Sari la conținut

YAMAHA YZF R125 VS HONDA CBR 125


Postări Recomandate

Ai mers vreodata mai racerule cu un yzf sa vezi cum sta in curbe si cum trage si cat "baga" ca sa stii despre ce vorbesti.Eu am facut-o are cel mai bun prieten si e total opusul la ce ai spus cbr e net superior in afara de design.R'ul e mult mai frumos, dar doar atat. Si HONDA chiar e NR.1 in lume mai informeaza-te mai vorbeste si tu cu prietenii daca ai ma rog.... las-o asa hai salut

Eu cred ca n-ai mers niciodata pe yzf , ba mai mult nici n-ai vazut-o in realitate.

Daca taceai ....... filozof ramaneai.

Editat de Mr Andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai mers vreodata mai racerule cu un yzf sa vezi cum sta in curbe si cum trage si cat "baga" ca sa stii despre ce vorbesti.Eu am facut-o are cel mai bun prieten si e total opusul la ce ai spus cbr e net superior in afara de design.R'ul e mult mai frumos, dar doar atat. Si HONDA chiar e NR.1 in lume mai informeaza-te mai vorbeste si tu cu prietenii daca ai ma rog.... las-o asa hai salut

Bai prietene vad ca suferi de hondism rau...da, Honda e nr1 in lume ca volum de vanzari,asa cum Yamaha e nr1 in lume la MotoGP si KTM e nr1 in lume la off-road.

Cand aud ca vorbiti de "performante" pe cu curbe cu o motocicleta care se vede numai dupa aspect ca e facuta sa faca fata unui trafic aglomerat prin oras mi se face rau.Am mers si eu pe cbr125,ce sa zic...in frana de motor mai puternica scartaia guma pe spate,pozitia comoda daca esti micut iar suspensia e departe de a fi sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene nu cred ca esti informat bine deloc... in legatura cu cbr si vreau sa iti zic ca face r'u in absolut toate in afara de design nu uita HONDA e NR.1 in lume

vai ce rupt :D :P

 

Sa fie clar...ptr toti posesorii si viitori posesori de cbr125, este un cacao de motocicleta, in afara de fiabilitate nu are absolut nimic.

 

lolll honda nr 1 in in lume :) :D

 

prietenu cu honda nr 1 in lume ......dupa ce iau r125-u iesim la o plimbare sa vedem

Sper ca tu nu ai de gand sa ne bati la cap cu asta 1 an de zile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai ce rupt :D :P

 

Sa fie clar...ptr toti posesorii si viitori posesori de cbr125, este un cacao de motocicleta, in afara de fiabilitate nu are absolut nimic.

 

 

Sper ca tu nu ai de gand sa ne bati la cap cu asta 1 an de zile...

eu il invit sa dam o tura doar sa vedem diferenta dintre cele 2 motoare, oricum am ras bine de baiatu ala cu honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il invit sa dam o tura doar sa vedem diferenta dintre cele 2 motoare, oricum am ras bine de baiatu ala cu honda.

 

 

tu mai bine taci ca momentan vorbesti din reviste :D

mai bine ai invata un pic de legislatie ca precis o sa-ti faca probleme la anu atatea informatii la un loc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mers vreodata mai racerule cu un yzf sa vezi cum sta in curbe si cum trage si cat "baga" ca sa stii despre ce vorbesti.Eu am facut-o are cel mai bun prieten si e total opusul la ce ai spus cbr e net superior in afara de design.R'ul e mult mai frumos, dar doar atat. Si HONDA chiar e NR.1 in lume mai informeaza-te mai vorbeste si tu cu prietenii daca ai ma rog.... las-o asa hai salut

stai calm ca am mers destul pe yzf ca sa imi dau seama despre ce e vorba.

ce nu imi place la yzf e rezervorul care e putin cam bombat, in rest face pipi pe cbr din toate punctele de vedere. nu are aceasi compresie ca cbr dar franele sunt mult mai misto de cat cele de pe cbr.

honda e numarul 1 la ce? am honda dar totusi nu mananc (cuvant urat) aiurea cum ca ar fi ce-a mai tare la toate.

ti s-a urcat cbr la cap de cand cu toba aia reising.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu mai bine taci ca momentan vorbesti din reviste :D

mai bine ai invata un pic de legislatie ca precis o sa-ti faca probleme la anu atatea informatii la un loc :P

da am sa ma apuc sa mai citesc din vara ca acum scoala asta :)

 

momentan vorbesc da din ...reviste:)) dar in jumatate de an ....dam o tura:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jumatate de an...o sa fie iarna. nu cred ca ai cu cine sa dai ture atunci :P

dupa man dupa: :D

 

oricum mai am de invatat multeee :) :D

 

si inca ceva ...care are timp si de mine mai prin vara asa dupa ce termin scoala sa-mi arate un yzf r125:))

 

 

asa numa sa-l vad cum mere:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa man dupa: :D

 

oricum mai am de invatat multeee :P :)

 

si inca ceva ...care are timp si de mine mai prin vara asa dupa ce termin scoala sa-mi arate un yzf r125:))

 

 

asa numa sa-l vad cum mere:D

 

Ti-o arat eu ma , dupa ce o scot din service , da` dai si tu un cico la Mec ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pentru sfaturi...am sa tin cont de ele ...

chestia e ca nu vreau motor nou pentru ca sunt incepator si mai bine nu:)

M-am uitat pe bikeshop.ro si am vazut acolo niste motorase frumusele chiar de ex un yzf r 125 din 2009 era 2000 si ceva daka nu gresesk :D

 

 

DE ABEA ASTEPT SA-MI IAU !! :D :P :)

 

Azi mi-am cumparat o Yamaha FZ6 Fazer. Astfel ca R125-ul meu galbem si aratos e de vanzare. Are garantie si ITP valabile pana in iunie 2010, CASCO si RCA valabile pana pe 15 iunie 2009. Tare mi-ar placea sa iau pe ea 2900 Euro. Dar nu tin musai. Poate fi vazuta in Bucuresti. Iati-o! :lol:

post-46111-1242754100_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-am cumparat o Yamaha FZ6 Fazer. Astfel ca R125-ul meu galbem si aratos e de vanzare. Are garantie si ITP valabile pana in iunie 2010, CASCO si RCA valabile pana pe 15 iunie 2009. Tare mi-ar placea sa iau pe ea 2900 Euro. Dar nu tin musai. Poate fi vazuta in Bucuresti. Iati-o! :D

frumoasa :P) de aveam carnetu si banii o luam:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) vi s-au urcat aia 15 cai la cap

2) Thug-R:CBR`ul 125 din ce am auzit... ;Chivu:am auzit si eu despre CBR... -> vorbiti despre ceva de care DOAR a-ti auzit

3) vad ca diferenta de 500-600 de E dintre cele doua modele nu se ia in seama deloc

SUNT DE PARERE CA CELE 2 MOTOCICLETE AU PERFORMANTE ASEMANATOARE si diferenta aia de 1cp nu este sesizabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai calm ca am mers destul pe yzf ca sa imi dau seama despre ce e vorba.

ce nu imi place la yzf e rezervorul care e putin cam bombat, in rest face pipi pe cbr din toate punctele de vedere. nu are aceasi compresie ca cbr dar franele sunt mult mai misto de cat cele de pe cbr.

honda e numarul 1 la ce? am honda dar totusi nu mananc (cuvant urat) aiurea cum ca ar fi ce-a mai tare la toate.

ti s-a urcat cbr la cap de cand cu toba aia reising.

 

Si tie ti s-a urcat la cap nsr ala din 1900 toamna care mai e si limitat las-o asa tu esti expertul.

Editat de andrey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Nu inteleg de ce va certati , e normal , fiecare isi lauda ce are in ograda , nu o sa vina nimeni si o sa zica a ta e mai buna...da se poate ca performantele sa fie aceeiasi si designul se apropie cat de cat , dar rotile lasa de dorit...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Nu inteleg de ce va certati , e normal , fiecare isi lauda ce are in ograda , nu o sa vina nimeni si o sa zica a ta e mai buna...da se poate ca performantele sa fie aceeiasi si designul se apropie cat de cat , dar rotile lasa de dorit...

 

Foarte corect spus.

 

Eu am pus un 130 pe spate si schimba mult aspectul :P

Editat de andrey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte corect spus.

 

Eu am pus un 130 pe spate si schimba mult aspectul :D

 

Hai ma la vara pe Cheia si daca te tii cu CBR`u ala al tau la dus dupa mine , la intors iti dau R`u meu sa mergi cu el si sa imi zici cum e . Ce zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma la vara pe Cheia si daca te tii cu CBR`u ala al tau la dus dupa mine , la intors iti dau R`u meu sa mergi cu el si sa imi zici cum e . Ce zici ?

 

iti accept eu provocarea in locul lui, o facem ca la americani, pe cheile de la motoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma la vara pe Cheia si daca te tii cu CBR`u ala al tau la dus dupa mine , la intors iti dau R`u meu sa mergi cu el si sa imi zici cum e . Ce zici ?

ei nu merg pe cheia ma.

acolo nu sunt pisde si drumul are curbe, nu pot sa dea liniute ca atunci cand vine curba tre' sa franeze.

 

@andrey cu nsr-ul meu din 1998 am facut mai multi km intr-un sezon de cat ai tu pe bord la cbr ala cu guma de 130 si toba "sport", puse pentru a impresiona pitzipoancele.

 

@ClauCBR esti pe dinafara. mai citeste odata ce ai scris, vezi daca intelegi ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) vi s-au urcat aia 15 cai la cap

2) Thug-R:CBR`ul 125 din ce am auzit... ;Chivu:am auzit si eu despre CBR... -> vorbiti despre ceva de care DOAR a-ti auzit

3) vad ca diferenta de 500-600 de E dintre cele doua modele nu se ia in seama deloc

SUNT DE PARERE CA CELE 2 MOTOCICLETE AU PERFORMANTE ASEMANATOARE si diferenta aia de 1cp nu este sesizabila.

 

 

te consumi aiurea :P

lasa-i sa se certe :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...