Sari la conținut

Maneta frana indoita


Postări Recomandate

Salut,

 

Am o problema: maneta franei (de mana) este indoita. Nu stiu cum a ajuns asa: ori vreun vecin "binevoitor", ori de la vreo cazatura si a trecut neobservata din cauza minisocului. In fine, cum a ajuns asa e mai putin important. Important e ca trebuie sa o indrept. Aveti idee cum, unde?

 

Motocicleta e o Honda CB500 din '95 si materialul e duraluminiu.

 

Atasez doua poze, prima fiind cu maneta de frana (cea indoita) si a doua fiind cu maneta de ambreiaj (cea dreapta).

post-41981-1238595986_thumb.jpg

post-41981-1238596057_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pe la magazinele astea multe. Incearca la MyMoto, magazinul de la Cotroceni. Aveau diverse manete pe stoc.

De indreptat sunt sanse mici sa o indrepti fara sa o rupi. Abia de la a 10 incolo poti sa ai incredere ca tine. Dupa ce-ti iei maneta noua, incearca pe asta si vezi daca te pricepi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am o problema: maneta franei (de mana) este indoita. Nu stiu cum a ajuns asa: ori vreun vecin "binevoitor", ori de la vreo cazatura si a trecut neobservata din cauza minisocului. In fine, cum a ajuns asa e mai putin important. Important e ca trebuie sa o indrept. Aveti idee cum, unde?

 

 

1-Louis recomand, sunt f. bine facute, ieftine insa astepti 7-10 zile.

2-My Moto Cotroceni, insa sunt niste facaturi si.....s-ar putea sa mai pilesti la ele.

3- St. Metrou la P-ta Romana(jos), este/era un magazin, insa tot ca la MyMoto....facaturi de 2 lei.

4- La Honda, insa pretul este "Sky Hi"(La Louis am dat cam 3-4 Euro/buc iar la Honda era ceva de genul 20-25 E)

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsuri. Am cautat (si am gasit) maneta de frana la Louis, dar e 14,5 euro, plus taxa de livrare... Cred c-o sa ies mai ieftin cu indreptarea la flacara + racire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am o problema: maneta franei (de mana) este indoita. Nu stiu cum a ajuns asa: ori vreun vecin "binevoitor", ori de la vreo cazatura si a trecut neobservata din cauza minisocului. In fine, cum a ajuns asa e mai putin important. Important e ca trebuie sa o indrept. Aveti idee cum, unde?

 

Motocicleta e o Honda CB500 din '95 si materialul e duraluminiu.

 

Atasez doua poze, prima fiind cu maneta de frana (cea indoita) si a doua fiind cu maneta de ambreiaj (cea dreapta).

 

 

eu am prins clestele in menghina, in timp ce incalzeam cu suflanta la ~600grade strangeam de menghina cate putin. daca strangi de menghina la rece, se rupe manerul. ce e original, e original... e bine daca il poti indrepta pe ala.

Editat de auto_geo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsuri. Am cautat (si am gasit) maneta de frana la Louis, dar e 14,5 euro, plus taxa de livrare... Cred c-o sa ies mai ieftin cu indreptarea la flacara + racire...

Daca faci asta e posibil sa-ti cedeze dupa o vreme. Crede-ma, aluminiul asta e un metal tare pervers.

 

eu am prins clestele in menghina, in timp ce incalzeam cu suflanta la ~600grade strangeam de menghina cate putin. daca strangi de menghina la rece, se rupe manerul. ce e original, e original... e bine daca il poti indrepta pe ala.

Pt. amindoi: /index.php?...;hl=indreptarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec ITP-ul cu ea indoita sau trebuie sa ma ingrijesc s-o indrept sau s-o innoiesc inainte?

 

Depinde unde-l faci....recomand la Timas(parca) exact cum incepe podul catre Fundeni, pe dreapta. Baieti OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...