Sari la conținut

bmw xchallenge


Postări Recomandate

nu e nici o smecherie cu suspensia<are in loc de arc o perna de aer>, dar ceea ce vroiam sa va intreb eu pe voi este daca ati observat diferenta de pret dintre G 650x si G 450x <cel din urma fiind la 10mii si ceva cip>

personal am avut ocazia sa le testez pe amandoua<tot la niste evenimente bmw>si intradevar mi sa parut mai placut<distractiv>450 dar cred ca 650 are mai multa electronica deci teoretic ar fii trebuit sa fie mai scumpa

<apropo. G450x are abs? asta nu ca mar interesa f mult ci doar sa-mi dau seama de ce e mai scumpa>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

G650x e un enduro de hobby. G450x e cam enduro-cross pur-sange. Ready to race and all that. Mai documenteaza-te putin pe tema asta, ca e o intrebare cam la mintea cocosului...

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

G650x e un enduro de hobby. G450x e cam enduro-cross pur-sange. Ready to race and all that. Mai documenteaza-te putin pe tema asta, ca e o intrebare cam la mintea cocosului...

m-am interesat, m-am documentat<cat am gasit> si tot nu-mi iese la calcul. daca stii ceva mai mult<ce are una si nu are alta spunemi si mie> :D eu am ramas surprins cand am auzit ca ambele motoare sunt facute in china<la prima vedere suna urat si nu imi venea sa cred, dar pe urma am mai aflat cacei care le produc au o vechime foarte mare in moto si chiar cred ca bmw-ul nu facea compromisuri in privinta calitatii, mai ales a motorului.

totusi sunt aprox. 4000E diferenta iar 650-ul nu mi se pare cu nimic mai prejos<va multumesc pt raspunsuri anticipat tuturor> :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am interesat, m-am documentat<cat am gasit> si tot nu-mi iese la calcul. daca stii ceva mai mult<ce are una si nu are alta spunemi si mie> :D eu am ramas surprins cand am auzit ca ambele motoare sunt facute in china<la prima vedere suna urat si nu imi venea sa cred, dar pe urma am mai aflat cacei care le produc au o vechime foarte mare in moto si chiar cred ca bmw-ul nu facea compromisuri in privinta calitatii, mai ales a motorului.

totusi sunt aprox. 4000E diferenta iar 650-ul nu mi se pare cu nimic mai prejos<va multumesc pt raspunsuri anticipat tuturor> :rolleyes:

 

 

ba da. exista diferente majore

450 este achivalentul WR 450 F si altele asemenea. e mai usor si mult,mult mai capabil in teren

plus ca este ready to race (daca imi permit katemistii)

650 e o strutzo-camila mai capabila decat f650 gs in teren dar sa nu te astepti la performantele 450-ului

e mai de sosea asa...

450 nu are abs ptr ca nu ii trebe

 

(ah...am mai facut un post :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti explic:

 

450-ul este un motor de enduro-cross. Un motor brutal si spartan, gandit pentru competitii (motocross sau hard enduro)

650-ul este un motor de hobby, destinat amatorilor de enduro. Soft enduro si ceva plimbarica. Strutzo-camila, cum bine zicea titiu'.

 

Nu se poate face comparatie ca intre un GSX-R de 600 si unul de 750. Cele doua BMWuri au alte scopuri, alt target de piata si difera enorm ca parametrii optimi de utilizare. 450ul e o motocicleta facuta sa o abuzezi si sa-i schimbi uleiul la fiecare 10-15 ore, cu revizii capitale la 50-100 ore de functionare. 650-ul e un enduro cu valeitati stradale, mententanta "normala" (pentru cineva obisnuit cu vitezane si masini), capabil sa treaca peste mici obstacole fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc inca odata pt info si am primit si un pm cu lista de preturi actuala si am vazut ca nu e de fapt nici o diferenta de bani<ambele noi sunt undeva la 10000E><noua mii si ceva>

Editat de kelu 265
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...