Sari la conținut

la noi , Verdele abia a inceput...


ubord
 Share

Postări Recomandate

http://picasaweb.google.com/drobuster/FodoraCuciulat#

Beserica e din secolu 17 Fodora...anul asta o restaureaza sau o ravasesc ...definitiv...

Are inscrieri in latina, in slavona cu grafie slavona veche, si fonetica latina , si in ungureste....e o chestie interesanta!

In afara de de Secuime , nu s-au construit biserici de lemn in zona noastra...

Mai puteti vedea cariera de calcar din Cuciulat....zona eminamente carstica, gaurita ca un schwaittzer...

aerul e gras!Incredibul cum miros toate cele de pe motor! :wink:

...verdele e peste tot!

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cand ma gandesc ca copiii de la mine de la firma au plecat (din nou!) spre Bucuresti in noaptea asta , si in paralel la cum mirosea valea Somesului , azi , mi se face Rau!

...demisia mea e pregatita in orice secunda...

 

...in fiecare an e tot mai ravasitoare primavara...anul ast a venit in Aprilie...sau is io tot mai batran...

....binenteles nici o japoneza...doua BMW-uri dinspre Baia Mare , care au salutat regulamentar... :wink:

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Âşi un meÂşteÂşug care se va pierde...Âşindrila , petrecuta de 3-4 ori....totul manual...

200 de horinca si ceva beri isi spun cuvantul... :wink:

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cand ma gandesc ca copiii de la mine de la firma au plecat (din nou!) spre Bucuresti in noaptea asta , si in paralel la cum mirosea valea Somesului , azi , mi se face Rau!

:wink: :wink:

Intotdeauna m-am intrebat cu ce naiba ii farmeca jegul asta de Bucuresti(daca arata ca Praga sau Varsovia macar, as fi inteles) pe toti, ca din ultima statistica pe 2008 cica bucurestenii sunt sub 40%....

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banu frate.

Nevasta-mea la Pitesti, profa univ, castiga 1200 lei pe luna.

Aici, la Univ, castiga 1100 lei (dar si ore mai putine) plus inca un job de 3000-3500 lei lunar pe care nu l-ar fi avut niciodata acasa, la Pitesti.

 

Bucurestenii get-beget nu cred ca sunt nici macar 30%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cand ma gandesc ca copiii de la mine de la firma au plecat (din nou!) spre Bucuresti in noaptea asta , si in paralel la cum mirosea valea Somesului , azi , mi se face Rau!

...demisia mea e pregatita in orice secunda...

 

...in fiecare an e tot mai ravasitoare primavara...anul ast a venit in Aprilie...sau is io tot mai batran...

....binenteles nici o japoneza...doua BMW-uri dinspre Baia Mare , care au salutat regulamentar... :D

Foarte frumos felicitari. Nu suntem capabili sa le intretinem americanii le-ar cumpara la suprapret restaura si ar fi in stare sa duca in america si pamantul de la fundatie. Si ar scrie pe ea o biserica de pe vremea cand America inca nu exista :D

Numai bine ( mai vrem poze si saptamana viitoare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cand ma gandesc ca copiii de la mine de la firma au plecat (din nou!) spre Bucuresti in noaptea asta , si in paralel la cum mirosea valea Somesului , azi , mi se face Rau!

...demisia mea e pregatita in orice secunda...

 

...in fiecare an e tot mai ravasitoare primavara...anul ast a venit in Aprilie...sau is io tot mai batran...

....binenteles nici o japoneza...doua BMW-uri dinspre Baia Mare , care au salutat regulamentar... :D

batrani suntem cu fiecare zi ce trece! verdele e insa mai verde ca anu trecut!

frumoasa lucrare, frumos loc, frumos mesteseg, putinul cit a mai ramas macar atita sa se pastreze, iarasi tu........esti un norocos ca ai acces la asemenea locuri.....in sinea mea ma doare ca nu am fost cu voi sa vad locurile cu ochi mei si nu prin ochiul aparatului de fotografiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

batrani suntem cu fiecare zi ce trece! verdele e insa mai verde ca anu trecut!

frumoasa lucrare, frumos loc, frumos mesteseg, putinul cit a mai ramas macar atita sa se pastreze, iarasi tu........esti un norocos ca ai acces la asemenea locuri.....in sinea mea ma doare ca nu am fost cu voi sa vad locurile cu ochi mei si nu prin ochiul aparatului de fotografiat.

...Mosule , numa sa gati de ciuperizat helicopterul :D

...mi-am luat o harta cu Ardealul pe romaneste /ungureste/nemteste(a treia, ca de celelete doua am fost usurat...da' pe asta o fac cu ulei de motor sa nu mai trebuiasca la nimeni...) care are toate potecile si strungile de oi pe ea, si improvizam in limita timpului , si a autonomiei intre doua intreventii :D

...ai putea sa sari pe privat cu improvizatia aia de filmat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Mosule , numa sa gati de ciuperizat helicopterul :D

...mi-am luat o harta cu Ardealul pe romaneste /ungureste/nemteste(a treia, ca de celelete doua am fost usurat...da' pe asta o fac cu ulei de motor sa nu mai trebuiasca la nimeni...) care are toate potecile si strungile de oi pe ea, si improvizam in limita timpului , si a autonomiei intre doua intreventii :D

...ai putea sa sari pe privat cu improvizatia aia de filmat!

 

 

 

Oameni buni daca faceti iesiri de-astea la iarba verde, sa o mirositi sau sa o fumati :lol: da-ti sfoara-n tara sa ne strangem o mana de nipristi, asta daca nu e "petrecere" privata.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Âşi un meÂşteÂşug care se va pierde...Âşindrila , petrecuta de 3-4 ori....totul manual...

200 de horinca si ceva beri isi spun cuvantul... :)

Nimic nu se va pierde,peste tot e verde...cum spune secspir..

...Rosu spune stai,galbenu inseamna

mai asteapta un pic

VERDELE te-n-deamna

treci flacau voinic!

 

 

....Âşi un meÂşteÂşug care se va pierde...Âşindrila , petrecuta de 3-4 ori....totul manual...

200 de horinca si ceva beri isi spun cuvantul... :bigstar:

Nimic nu se va pierde,peste tot e verde...cum spune secspir..

...Rosu spune stai,galbenu inseamna

mai asteapta un pic

VERDELE te-n-deamna

treci flacau voinic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:bounce:

In the beginning it was the evening

And then I came.

There was a word and a wind yesterday,

And only the earth today

On the old graveyard

There the enemies rise from the dead

I understood something

Then got up on the left side of the bed

 

He-e-ey,

Born in USSR!

He-e-ey,

Born in USSR!

There is no moment without fights

We believe in death and life

We are not afraid to look

Into your dogs eyes

Today is the victory,

Believe and forgive.

There is nothing left over for us,

But we had something to carry

 

He-e-ey,

Born in USSR!

He-e-ey,

Born in USSR!

You are cooler, and cooler with the lapse of time

You are almost sunset.

Hello, ancient Russia,

Im you nervous brother

 

What will hope get back for us?

What will beauty save?

Yesterday you was the master of Empire

And now you are an orphan

fagase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bai Drobule, parca esti mai...romantic, mai melancolic...Erai mai abraziv...La naiba!

Fumezi....singur? :D

Oricum faza cu atasul cazut in balta e tare.Daca ala chel esti tu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...