Sari la conținut

cateva intrebari


daddyf12
 Share

Postări Recomandate

am desfacut si eu azi ambreiajul si variatorul....

 

 

 

1)ce ziceti acest ambreaj cat e de uzat...poate fi asa de uzat incat turat la maxim la deal sa patineze????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2)la variator...am gasit o piulita..aia e limitarea ce spuneti?

 

 

 

 

3)recomandatimi niste role pt malaguti care sami dea mai multa viteza..macar 5 km /h..am desfacut si rolele si 2 dintre ele erau destul de uzate..

post-47393-1241030623_thumb.jpg

post-47393-1241030642_thumb.jpg

post-47393-1241030657_thumb.jpg

post-47393-1241030672_thumb.jpg

post-47393-1241030694_thumb.jpg

post-47393-1241031048_thumb.jpg

post-47393-1241031078_thumb.jpg

Editat de daddyf12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am desfacut si eu azi ambreiajul si variatorul....

 

 

 

1)ce ziceti acest ambreaj cat e de uzat...poate fi asa de uzat incat turat la maxim la deal sa patineze????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2)la variator...am gasit o piulita..aia e limitarea ce spuneti?

 

 

 

 

3)recomandatimi niste role pt malaguti care sami dea mai multa viteza..macar 5 km /h..am desfacut si rolele si 2 dintre ele erau destul de uzate..

 

 

Stai linistit cu ambreiajul mai merge...eu am avut unu care ajusese la fier

Saiba aia este posibil sa fie limitarea se cunoaste si pe variator cat a urcat cureaua de sus.

Role nu stiu ce sa iti zic nu am avut 2t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bun ambreiajul ala din poze (chinezesc de altfel)...dc vrei "mai repede" pune role un pik mai grele (cantareste-le la bijuterie si pune cu un gram, doua per buc mai grele (vei avea demaraj mai lent, dar viteza de varf mai mare). Saiba este neimportanta, dar poti renunta la ea, fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ambreiajul e bun dc atunci cand urc la deal cu acceleratia la maxim scuterul nu mai trage si motorul se opreste?ce sa aiba ...am curatat carbu' da tot asa face :D ce sa fie...daca urc cu acceleratia la jumatate urca pls help

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ambreiajul e bun dc atunci cand urc la deal cu acceleratia la maxim scuterul nu mai trage si motorul se opreste?ce sa aiba ...am curatat carbu' da tot asa face :D ce sa fie...daca urc cu acceleratia la jumatate urca pls help

 

 

Daca era ambreiajul motorul se tura ca dracu in deal cu acceleratia la maxim iti tragea infect dar nu iti murea motorul ..mai schimbai si tu segmentii..:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maryuse de unde sti tu ca e chinezesc? Eu bag mana in foc ca e 100% italienesc, made by minarelli. Chiar ma crucesc cand ma gandesc de unde ti-a venit ideea asta. Daca te uitai la profil iti dadeai seama, are f12.

 

Ambreiajul inca merge, atata tot sa fie uzat uniform. Saiba este foarte importanta :D Ca orice saiba preseaza ceva pe altceva. In cazul de fata preseaza fulia de aerisire, pe care sta, si cureaua pe ambielaj. Fara acea saiba , fulia ar juca si ar pierde din aderenta. Ar defecta multe pe-acolo(celelalte seibi si prinderi de la variator) daca ai da-o jos. Nu este o limitare.

 

Motorul tau se ineaca, nu are legatura cu ambreiajul sau variatorul. Eu zic sa-i mai dai aer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt sfaturi;)

 

 

ai dreptate cu saiba am scos o si nu e nici pe departe o limitare...o voi pune inapoi....acum astept sa mi vina noul ambreiaj sport sa vad cum se comporta cu ala:X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...