Sari la conținut

Imi Fac Motorul Varza


kata
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 225
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal,bravo nene.....poate trebuia sa pui pozele si la accesorii home made....

 

cum ai imprimat tiparul pe piele?si cu ce ai facut presarea?

 

B.

ps: de ce ti-ai facut inca un user name?

 

pai e cam asa: iei pielea o uzi pana ii imbibata bine cu apa dupa care transferi design-ul in piele cu ceva ascutit (pix fara pasta, scobitoare, cui, stilus etc), mai trebuie taiat cu un cutit special (vezi poza) ca atunci cand incepi sa imprimi sa ai o diferenta de nivel. imprimarea se face cu un soi de scule care au diferite dimensiuni si modele pe talpa, le batzi usor in piele cu un ciocan de lemn (vezi poza). ultima faza va fi coloratul dupa ce sa usuca pielea si tratamentul pt finisare si impearmeabilitate.

 

post-16035-1172419061_thumb.jpg

 

am facut un alt user pt ca pe celalalt (kata) am ajuns la maximul de spatiu pentru atasamente (400mb) si nu mai pot posta poze, am mai sters din pozele vechi dar am ajuns la maxim din nou, daca e vro problema renunt la al 2-lea user, vreau sa il folosesc doar pt poze (ma rog si pentru a scrie asta)

Editat de kata 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capse facute din cartuse de magnum 357 special (''special'' fiindca cel din stanga ii interzis aici, hollow point se mai numeste si cop buster hehehe)

 

post-7361-1172535395_thumb.jpg

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a plouat= m-am plictisit, asa ca am luat o bucata de piele si m-am jucat sa imi fac o idee de cum va iesi shaua. piesa este finisata si tratata pentru impermeabilitate. ia vedeti si voi ce-a iesit.

 

post-16035-1172634055_thumb.jpg post-16035-1172634703_thumb.jpg post-16035-1172634805_thumb.jpg

 

post-16035-1172634870_thumb.jpg post-16035-1172634955_thumb.jpg

Editat de kata 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cum faci cu pielea? O lipesti sau doar o capsezi pe tabla? Vrei sa ii pui si perinita pe aripa din spate sau il lasi cu un singur loc? Motorul iese super.

 

Off topic: Ce se vede acolo in spate? Este cumva un WLA? :D

 

P.S.-Acum am vazut si Sportster-ul clasic. Cei acolo,service Harley?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut un alt user pt ca pe celalalt (kata) am ajuns la maximul de spatiu pentru atasamente (400mb) si nu mai pot posta poze, am mai sters din pozele vechi dar am ajuns la maxim din nou, daca e vro problema renunt la al 2-lea user, vreau sa il folosesc doar pt poze (ma rog si pentru a scrie asta)

 

 

In caz ca umpli si useru asta cu poze:

 

Baga-le pe imageshack.us, e free si merge foarte bine. Merg puse si fara cont, dar daca iti faci cont la ei, ai o centralizare a tutror pozelor urcate la ei. Il prefer fata de photobucket.com.

 

Macar asa scapi de corvoada de a te loga si reloga cu al doilea user pentru a uploada si posta pozele aici. Vezi ca dupa upload, imageshack iti genereaza si thumbnail-uri pentru poze, tu doar trebuie sa copiezi codul lor in post :lol:

 

Asa ca poti baga poze la greu, imi place tare mult ce am vazut pe topic pana acu. Spor la munca, nu uita, chopping is an art.

:D

 

 

PS: saua aia va arata excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capsata de tabla fara nici un fel de burete. am ceva in lucru pentru aripa de spate. mai vine un sissy bar si genti laterale.

off t: da ii un wla restaurat mai apare intr-un alt post de-al meu (ala cu shop-ul hd /index.php?showtopic=75317 ). iar sportsterul ala de 1000 ii un ironhead de vanzare (nu stiu pretul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

cam asta am ami facut in ultima vreme, sper ca in vro' 2 sap. sa il termin si sa-i dau...

 

Prietene,ai facut o treaba bestiala cu motocicleta. Prinde forma incet. Ar fi o idee sa lasi jantele de Fat Boy. Mie mi se pare ca arata super. Scaunul este mai mult decat potrivit si merge cu rezervorul.Aripa spate este exact pe gustul meu. Si imi mai place ca ai pus burdufuri pe bratele furcii. Avem gusturi foarte apropiate.Termina-l si dai...! :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pe ce sa shed cu kuru! am mai taiat ceva de pe lista! stiu ca am zis ca o sa fac capsele din cartuse dar nu am mai avut rabdare sa imi ajunga cutia de gloante acasa (in + e mai misto sa le tragi decat sa le desfaci si sa folsesti doar cartusul) asadar am pus niste capse din cupru. ce ziceti merge?

 

post-7361-1177980961_thumb.jpg post-7361-1177981012_thumb.jpg

 

black: crede-ma ca bag de imi sar capacele, inainte de 8 pm nu ajung acasa si serviciul este gata la 5-30pm!

easy: am facut niste jenti de care si aia de la exile ar fi mandri: negre cu butuci negri si spite din inoxidabil si matuite cu scotch-brite, las ca oi pune o poze sau doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pe ce sa shed cu kuru! am mai taiat ceva de pe lista! stiu ca am zis ca o sa fac capsele din cartuse dar nu am mai avut rabdare sa imi ajunga cutia de gloante acasa (in + e mai misto sa le tragi decat sa le desfaci si sa folsesti doar cartusul) asadar am pus niste capse din cupru. ce ziceti merge?

 

post-7361-1177980961_thumb.jpg post-7361-1177981012_thumb.jpg

 

black: crede-ma ca bag de imi sar capacele, inainte de 8 pm nu ajung acasa si serviciul este gata la 5-30pm!

easy: am facut niste jenti de care si aia de la exile ar fi mandri: negre cu butuci negri si spite din inoxidabil si matuite cu scotch-brite, las ca oi pune o poze sau doua

 

Te pricepi la piele. Bineinteles ca arata fain capsele de arama,mai ales cand se corodeaza si prind putina culoare verde.Si tabla scunului ti-a iesit tare bine. Vreau sa vad jantele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-16035-1178105678_thumb.jpg post-16035-1178105746_thumb.jpg

 

iaca easy, janta si guma aferenta (avon speedmaster 16''/5'')

 

p.s. scuze pt calitatea pozelor dar am folosit camera shopului si e de kakat

Editat de kata 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-16035-1178105678_thumb.jpg post-16035-1178105746_thumb.jpg

 

iaca easy, janta si guma aferenta (avon speedmaster 16''/5'')

 

p.s. scuze pt calitatea pozelor dar am folosit camera shopului si e de kakat

 

Speeedmaster este cel mai fain cauciuc Old School. Cautam si eu pentru Kawa dar nu aduce nimeni la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speedmaster-ul, cooker sau hoosier, daca vrei gume sa imi spui ca te rezolv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, ieri l-am scos din garaj! trebuie dus la inspectie si am luat cateva scurtaturi, am lasat rotile de fatboy pe el (nu le-am terminat de centrat pe celelalte inca), am lasat comenzile vechi, am un set beton care a fost cromat caind l-am primit, acuma nu mai este (hehehehe). mai lucrez inca la sissy bar. jugurile vor fi si ele negre eventual iar sub rezervor vor veni niste insertii din cupru sa ascunda triangulatiile alea de cacao de la gat. sper sa pot sa imi fac ceva la comnzile alea de tot rahatul, sa le schimb sau sa fac ceva mai old school. om vedea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...