Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Eu sincer nu am condus Busa...poate ca as vrea si la fel,daca as tine la viata copilului meu as intra in razboi cu el daca ar vrea Busa din prima.Si pana sa-mi permit sa-mi iau una mai imi clatesc ochii la vedera Busei tale...frumoasa foc! Sa ai parte de ea! Asteptam sa iti dai jos limitatorul de viteza si sa ne spui ce performante ai avut cu ea...

 

 

:rock:

Si eu astept sa apara cip pt scoaterea limitarii .. de la service mi s-a spus ca nu e bun cel vechi .. :P

Cu 300 am fost dar degeaba mai trag de acceleratie .. nu vrea .. :bounce:

Oricum si la 300 e adrenalina maxima dar sta pe sosea ca Mercedesul .. :(

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:( Salutare ! :P

 

Hmmm .. trebuie sa-ti ceara voie sa-si ia Hayabusa .. ? :rock:

 

Cate Hayabuse ai avut ? .. sau cate ai condus .. ? :bounce:

 

N-ar trebui sa intrebe pe cei care au ? :D

 

Dar daca te vad pe tine pe Hayabusa, promit ca si eu imi iau Transalp .. :D

 

Ghostridere .. :D

 

:lol: Salutare ! :lol:

 

Eu cred ca ar trebui sa ii cer voie si in acelasi timp bani din moment ce inca ma tine el cu adapost si hrana, si nu ii intreb pe cei care au ca atata stiu si eu ca 180 de cai pe 200kg necesita experienta, odata, si dupaia nici nu imi trebuie hayabusa oricati bani si oricata experienta as avea. Numai bine!

 

asta e...parca tu nu mai vroiai sa-ti dezlipesti fundul de pe ,,baba,,mea...nu mai vorbi,sa-l vad pe taica-tau ce mobra iti da voie sa calaresti dupa ce esti apt d.p.d.v. legal....ai vrea direct pe 600?

 

De acord ca nu am vrut sa ma dezlipesc de a ta, dar cat timp sunt cu capul pe umeri, amator de plimbari si nu de liniutze, eu cred ca ma pot descurca pe 600, ce imi place la a ta spre deosebire la transalp este faptul ca e joasa, ceea ce mie mi-e mai comod, si motorul e mai silentios, bineinteles si arata bine, nu mi-as cumpara CBR sa il tin in 10 mii de ture asta ii clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui sa ii cer voie si in acelasi timp bani din moment ce inca ma tine el cu adapost si hrana, si nu ii intreb pe cei care au ca atata stiu si eu ca 180 de cai pe 200kg necesita experienta, odata, si dupaia nici nu imi trebuie hayabusa oricati bani si oricata experienta as avea. Numai bine!

 

 

 

De acord ca nu am vrut sa ma dezlipesc de a ta, dar cat timp sunt cu capul pe umeri, amator de plimbari si nu de liniutze, eu cred ca ma pot descurca pe 600, ce imi place la a ta spre deosebire la transalp este faptul ca e joasa, ceea ce mie mi-e mai comod, si motorul e mai silentios, bineinteles si arata bine, nu mi-as cumpara CBR sa il tin in 10 mii de ture asta ii clar.

 

 

Hopa .. sa-nteleg ca Korben Dallas e tatal tau ? .. atunci e clar .. iti trebe MultiPass .. foarte bine .. :D

 

Dar nu credeam ca un motociclist care ne ignora (adica nu ne saluta) .. sa fie atat de in varsta sa fie tata la un alt motociclist .. :rock:

 

Ma asteptam sa fie un pusti incepator .. asta e .. greseala mea .. trebuia sa ma uit in profil .. scuze .. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopa .. sa-nteleg ca Korben Dallas e tatal tau ? .. atunci e clar .. iti trebe MultiPass .. foarte bine .. :D

 

Dar nu credeam ca un motociclist care ne ignora (adica nu ne saluta) .. sa fie atat de in varsta sa fie tata la un alt motociclist .. :rock:

 

Ma asteptam sa fie un pusti incepator .. asta e .. greseala mea .. trebuia sa ma uit in profil .. scuze .. :bounce:

 

Imi vine greu sa cred ca "ignora" este cuvantul potrivit, consider ca am primit o educatie foarte buna de la el si stie si el mai bine ce inseamna bunele maniere, daca a fost mai atent la drum decat la ce se afla pe margine, nu inseamna ca ignora, si imi vine greu sa cred ca absolut toti motociclistii va saluta cand trec pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine greu sa cred ca "ignora" este cuvantul potrivit, consider ca am primit o educatie foarte buna de la el si stie si el mai bine ce inseamna bunele maniere, daca a fost mai atent la drum decat la ce se afla pe margine, nu inseamna ca ignora, si imi vine greu sa cred ca absolut toti motociclistii va saluta cand trec pe acolo.

 

 

Inteleg si asta .. odata .. de doua ori .. de zece .. dar tot timpul ? .. macar un claxon fara sa-si ridice privirea .. cred ca se poate ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noah lasa acuma.... :rock: eu cred ca nu saluta din cauza periculoasei intersectii care urma... si oricum...am observat ca mai nou se saluta doar pe categorii..adica enduristii cu ai lor , vitezanele ,chopperele.... ne divizam BEEEEEI :D)))) in fine....un claxon sau un salut ..hai ca nu e greu :bounce: BYE BYE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg si asta .. odata .. de doua ori .. de zece .. dar tot timpul ? .. macar un claxon fara sa-si ridice privirea .. cred ca se poate ..

Mai nou la Diplomat s-a pus paravan am vazut...motocicletele stau parcate lateral dupa masini,asa ca vag se distinge cine e pe acolo pe terasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu imi dau seama de ce se leaga baietii astia de viata mea. Nici macar nu ma cunosc, in afara de Florian si de Marcel nu mi-a vazut nimeni mecla. Si nici eu pe ale lor

Daca ne-am pune sa ne salutam intre noi toti si tot timpul am fi de-a dreptul ridicoli, mai ales ca in Arad nu mai sunt doar 5-10 motociclete

Alt aspect al problemei e ca eu nu prea ies in oras la plimbare, ci de obicei chiar am de mers undeva

Si in niciun caz nu am trecut de zeci de ori pe langa o terasa (la care nu simt nevoia sa-i fac reclama pe forum, terasa respectiva nu m-a impresionat cu nimic)

Poate trec o data pe saptamana, dar cum spuneam, sunt deja foarte multe motociclete in Arad, asa ca nu sunt eu de vina ca motociclistii din Arad nu au chef sa treaca in pas de defilare pe langa faimoasa terasa

Adevaratul spirit de camaraderie care leaga motociclistii este pe sosea, atunci cand impartim bucuriile si necazurile

Asa ca discutiile despre salutul adresat unei terase obscure mascate de masini mi se pare pueril si superfluu

Suntem adulti, asa ca hadeti sa ne comportam ca atare

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu imi dau seama de ce se leaga baietii astia de viata mea. Nici macar nu ma cunosc, in afara de Florian si de Marcel nu mi-a vazut nimeni mecla. Si nici eu pe ale lor

Daca ne-am pune sa ne salutam intre noi toti si tot timpul am fi de-a dreptul ridicoli, mai ales ca in Arad nu mai sunt doar 5-10 motociclete

Alt aspect al problemei e ca eu nu prea ies in oras la plimbare, ci de obicei chiar am de mers undeva

Si in niciun caz nu am trecut de zeci de ori pe langa o terasa (la care nu simt nevoia sa-i fac reclama pe forum, terasa respectiva nu m-a impresionat cu nimic)

Poate trec o data pe saptamana, dar cum spuneam, sunt deja foarte multe motociclete in Arad, asa ca nu sunt eu de vina ca motociclistii din Arad nu au chef sa treaca in pas de defilare pe langa faimoasa terasa

Adevaratul spirit de camaraderie care leaga motociclistii este pe sosea, atunci cand impartim bucuriile si necazurile

Asa ca discutiile despre salutul adresat unei terase obscure mascate de masini mi se pare pueril si superfluu

Suntem adulti, asa ca hadeti sa ne comportam ca atare

 

:bounce: Sunt deacord cu tine. Eram defect la iesire din Zimand cu saua data jos,chei in jurul meu,o parte din carena desfacute si un super meserias cu o vitezana trece pe langa mine,incetineste,schimba intr-o treapta inferioara si o calca...nici macar un salut,ce sa mai opreasca sa ma intrebe de sanatate... Pai eu,dupa ce pusca mea sa ma mai chinui sa salut aradeni de-ai mei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca s-a pus in aplicare legea ce interzice circulatia motoarelor noaptea ?

stie cineva mai mult despre acest subiect.

Multumesc !

Noaptea,daca treci prin Arad poti trece linistit,da linistit am zis,fara figuri pe centru! Vezi ca Aradul e ca dupa bombardament,ma refer la infrastructura de pe arterele principale,se reabiliteaza de la un capat la altul Aradul,asa ca ai grija.Daca te referi la Buzau,spune-ne tu ce si cum...aici e liniste deocamdata.Salutare! P.S. Daca spui de asta la modul general, o astfel de lege este o aberatie...chiar si pe plan local.Eu as lupta pentru dreptul meu daca in Arad s-ar pune si aplica o astfel de lege!

 

o batalie castigata! http://www.evenimentul.ro/articol/pace-int...-politisti.html

 

eu nu am mai vazut asa ceva... http://www.youtube.com/watch?v=jjWtaTtiZEg...feature=related

 

sau asa miscari... http://www.youtube.com/watch?v=4OPM3ex1jrk...feature=related

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in buzau ? :D :( :bounce: :rock:

Sunt nascut in Buzau si firma o am inregistrata pe Buzau. Stau in bucuresti de peste 10 ani :P

si voi mai sta inca 2 ori pe atat. :lol:

DEci stie cineva despre hotararea primariei generale.. ?

A fost publicata in monitorul oficial si despre ce este vorba in ea (un link macar spre ea )

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nascut in Buzau si firma o am inregistrata pe Buzau. Stau in bucuresti de peste 10 ani :bounce:

si voi mai sta inca 2 ori pe atat. :rock:

DEci stie cineva despre hotararea primariei generale.. ?

A fost publicata in monitorul oficial si despre ce este vorba in ea (un link macar spre ea )

Multumesc !

 

pai atunci posteaza in pizzddaaa maaaatiii in bucurestiu tau !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu doar ca il cheama Claudiu si avea 34 de ani.... RIP Dumnezeu sa il odihneasca .

Dumnezeu sa-l odihneasca! Condoleante familiei indurerate!Poate cei care l-au cunoscut sa ne spuna cateceva despre el si eventual sa participam la inmormantare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il chema ciceu claudiu ,avea 35 de ani, carnet de 2 luni,

 

a fost si va ramane cel mai bun prieten al meu

 

vestea m-a socat si imi va trebuii nft mult timp pina imi revin

 

 

mai ales ca in 29 iunie am avut un accident in austria.............mie viatza mi-a mai acordat o sansa din pacate lui nu

 

dormi in pace prietene drag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma cu vreo 2 luni murea un tânăr de 30 ani conducând un scuter

Ieri a murit un tânăr conducând un R1

Eu nu mai înțeleg nimic din viața asta, se pare că atunci când trebuie să pleci, pleci Âşi gata

 

Dumnezeu să-l ierte Âşi să-l odihnească în pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...