Sari la conținut

Ij 49


lil debul
 Share

Postări Recomandate

SALUT. Revin cu o problema mai veche,dar pe care am neglijat-o prea mult timp.Este vorba de trecerea unui IJ 49 pe 12 volti,deci am inteles ca se monteaza o flansa pt. prinderea noului alternator. Problema e ca eu nu o am,deci ar fi bine sa o cumpar de la cineva care stie EXACT cu ce se maninca treaba asta.

Cine crede ca poate sa vinda aceasta piesa sa ma contacteze ca sa stabilim detaliile tranzactiei,aici sau aici:spatarueugen@yahoo.com.

Va multumesc anticipat si va doresc asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

mai omule in buc sunt destule freze! eu am o flansa de asta facut dar pe ij 56.. nu stiu daca e acelasi lucru dar daca e eu iti fac o schita si o faci! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu ar merge si pe ij 49

vezi ca mihaiachi a facut una recent pt ij, si kombat are ijul pe 12.

daca vrei sa vezi cum merge cu alternator de minsk si fara platina poti sa il vezi pe al meu (toate sunt ij 56 dar din cate stiu eu nu difera la dinamul original)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai gandit sa prinzi un alternator de masina in afara motorului si sa-i faci transmisia pe curea?

eu asa am la al meu. alternatorul este prins de un prezon care tine motorul si in partea de sus am posibilitare de reglaj al curelei. am facut un platou pt platina si merge perfect

 

 

te-ai gandit sa prinzi un alternator de masina in afara motorului si sa-i faci transmisia pe curea?

eu asa am la al meu. alternatorul este prins de un prezon care tine motorul si in partea de sus am posibilitare de reglaj al curelei. am facut un platou pt platina si merge perfect

 

 

te-ai gandit sa prinzi un alternator de masina in afara motorului si sa-i faci transmisia pe curea?

eu asa am la al meu. alternatorul este prins de un prezon care tine motorul si in partea de sus am posibilitare de reglaj al curelei. am facut un platou pt platina si merge perfect

post-5165-1139741412_thumb.jpg

post-5165-1139742021_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai urita adaptare posibila la un motor mi s-a parut mereu alternatorul de masina care atirna de cadru,mai ales daca motorul se vrea original ca din fabrica. Asta nu inseamna ca nu e o idee buna,numai ca nu prea da bine din punct de vedere estetic. Scuze daca nu sint de acord cu aceasta idee,totusi am salvat desenu cu flansa,multumesc mult. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...