Sari la conținut

Ij 2 cilindrii


vasi
 Share

Postări Recomandate

:moto: io prost! am uitat sa spun si de bujii! daca nu e cifra buna se incalzesc tare si se racesc greu de tot, ca si in cazul calaminei!

 

sau sunt prea reci si se ancraseaza... dar de aici nu se produce autoaprindere

Bujiile erau bosch,pt.motoare in2t

:ok: :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujiile erau bosch,pt.motoare in2t

:ok: :welcome:

nu exista bujii pt 2t, ele au un parametru foarte important numit cifra termica. vezi pe forun ca s-a mai vorbit

 

in alta ordine de idei bujia care merge bine la un motor nu face neaparat treaba buna si la altul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista bujii pt 2t, ele au un parametru foarte important numit cifra termica. vezi pe forun ca s-a mai vorbit

 

in alta ordine de idei bujia care merge bine la un motor nu face neaparat treaba buna si la altul

Nu stiu........

Da asa o spus vanzatoru de la omw ca ii bujie pt. 2 t

Inseamna ca habarn n-are... :ok: :welcome: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista bujii pt 2t, ele au un parametru foarte important numit cifra termica. vezi pe forun ca s-a mai vorbit

 

in alta ordine de idei bujia care merge bine la un motor nu face neaparat treaba buna si la altul

MERSI DE SFAT

:ok: :welcome: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc si eu,intre timp am citit si m-am lamurit,cred ca imi iau un CB de 750 din 84 la 3600 euro.

Decat atatea probleme cu comunistele mai bine o japoneza.

Ar mai fi unul tot de 750 la 3400 euro,din 84 dar tocmai in Lumina judetu Constanta.

Motoarele sunt bune sunt in 4 timpi io zic ca merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc si eu,intre timp am citit si m-am lamurit,cred ca imi iau un CB de 750 din 84 la 3600 euro.

Decat atatea probleme cu comunistele mai bine o japoneza.

Ar mai fi unul tot de 750 la 3400 euro,din 84 dar tocmai in Lumina judetu Constanta.

Motoarele sunt bune sunt in 4 timpi io zic ca merita!

 

cam maricele pentru un incepator. parerea mea. de ce nu un 400, 500 sau 600? oricum pana la urma tot alegerea ta este...

 

si cum cele 2 motorete au ceva ani in spate si o sa aiba si ele nevoie de reglaje, eventual refacere motor. probabil mai putzine pene ca la un ij dar si mai scump de reparat si greu de diagnosticat.

 

take care

 

Later edit: ma mira faptul ca te-ai interesat de o comunista cand puteai cheltui 3000+ euro pe o motocicleta.

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...