Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

QUOTE (laumoto @ Nov 23 2009, 08:39 AM) *

DECI DACA DE 1 DECEMBRIE VOM IESII,VA ANUNT CA AM DISCUTAT CU PATRONUL DIN NERV (CLUB ROCK),SI VOM AVEA REZERVAT LA ETAJ SA DISCUTAM LA UN PAHAR,(CANAPELE PIELE ,BILIARD,CALDURICA),TOTODATA AVEM TOT SPRIJINUL DIN PARTEA LUI DOREL(PATRONUL),IN VEDEREA DE ORGANIZARI ,INTALNIRI....,AR DORI CA SA FACEM CHIAR NISTE BANERE,AFISE,CLUB ROCK VA DEVENI UN MOTOROCK.DECI POATE VOM AVEA UN BAR MOTO PANA LA URMA,DEPINDE DE NOI.,CHIAR AM DISCUTAT DESPRE MOTOCICLISTI,SI A SPUS CA SUNTEM DEZBINATI SI NEORGANIZATI,AR FI VRUT SA COLABOREZE SI CU ALTE CLUBURII MOTO DIN ARAD,DAR NU MAI SUNT.DECI HAIDETI SA NE ORGANIZAM ,SI POATE INPREUNA FACEM CEVA,AVEM SUSTINERE ,SPONSORIZARE,RECLAMA...,SE VA ORGANIZA SI REVELIONUL 100RON DE PERSOANA,INLCUS MANCARE BAUTURA,150 LOCURI.VENITI CU PARERI,PROPUNERI...CEI CARE DORITI .APROPO NE VA SUSTINE SI LA MOS CRACIUN PE MOTOCICLETA,AVEM NEVOIE DE UN AFIS PT.CLUB,...EU AM INCEPUT ,AVEM NEVOIE DE MOTOCICLISTI CAT MAI MULTI SI UNITI.,SA NU EXISTAM DOAR VIRTUAL.ACUM SA VA VAD bigstar.gif

 

Pai cum am vb la telefon,ramane sa ne vedem sambata la locatie si sa ne vorbim. Poate iese ceva de poveste. Cat despre afirmatiile spuse de el ca suntem dezbinati,eu spun ca e cam depasita afirmatia.Subiectul e mai delicat de discutat aici. Eu zic ca sa respectam alegera fiecarui motociclist ce vrea sa faca sau sa nu faca.Nu o iau ca fiind motociclist,o specie mai aparte in peisaj ci o iau ca om fiind. Dezbinati nu putem spune ca suntem pentru ca nu am fost niciodata constituiti intr-un club,grup sau mai stiu eu ce.Putini dintre noi fac parte din cateva cluburi,nu dau nume aci.In rest prietenii,ne adunam la vre-o iesire mai lunga sau mai scurta,agape impreuna,etc.Deci zic ca nu suntem dezbinati in sensul asta,grupulete sunt,prietenii mai vechi sau mai noi sunt iar daca e vre-un eveniment sa demonstrat de cateva ori ca ne putem aduna,din acele grupulete putem face un grup mare daca se vrea.Un exemplu: anul trecut cand la actiunea de Craciun am fost contactat de Marcel si de prietenii lui spre a mi se inmana o suma de bani care a contribuit substantial la greutatea pungilor de cadou.Suntem liberi sa ne alegem prietenii si insotitorii de drum. Intodeauna sa respectam crezul nostru: Libertatea. Revenind la ideea de un bar al nostru sunt de acord.Desi nu prea frecventez localurile,mai ales barurile.Iarna,hai ca mai merge dar vara cam deloc. Afis ptr club zici,ce club? sa ne faca reclama,la ce? sponsorizare la actiune,daca vrea e binevenit,nu bag mana in buzunarul nimanui.Putem face cheful de dupa actiune si acolo,nu ma deranjeaza,dimpotriva...iar cu revelionul,ne mai vorbim.Numai bine,tinem legatura!

Mesaj completat

QUOTE (Makaveli @ Nov 23 2009, 01:45 PM) *

eu va ajut cu ce pot eventual pot sa fac un site unde vom posta toate videourile si pozele ce le vom face .toate se vor downloada ( ca sa nu mai existe problema ca unu nu are poza aia sau poza aia. Asta daca vreti binenteles. iar de banner nustiu ce sa zic. dar eu pot ajuta cu un site deci? si apropo acolo voi putea pune si toate iesirile care le vom face si toate actiunile la care vom participa. continuam discutia la MESAJE VORBE DISCUTII.

 

Pai nu ar fi rau sa fie o chestie din asta numai pe Arad,sa fie centralizate toate pozele si filmele motociclistilor aradeni,nu sa le cauti pe diferite saituri.Puteti sparge gheata,voi sunteti viitorul.Dati-i bice, succes! ............................................................................................................................................................................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

haideti sa o luam pas cu pas,nu zice nimeni sa stam prin cluburi,birturi,etc...,suntem oameni cu familii,responsabilitati...,dar e ok.,sa ai un loc in care sa stai sa discuti ,organizezi,petreci...,apropo sunt multi motociclisti care nu au net sau cont aici.,deci si pentru mos am mai contactat niste prieteni care sunt bucurosi sa participe,aici suntem o manuta de oameni care tot timpul vrem sa facem ceva,dar public vor fi la curent si altii care pot participa la diverse.exemplu act.mos craciun pe motocicleta.,pui un afis(data,contact..._),si poate vor fi si altii bucurosi sa participe(care nu au net...),daca ne place sa organizam,sa ajutam,atunci sa o facem cum trebuie.doar suntem o comunitate de motociclisti(mai mult virtual).cu vreti ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu ii faci cu un suc, ca daca pui suc ramane lipicios si nu-i mai face nici atat contact :)

 

Glumeam :)

 

Auzi Paul , omu vrea sa te ajute prieteneste!... deci foloseste-te de ocazie ! ;)

 

tot timpul cand am avut ceva problema la AllMoto am fost,ieftin si face treaba foarte buna + toti is ok :D, am cam "stat pe ace" cand am vazut problema ca am mai avut o problema in trecut cu asa ceva si m-o costat 1 mil releul :)

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' nui bai...nici io nu zic ca dc e vreme buna de 1 dec o sa merg la alba iulia cu cei din hd (ca din arad prevad ca nu-i numeni apt)-raspuns pt celalalt topic sa mi-a fost sincer lene sa ma tot trambalez de p unu' p altu'

noi sa fim sanatosi...am bruiat destu...ssstop ;)

 

eu merg la alba iulia de 1 decembrie, dar pe 4 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot timpul cand am avut ceva problema la AllMoto am fost,ieftin si face treaba foarte buna + toti is ok ;), am cam "stat pe ace" cand am vazut problema ca am mai avut o problema in trecut cu asa ceva si m-o costat 1 mil releul

Pai releul nu e produs de AllMoto, ei doar il vand

Nu e vina lor ca acel releu costa 15-20 euro, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai releul nu e produs de AllMoto, ei doar il vand

Nu e vina lor ca acel releu costa 15-20 euro, nu?

 

pe vremea aia nu stiam eu de AllMoto :) ii stiam doar pe Cristi(intim) si pe Adi din micalaca

cu norocul ca nu releul o fost de vina ci becul :)

 

Mersi Sorin dau o bere ;)

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe vremea aia nu stiam eu de AllMoto :) ii stiam doar pe Cristi(intim) si pe Adi din micalaca

cu norocul ca nu releul o fost de vina ci becul :D

 

Mersi Sorin dau o bere :D

 

 

cu placere !!!

si alta data !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem vecini ce frast

Ah si era sa uit: APASA PE BUONUL VERDE LA TELEFON cand suna

Iar tu, apasa tasta T ... :D

vecin...? da' tu unde stai..?

Mesaj completat

cu placere !!!

si alta data !!!

Sosooo.. da' tu unde ai fost pana acuma..? aaa stiu...in atelier... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati profesorul meu de electrotehnica ( am pus pe video si subtitrare ca poate asa intelegeti ce vrea sa zica

Tensiunea tensiunii :D

In ce hal a ajuns invatamantul romanesc

Totusi, ce a vrut sa spuna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai si daca raspunde nu aude mare lucru daca nu schimbi telefonu ala :D

Bai Paul,acuma las-o naibii,sa ma duc la mecanic doar sa-mi schimbe becul...daca pe o parte iti palpaie releul mai repede ca pe alta e becul de vina,ori e ars ori e imperfect contactul(oxidare).La fel si la masina.La semnalizari trebuie becuri de 12V-21W.Altii pun de pozitie(aceiasi marime la dulie)wataj mai mic si normal ca functioneaza anapoda releul si semnalizarea o vezi doar la 2 m de el.Eu zic ca pe mobra se poate adapta orice releu de masina,nu trebuie sa fie de Suzuki neaparat,poate fi si de Ford.Aceiasi munca face,aceleasi tensiune intra in el si aceiasi consumatori sunt 4x21W.Ala cosa cativa zeci de lei,nu 100.Si cum zice Alex,fa ceva cu telefonul ala.Ai spus ca ma suni sa-mi spui ceva,ai uitat poate...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar tu, apasa tasta T ... :D

vecin...? da' tu unde stai..?

Mesaj completat

 

Sosooo.. da' tu unde ai fost pana acuma..? aaa stiu...in atelier... :D

am mutat aparatul de cafea in service ! si de atunci nu mai stau prin magazin !plus ca am si un banner beton in service! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kato, tu sti ca Makaveli ne-a chemat la tine de Revelion? :D

Stii si tu ca am vb si mai demult printre altele ca daca nu mergem niciunde de revelion in facem iar la mine.Si tu si altii...asa ca daca nu ne convine niciunde sau suntem mai pe rezerve cu finantele se poate ca si anul trecut aici.Am vb si cu Alex de asta da nu i-am spus sa posteze.Dar daca a avut initiativa,tot una-i.Ori ca o spun si eu acuma oficial ori ca a luat-o el inainte.

Mesaj completat

am mutat aparatul de cafea in service ! si de atunci nu mai stau prin magazin !plus ca am si un banner beton in service! :D

Sorine,daca cafa e din partea casei,vin sa beau una. :) daca mai ai spray de lant Repsol din ala mic,foarte bun si durabil,mai vreau unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine? ... unde? aaa.. lau, vb de tine,... da.... :D

sunt singurul familist,?,daca asta e de ras inseamna ca nu am cu cine vorbi.,va-ti pus intrebarea de apar doar 6-7 nume pe arad,totul e o gluma aici restul sa-u desteptat si sau retras sau doar citesc,eu vin cu o initiativa si voi imi sariti in cap?,pana la urma tot conservari suntem ne calcam in picioare.,hai sa facem la fel si in trafic .,de unde atata comunitate?,eu caut dar nu gasesc.asfalt ucat.pa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar tu, apasa tasta T ... :)

vecin...? da' tu unde stai..?

Mesaj completat

Care e tasta T? in Blocu 10 fix langa al tau,sau ma rog fostul tau bl.

Mesaj completat

Apai si daca raspunde nu aude mare lucru daca nu schimbi telefonu ala :D

Il schimb luna asta luna viitoare cel tarziu. Deja ma satur sa urlu cand vb la telefon.Adami si tu un iPhone dacela cu 1$ :D

Editat de Black Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt singurul familist,?,

Hop si eu, ca si eu sunt cu familia

Lau, nu sari asa, imagineaza-ti ca suntem la o terasa si bem ceva si discutam discutii :D

Vezi, din punctul meu de vedere, asta e marea problema cu forumul sau cu messengerul: e foarte usor sa intelegi gresit mesajul transmis de partenerul de dialog

Eu zic ca nici Hondita nici rookie nu au avut intentia sa te (sau sa ne) ia la bascalie, doar ca sunt tineri si entuziasti

Hai ca scoatem noi cumva la capat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu, ca si eu sunt cu familia

Lau, nu sari asa, imagineaza-ti ca suntem la o terasa si bem ceva si discutam discutii :D

Vezi, din punctul meu de vedere, asta e marea problema cu forumul sau cu messengerul: e foarte usor sa intelegi gresit mesajul transmis de partenerul de dialog

Eu zic ca nici Hondita nici rookie nu au avut intentia sa te (sau sa ne) ia la bascalie, doar ca sunt tineri si entuziasti

Hai ca scoatem noi cumva la capat

zi tu ,ca eu mai am curaj :disappointed:cred ca toti asteapta sa se intample ceva dar nimeni sa nu participe

Editat de laumoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii si tu ca am vb si mai demult printre altele ca daca nu mergem niciunde de revelion in facem iar la mine.Si tu si altii...asa ca daca nu ne convine niciunde sau suntem mai pe rezerve cu finantele se poate ca si anul trecut aici

Eu stiu una si buna, ca m-am simtit foarte bine acolo si ca mai vreau :D

Din punctul meu de vedere Hundoara pica, iese prea scump si e prea putin timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...