Sari la conținut

inaltatoare la ghidon.. merita?


hoinaruu
 Share

Postări Recomandate

Slut Am un DR 650SE din 2000 , am 180 inaltime si asi vrea sa-mi inalt ghidonul pt ca atunci cand merg in picioare e destul de dificil deoarece stau cam aplecat pt a ajunge la ghidon . Am studiat un pic si cica cele mai mari inaltatoare sunt de 4.5 cm . Acum va intreb daca ati avut situatii similare si daca se simte diferenta cu inaltatoare ? daca au dezavantaje?

O a doua intrebare se refera la consum . Am facut plinu si am mers cam 170 KM 80% sosea 20% ofroad dupa care sa oprit si am mers pe rezerva dar nu m-am riscat sa merg pana se termina de tot benzina asa ca am mai mers vreo 20 kmsi am facut din nou plinu si a intrat 11 lt. Acum urmeaza intrebarile .

1 Cat are rezervorul ? (stiu ca pot sal masor da ...)

2 Cat are rezerva?

3 Cat ar fi normal sa consume la mers pe sosea 90-100 km/h?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, merita sa inalti ghidonul. Acelasi lucru l-am facut si eu la Tenere. Pt inaltimea ta, probabil 3 cm sunt suficienti. Nu trebuie exagerat pentru ca va creste stress-ul in dreptul prinderii de ghidon si a jugului.

Problema a doua: mergi cu 2 litri de benzina in ranita si vezi concret cati km te tine rezerva. Asa e cel mai sanatos.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...