Sari la conținut

Accident Constantin Brancusi


gabriel2009
 Share

Postări Recomandate

Eram pe bulevardul Constantin Brancus ma duceam de la Diham spre Potcoaca cand vad trecand pe langa mine un minunat motor Honda CBR avea maxim 35 km/h semnal dreapta cand o "doamna" din sensul opus ii taie fata motociclistului cu un BMW Seria 3 .Motorul a intrat in masina iar motociclistul a fost lansat in aer sa invartit foarte putin in aer si a cazut pe capota masinii.Motociclistul a stat 3-4 minute ne miscat pe capota apoi si-a dat casca jos si acuza dureri la Bazin , Cap , Mergea Schiop .Avea cizme , manusi , pantaloni , geaca de ptorectie , casca.Motivul "doamne " a fost cel clasic "Nu l-am vazut " .In 5 minute a venit sotul doamnei a coborat din masina si-a spus "Fa vezi tu acasa" sa urcat in masinsa si a plecat.Motocilistul l-am vazut acum 2 zile cu motoru , doar ca motoru tocmail il facuse se vedea kit-ul.

Nu am facut mai multe de o poza ca mi-a fost asa putina rusine :rolleyes:) si eu ca taranu hop poza...Stie cineva mai multe detalii ?

post-46205-1239047466_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Fa vezi tu acasa"

 

 

:rolleyes:

 

imi pare nespus de rau pentru motociclist sper sa fie ok. insanatosire grabnica.

nu mi se pare prea ok ca ai facut poza in timp ce omul se tavalea pe capota de durere. plus ca nu vad pe cineva in jurul lui sa-i ofere putin ajutor.

am prins o ura greu de conceput pentru taranii posesori de bmw.

saracul om, pfff. sper sa nu fie fractura de bazin sau ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
:rolleyes:

 

am prins o ura greu de conceput pentru taranii posesori de bmw.

si eu am o asa mare ciuda pe tentativele aste de soferi esuati care conduc doar masini din seria A, C, E, M, S, X, care dau zeci de mii de euro doar pt imagine si fitze. la astia ar trebui date jos oglinzile si semnalizarile pt ca de cele mai multe ori nu se asigura si nici nu semnalizeaza, si drept dovada uite, noi cadem prada prostiei lor. insanatosire grabnica

uitasem sa zic si de generatia Q

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa te interesezi si tu macar cum il cheama , sa suni la politie, ambulanta, etc, sau ce numar de inmatriculare are, poate il cunoaste cineva de pe forum sa ne dea detalii despre starea lui de sanatate

 

bafta multa motociclistului si insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazuri din astea nu stati ca mulele.Mergeti la cel trantit,vb cu el,vedeti daca-i lucid,daca nu luati masuri.Controlati daca respira,daca nu are limba inghitita si e pe cale de sufocare.Nu-i dati casca jos pana nu vb cu el,s-ar putea sa aiba probleme daca e lovit si gatul afectat,mai ales la coloana,poate paraliza.Vorbiti prima oara cu el,tineti-l de mana,are nevoie mare de asta si sunati la 112 dupa asta ce cei de acolo va vor intreba chestiile astea sa stie ce sa ii anunte pe cei de pe salvare.Intrebati la cine poate apela ca sa stie ce a patit,membrii din familie,prieten..Cu cate informatii primite mai mult cu atat creste sansa de a salva accidentatul.Nu-l miscati daca el nu simte nimic chiar daca vorbeste.Sunt mai multe metode.Chestiile astea ar trebui sa vi le insusiti toti cei de pe mobre.Sunt de real ajutor in caz de accident.Sanatate celui doborat de ametita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca are vreo importanta ca e bmw seria 5 dar ma rog !

Sanatate bikerului si sper ca doamna care nu vede bine sa nici nu mai vada permisu vreodata!

 

Fi serios ... peste o luna , cotoarba o sa aiba iar permis ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazuri din astea nu stati ca mulele.Mergeti la cel trantit,vb cu el,vedeti daca-i lucid,daca nu luati masuri.Controlati daca respira,daca nu are limba inghitita si e pe cale de sufocare.Nu-i dati casca jos pana nu vb cu el,s-ar putea sa aiba probleme daca e lovit si gatul afectat,mai ales la coloana,poate paraliza.Vorbiti prima oara cu el,tineti-l de mana,are nevoie mare de asta si sunati la 112 dupa asta ce cei de acolo va vor intreba chestiile astea sa stie ce sa ii anunte pe cei de pe salvare.Intrebati la cine poate apela ca sa stie ce a patit,membrii din familie,prieten..Cu cate informatii primite mai mult cu atat creste sansa de a salva accidentatul.Nu-l miscati daca el nu simte nimic chiar daca vorbeste.Sunt mai multe metode.Chestiile astea ar trebui sa vi le insusiti toti cei de pe mobre.Sunt de real ajutor in caz de accident.Sanatate celui doborat de ametita!

 

 

Foarte adevarat! BRAVO! Intr-adevar , in acele momente ramai putin masca daca vezi acc. live , mai ales cu un om in aer, reactiile nu sunt cele asteptate.....Ce sa zic , sanatate multa motociclistului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...