Sari la conținut

pierdut cheie topcase


stamin
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Am reusit sa pierd cheia de la un topcase marca GIVI. De dat jos de pe motor am reusit cu o surubelnita dar problema e cum il deschid. Din fericire nu am nimic in el, dar nu vreau sa schimb toata cutia pentru o cheie. Stie cineva cum se poate deschide si de astfel daca se poate schimba butucul?

 

Mersi.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate schimba doar butucul la topcase (sau cel putin la al meu, nush ce ai tu).

Nu cred ca reusesti sa il deschizi cu vreo "cheie artizanala" (decit daca te gindesti la un burghiu cind zici asta).

TREBUIA SA AI CHEIE DE REZERVA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti incerca cu o cheie de dacie 1310 de la portiera .

Al meu givi are o cheie de dacie si merge. Bine poate e copiata dupa cea originala dar poate ai noroc !

 

Sa ne tii la curent !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m- am pierdut cheia de la contact si meseriasul mi-a recomandat sa vin cu butucul la el. Cateva ore mai tarziu aveam cheia facuta dupa butuc. Intreaba pe la atelierele unde se fac chei daca poate sa-ti faca dupa un butuc si mergi cu topcase-ul acolo. N-ar trebui sa coste mai mult de 10-20 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meseriasii care fac chei iti pot face o cheie dupa butuc,te duci cu butucul la el si te rezolva,da cauta un atelier mai vechiut nu dinastea noi care au numai o masina de duplicat,stiu in Constanta un ateleier dinasta,nu cred ca in alte parti nu sunt,eventual iti poate schimba si cateii de la butuc in caz de nu vrei sa mai functioneze cu cheia veche(aviz celor care si-au pierdut cheile de la contact si le e frica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

mersi pentru idei si raspunsuri.

Am reusit sa deschid topcase-ul cu lamela aceea de curat unghii de la unghiera, am scos butucul si am polizat pinii asfel incat sa poate fi descuiat cu cheia de sidecase-uri.

 

La sidecase-uri am doua chei si acum toate cele 3 cutiile se deschid cu aceeasi cheie :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...