Sari la conținut

cazut din prostie, urmari din neglijenta


paul_dragos
 Share

Postări Recomandate

pe scurt: geaca de motor, cu protectii sa o aveti fixa si strinsa pe voi bine. in caz contrar, va puteti lovi cu urmari mai mari uneori decit fara. asta 1. 2. sa purtati mereu casta, ca.. merita

 

a frinat unul in fata mea, am incetit, si ala a calcat-o si mai tare. pus frina, manevra de evitare spre singa. facut stinga poate prea mult, apoi dreapta ca de redresare, apoi iar stinga, si ... pe jos.

acum explicatii: motor cu cardan, a tras dreapta la accelerarea de echilibrare:(

smurd, spital, politie, permis.. etc

am cazut pe contrasens, si de la 3-4 m am admirat o bara de cielo care se tot apropria. ultima informatie.. ca cica am ridicat miiniile.

in masina s-a auzit poc.. bine si tare. era casca mea. noroc cu coreenii astia ca au spoilere jos, fustele.. moi. noroc ca nu avea ala viteza. noroc ca motorul m-a aruncat intr-o parte si nu ma tirit sub el.... mare noroc... cu casca.

referitor la protectii:(.... am cazut pe stinga. protectia spate, pentru ca era cald si jeaca mai lejera, mi-a intrat sub omoplat.. dinspre coloana si ... a blocat osul.. efect: fisurare de omoplat. la umar, protectia fiind .. larga... a protejat zona impactului initial apoi a frecat bine spre unde s-a putut duce. efect: semi amortire mina, o ridic cu dreapta.

 

totul dintr-o prostie la 30 km pe ora... casca si echipament de protectie strins bine.. nu merita 2-3 grade mai putin cine stie ce belea.

 

ps. sa aveti garnitura de la rezervor la buson buna. curge.... la mine. 18l, masini un bulevard, persoane cca 100... daca mai sarea si aia in aer...

 

asfalt uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30 la ora io am preferat sa intru in plin in cooru la un seat leon....motor ok janta stramba ..io cu ooole zob...si un genunchi pizdit..ca de era cald....nu va mai zic sa purtati echipamentul ca voi o purtati oricum....

Bafta multa omule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30 la ora io am preferat sa intru in plin in cooru la un seat leon....motor ok janta stramba ..io cu ooole zob...si un genunchi pizdit..ca de era cald....nu va mai zic sa purtati echipamentul ca voi o purtati oricum....

Bafta multa omule

Offtopic: Imi starnesti nostalgii, imi aduci aminte de cum vorbeau fostii colegi de facultate din secuime sau fostii colegi de generala unguri pana intr-a V-a...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt urari. am cauzut pe emil racovita in berceni.

apropo de asta. a venit smurd-ul, niste copii, habar nu aveau ce sa faca, o echipa unul hai si altul cea.

a venit repede, dar a condus.. cam prost. am stat 2-3 min pt ca nu aveam act la si mine desi le tot spuneam ca este la sotia, linga masina. ametiti. s-au speriat putin.

greselile persoanelor care au vrut sa ma ajute, multumesc lor, dar...: mi-au scos casca, m-au rasucit de pe o parte pe alta, nu au stiut sa scoata geaca si au tras de mine.., 5 min motorul a urlat culcat intr-a 2-a cu roata in actiune cu benzina curgind... nimeni nu a bagat de seama..., s-au pus peste mine, lipsa de aer, ca in bancuri, dar asa este..., mi-au uitat electrozii pe corp cind m-au bagat la raze x...

 

exista un dumnezeu, recunosc. anul trecut a intrat un opel in valiza laterala... la 50 la ora, eu pe loc. scapat cu entorsa severa laba piciorului. acum 2 luni, neatentie, facut stinga pe dubla continua cu masina redecorat un passat cap coada... copilul din passat nu a avut nimic. si acum, greseala-sperietura la ghidon cu fisura omoplat... da, exista.

 

greseli din partea mea: delasare la intretinerea amortizorului de ghidon - balans incontrolabil. penu spate neuzat pe toata suprafata - alunerare la viraje mai mari. neatentie - daca aveti ginduri care va framinta prea tare, luati auto sau ratb-ul:(

 

a treia oara... pe moto, m-o mai iubi al de sus?

 

ps. neputiinta de a te da jos din pat, sau de a te imbraca este fenomenala... sa-i vezi pe cei dragi cum sufera din cauza unei prostii de-a ta, este sfisietoare.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Paul Dragos .. sincer chiar imi pare rau de ce ti s-a intamplat , chiar daca tu ai fost un mare bulangiu cu mine si sunt convins ca nu am fost singurul 'fraierit' de tine.

E bine ca recunosti ca exista un Dumnezeu , dar totusi tot om esti si imi pare rau.

Pot sa iti urez sanatate , recuperare rapida si mai mult noroc pe viitor ca sa nu mai treci prin asa ceva.

Poate e un semn , sa incerci sa fii mai bun .. sau doar pur si simplu sa fii corect :wacko: .

Multa sanatate , ca-i mai buna decat toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt convins ca nu am fost singurul 'fraierit' de tine.

 

 

fii linistit ca eu am picat mult mai rau referitor la fraierit. si apropo, de asta, moneda mereu are 2 fatete, depinde pe care o privesti.

 

in rest, sanatate la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30 la ora io am preferat sa intru in plin in cooru la un seat leon....motor ok janta stramba ..io cu ooole zob...si un genunchi pizdit..ca de era cald....nu va mai zic sa purtati echipamentul ca voi o purtati oricum....

Bafta multa omule

 

Auleouuuu, muica! :laugh: Sper ca nu ai distrus ER-ul ala... :) Ca nici nu am apucat sa-l vad deaproape! :wink:

 

On-T:Dragos tati, ai un stil belea!Greu intelege omul ce vrei sa exprimi tu acolo!Sa fie din cauza SMURD-ului?!

Totusi, fii tare!Se putea mult mai rau:in loc de Cielo, ia gandeste-te sa fi fost un Hummer cu o blonda la volan!Ei?!Ce zici?Te tara aia dupa ea tot Berceniu'... :lol:

 

Hai sanatate maxima si Paste Fericit! :wink:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o fisura de omoplat... si doare ca dracu...

care a mai avut probleme, in cit timp s-a suit iar pe sa?

i-a mai amortit cuiva mina partial, brat, antebrat, degete dupa o cazatura? in cit timp a trecut... nesimtirea?:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o fisura de omoplat... si doare ca dracu...

care a mai avut probleme, in cit timp s-a suit iar pe sa?

i-a mai amortit cuiva mina partial, brat, antebrat, degete dupa o cazatura? in cit timp a trecut... nesimtirea?:wink:

Mai bine ai intreba un medic despre astea!! O cauza care iti provoaca amortirea manii poate fi circulatia sangelui!! Eu personal nu am avut probleme de genu asta si nci nu-mi doresc!!Iti sugerez sa intrebi un medic deoarece nu toti avem acelasi organism! Insanatosire rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...