Sari la conținut

yamaha FZ 6


dankrp
 Share

Postări Recomandate

salutare fratilor

 

am pregatit buget pentru un FZ 6 dupa 2004, nu ma intereseaza nimic altceva :D

problema pe care mi-o pun este:

 

am gasit SH 2004-2006 cu preturi cuprinse intre 3700 si 4000 euro

kilometri declarati putini ( pana in 10.000 km)

stare optica si tehnica impecabila

 

pe de alta parte am gasit-o la delaeri de noua , e drept fabricatie 2007 sau 2008

cu 6000 si ceva

 

ce sa iau?

pana la urma intre 3700 sa sunem si 6200 e ceva diferenta, si nu stiu daca se merita

daca ma inteleg bine cu motorul ( am 1,90 m), as dori sa-l tin macar 2 ani.

 

pana la urma mai scormonesc niste marunti si o iau de noua, insa nu am mare experienta pe motoare ( nu am decat de 2 ani permisul), am condus maxim 2000 km mai multe scutere si motoare in afara tarii si recent m-am dat cu un bandit din 2004, care mi-a reaprins scanteia. :)

 

astept un sfat din partea celor care au mai trecut prin aceasta dilema,

 

multzam' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca pe site la Dual Tours au FZ6 N la 6.400 E (model 2007).

 

FZ6 sunt motociclete destul de fiabile, nu apar decat cateva probleme, si nu e obligatoriu sa apara la toate (din cate am vazut, cea mai frecventa problema e nu stiu ce senzor de acceleratie, posesorii modelului stiu mai bine) dar daca eu unu as avea banii, mi-as lua-o noua, fara nici o discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca pe site la Dual Tours au FZ6 N la 6.400 E (model 2007).

 

FZ6 sunt motociclete destul de fiabile, nu apar decat cateva probleme, si nu e obligatoriu sa apara la toate (din cate am vazut, cea mai frecventa problema e nu stiu ce senzor de acceleratie, posesorii modelului stiu mai bine) dar daca eu unu as avea banii, mi-as lua-o noua, fara nici o discutie.

 

 

stiu de problema, sper sa nu fie cazul.

 

am inteles ca oricum reprezentanta schimba gratuit acel senzor - nu stiu daca si pentru motoarele iesite din garantie.

daca nu gasesc, voi vopsi oricum rezervorul in portocaliu , sper doar cadrul sa fie negru.

 

parca nu prea as vrea noua, in ideea in care daca nu ma inteleg cu ea pierd foarte mult daca o vand a doua zi...

 

alte pareri?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat 2 ani cu FZ6 N varianta de 98 CP si mi se pare o motocicleta excelenta. In afara de senzorul TPS care a fost defect din fabrica nu am avut probleme in 30.000 de km. E destul de moale pana in 7000 rpm, dupa care se transforma intr-un veritabil motor super sport. Am 1.82 m inaltime si mi s-a parut foarte comoda avand in vedere ca am mici probleme cu spatele. Buna de oras, buna si in afara, comoda pt. pilot si pasager. Consuma foarte putin - 5% la o viteza de 100-110 km/h cu pasager.

Minusuri: seaua cam tare la drumuri lungi (recomand celor cu dare de mana sea custom cu insertii de gel) , protectia la vant inexistenta la modelul N (recomand parbriz Trex, destul de aratos ca sa nu-i strice designul de naked)

 

Eu recomand sa-ti cumperi una SH. Oferta e variata, preturile sunt mici, cam toate au km putini fiind un modelu destul de nou, pierzi foarte putini bani la revanzare dupa 2 ani.

 

Alegerea iti apartine, succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu de vanzare daca esti interesat.

Portocalie cu cadru negru.

Motocicleta este impecabila, are xenon si alarma cu perimetru.

Toate consumabilel sunt schimbate la zi. doar sunt distribuitor de MOTUL si K&N :D .

Pretul este negociabil

 

 

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...w&ID=172497

Editat de Klahan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...