mai completa si rapida celor de pe motor...

 

a mai fost un accident pe partea cealalta cum cobori de la marriot spre academie cu un suzuky gs 500, probabil tu de asta ai zis ca e rezervorul indoit foarte ciudat. Il conducea o prietena d-a mea iar unu probabil care a vrut sa intre in parcare pe partea dreapta a impins`o in masinile parcate, motoru s-a oprit in prima masina ea s-a dus peste moto si s-a lovit de celalalte masini.

 

 

E la spital, am vb cu ea ... ghips pe o mana si pe un picior sa speram ca in afara de oase rupte nu mai are si altcva si mai grav.

 

Ii doresc si ei insanatosire cat mai completa si rapida ca nu e prea bine in ghips... stiu ce am tras eu doar cu picioru in ghips, dar ea care are si mana ...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, din cate am inteles de la fata locului pasagerul din spate nu mai misca, si a lovit cu maxilarul in parbriz.Erau frati cei de pe motor.

 

Cel in camasa albastra este soferul autoturismului audi A6

 

Pentru cei intersati, rude si prieteni ...da-ti add la bikeandcar pe Yahoo Messenger si va dau si restul de poze

Ochiul meu de ne-cunoscator in gama Suzuki spune din pozele alea dupa fierul care se vede intre carene ca e vorba de modelul ala cu cilindrii in V si carena pe burta ca optiune adica Savage (probabil SV750, sau oricum ceva care incepe cu SV).

 

Dar oricum nu asta era informatia pe care mi-o doream, ci mai degraba ce se intampla cu calaretii si daca noi ca si comunitate e necesar sa facem ceva si daca e necesar ce putem face pentru ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei doi accidentati sunt ok. Adica la casele lor, pe picioarele lor. Mobra e muci, pilotul are ambele maini in ghips si e vanat peste tot, pasagerul are dintii sparti, maxilarul dislocat si vreo 2 copci pe fata. Aveau amandoi casti, pasagerul a venit peste pilot, pilotul a lovit rezervorul, pilotul a zburat peste moto in parbrizul lui audi, pasagerul a decolat peste el si a aterizat direct in cap pe sosea. Casca pasagerului s-a facut praf.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un stil de condus tipic pt taranii de bucuresti care sunt soferi la cineva cu functie mare.... din cancan am inteles ca era pe contrasens in momentul in care i-a lovit si asta e doar unul din multele accidente care le produc birjarii astia cu 12 clase... insanatosire rapida pt baieti :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un stil de condus tipic pt taranii de bucuresti care sunt soferi la cineva cu functie mare.... din cancan am inteles ca era pe contrasens in momentul in care i-a lovit si asta e doar unul din multele accidente care le produc birjarii astia cu 12 clase... insanatosire rapida pt baieti :|

 

http://www.cancan.ro/2009-03-31/Masina-lui...tociclisti.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...