Sari la conținut

Freza Din Prostia Mea, Recunosc


riderflo
 Share

Postări Recomandate

salut tuturor. sunt nou aici si nu stiu cu ce sa incep, dar cu mi s-a spus: ''ala care n-a cazut, nu-i biker", am sa va prezint freza mea (aprilie 2005).

curba naspa in Caciulata, intru cam tare, prind nisip, pleaca spatele, incerc sa redresez si ma trezesc cu bordura in fatza, franez brutal, degeaba. pretena zboara cu capu in bordura, eu peste ea si suzi cade pe picioarele ei! multumesc la Dumnezeu ca n-am patit nici unu nimic, doar suzi indoita.

asta inseamna sa nu adaptati viteza corespunzatoare la trafic! ce prost deosebit sunt! :laugh:

suzi belita:- furca indoita.

post-8651-1138844778_thumb.jpg

post-8651-1138844911_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta inseamna sa nu adaptati viteza corespunzatoare la trafic! ce prost deosebit sunt! :laugh:

E bine ca ai invatat ceva din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai liniostit,din pacate o sa mai ai d'astea.aici nu e vorba de nepricepere,e mai mult ghinion,asta e...jamba schimb-o,n-o sa-ti iasa perfect la indreptat,iti va buli mereu semeringul,la drum lung te poti trezi cu ulei pe etrieretrier si nimic nu-i mai neplacut...

sansa mai multa la proxima ! :moto: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai liniostit,din pacate o sa mai ai d'astea.aici nu e vorba de nepricepere,e mai mult ghinion,asta e...jamba schimb-o,n-o sa-ti iasa perfect la indreptat,iti va buli mereu semeringul,la drum lung te poti trezi cu ulei pe etrieretrier si nimic nu-i mai neplacut...

sansa mai multa la proxima ! :cheers: :laugh:

 

 

Cunoastem din experienta personala!!!! :moto: :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

Imi pare rau pt incident !

Te intreb si eu asa pentru scoala vietii mele ....

Ce faci in acest caz, daca esti departe de oras, si se indoaie furca de exemplu ....

Explica-mi si mie ce ai facut dupa accident , cum ai transportat moto ... etc !

Merci si bine ca ai scapat cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fi foarte fericit ca nu ai patit mai nimic in afara de o zdruncinatura zdravana ..... e asa e tre sa mai si cazi sa-ti dai seama ca pana la urma esti doar om... mai ajungi putin cu picioarele pe pamant .. oricum multa bafta si ride safe :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

Imi pare rau pt incident !

Te intreb si eu asa pentru scoala vietii mele ....

Ce faci in acest caz, daca esti departe de oras, si se indoaie furca de exemplu ....

Explica-mi si mie ce ai facut dupa accident , cum ai transportat moto ... etc !

Merci si bine ca ai scapat cu bine !

 

 

noroc cu prietenii mei bikeri care din fericire au suflet bun si bine inteles un pickup toyota. cu toate ca erau la servici si-a facut timp pt a veni dupa mine si ma transportat in deplina siguranta dar totusi cu sufletul zdrobit de gresala mea !!! e bine sa ai prieteni pe care te poti baza la nevoie nu stiu ce ma faceam daca nu venea dupa mine , nu puteam sa merg pe motor deoarece furca era varza .

ideea e sa ai pe cineva cu remorca sa te transporte acasa .

sa speram ca nu va fii nevoie a 2 oara de ajutorul lui , nu e o experienta placuta .

ai grija mare , si asfalt uscat !!!

 

:laugh: ,sorry man.

las, ca furca se indreapta,sau in cel mai rau caz se schimba.imp e sa fiti voi k.pe viitor vei sti ce ai de facut.

asfalt uscat

 

 

:moto: ,sorry man.

las, ca furca se indreapta,sau in cel mai rau caz se schimba.imp e sa fiti voi k.pe viitor vei sti ce ai de facut.

asfalt uscat

 

 

ceau , am reusit sa imi schimb tuburile la furca si e ok. problema e ca jugul e putin stramb. parte pozitiva e ca motorul sta bine pe curbe (nu trage),si daca ii dau drumul la ghidon sta perfect pe drum.

ride safe pa

Editat de riderflo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciau Fanel.

ma, sincer nu stiu ce ma faceam daca nu venea pretenu asta dupa mine. cred ca lasam motorul acolo pe undeva si cautam pe cineva cu remorca sa vina sa ma duca. e naspa daca nu ai pe cineva sa te ajute. nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca nu venea dupa mine.

grije mare sa nu patesti ca mine.

bafta frate!

ride safe!

 

salutare Norway.

am incercat si faza cu indreptatu la furca, dar a avut o cuta pe interior si nu lasa arcu sa urce pana sus. si din cate am inteles nu e bine de loc sa fie asa.

de aceea am optat pentru schimbarea tuburilor. a fos naspa, nu atat pentru bani (m-au costat 270 euro), cat pentru simplu fapt ca a durat 2 luni si ceva pana au venit. afara soare super fain, astia se dadeau si eu ca looseri cu conserva!!! inclusiv la intrunire la Cj am mers cu conserva! :laugh: . naspa moment!

asta e, prostia se plateste!

bafta fratziuare! nu fa ca mine!

drum uscat iti doresc (va doresc la toti) si fara incidente!!!

aveti grija de voi!!!

 

fi foarte fericit ca nu ai patit mai nimic in afara de o zdruncinatura zdravana ..... e asa e tre sa mai si cazi sa-ti dai seama ca pana la urma esti doar om... mai ajungi putin cu picioarele pe pamant .. oricum multa bafta si ride safe :moto:

 

ai dreptate, sper sa-mi fie invatatura de minte sa nu mai trag asa de gaz! oricum mersi si sper sa ne vedem cu bine!

ride on!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riderflo, mai pofteste pe la mine ca intreaba Suzeta mea de a ta. :laugh:

Cand se mai incalzeste p-afara si daca io nu mi-o fac pana atunci sa treci pe la mine sa facem o poza de familie... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...