Sari la conținut

Casca Enduro


Postări Recomandate

Salut, vreu sa imi iau a doua casca si ma gandeam sa fie una de enduro. Bugetu de care dispun acu e cam 80-100 EURO. In banii astia as vrea sa intre si ochelarii.

Ceva sfaturi? Stiu ca e cam putin dar atat avem acu :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vreu sa imi iau a doua casca si ma gandeam sa fie una de enduro. Bugetu de care dispun acu e cam 80-100 EURO. In banii astia as vrea sa intre si ochelarii.

Ceva sfaturi? Stiu ca e cam putin dar atat avem acu :ok:

 

Ochelarii te vor costa minim 20 E. Deci raman maxim 60 - 80 E pentru casca. S-ar putea sa gasesti ceva. Acum ceva timp erau casti de enduro fara mari pretentii (CMS or stuff) pe la MotoMarket la Metrou Romana. In alta parte nu stiu daca gasesti ceva asa ieftin.

Vezi si pe la baietii care aduc de la Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MADHEAD de la Louis! 80 euroi

am inteles ca MADHEAD se cam sparg. Acu nici nu pot contesta, la 80 EURO, ce sa mai vreau...oricum mersi.

Dar acu la polul opus, daca ar fi sa nu ma uit asa la bani? Asta 1 si 2. Care e cea mai buna raport pret/calitate?

Multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca MADHEAD se cam sparg. Acu nici nu pot contesta, la 80 EURO, ce sa mai vreau...oricum mersi.

Dar acu la polul opus, daca ar fi sa nu ma uit asa la bani? Asta 1 si 2. Care e cea mai buna raport pret/calitate?

Multam fain

 

Io folosesc un VEMAR Dual VXD cu mandibula rabatabila si mult alungita in fata si jos....:welcome: si sunt multumit.

 

Iaca si una misto : http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=204084

din pacate la 160 de eu...

:ok:

 

Da' e mumos si Madhead-u'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. enduro nu-ti trebuie cine-stie-ce scula de casca. Parerea mea.Eu am un NEXO pe care am dat 60 de euro si o am de un an de zile, timp in care nu am avut ocazia sa ma plang de ea (si am purtat-o slava Domnului :ok: ), in schimb la ochelari ti-as recomanda sa fi un pic mai pretentios. Acolo conteaza mai mult calitatea produsului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. enduro nu-ti trebuie cine-stie-ce scula de casca. Parerea mea.Eu am un NEXO pe care am dat 60 de euro si o am de un an de zile, timp in care nu am avut ocazia sa ma plang de ea (si am purtat-o slava Domnului :welcome: ), in schimb la ochelari ti-as recomanda sa fi un pic mai pretentios. Acolo conteaza mai mult calitatea produsului.

 

Chiar asa!!

 

Are dreptate Cata_M !! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca MADHEAD se cam sparg. Acu nici nu pot contesta, la 80 EURO, ce sa mai vreau...oricum mersi.

Dar acu la polul opus, daca ar fi sa nu ma uit asa la bani? Asta 1 si 2. Care e cea mai buna raport pret/calitate?

Multam fain

 

Daca ajungi sa spargi casca e f nasol.

Daca ai avea ceva bani in plus, ai putea sa-ti iei:

- ochelari f buni la 40 - 50 E (Scott, Uvex, ProGrip, etc). Asa cum ziceau baietii, la ochelari se simte banu' in plus. Eu iti recomand ceva cu aerisire si geam dublu. Eu am Scott Tuboflow - 45 E de la Auner (ti-i aduce Remus - il gasesti pe-aici pe site); geam de schimb - 16 E.

- poti sa gasesti casca bunicica si la 80 E. Daca nu faci hard enduro, nu se simte prea tare diferenta. In principiu, o casca de enduro buna trebuie sa fie cat mai usoara, sa aiba captuseala detasabila ca sa poti sa o speli, sa aiba cozorocul felxibil sa nu se rupa la prima trosneala si ... sa stea cat mai bine pe cap, ca orice casca. Eu mi-am luat acum 2 ani o casca Lazer MX6 Pro de la Motorunu si sunt f multumit de ea; am dat 120 E, insa am prins o reducere de 40%.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...opic=33095&st=0

Sunt de buna calitate, le-am vazut iar pretul este ok.

 

Cred ca trebuie sa definim ce inseamna casca de calitate, daca vrem sa avem aceeasi intelegere. Eu cred ca o casca noua de 55 Euro este o casca f slaba de enduro. Asta nu inseamna ca nu-ti faci treaba cu ea; pretul e mai mult decat OK pentru o casca noua. Doar ca daca vrei calitate, va trebui sa-ti iei altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...