Sari la conținut

Honda Fireblade


DragoStefan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Franele nu sunt "the best". Sau depinde la ce te referi. Frane bune au toate, iar cele care au 6 pistoane sunt mai bune decat cele cu 4 asa cum are firebladeul din imagine.

 

E cineva aici care are un fireblade si-ti poate da mai multe detalii: SpeadFreak

 

Eu zic ca e o bomba de motoreta, si ca trebuie sa ai ceva ani de motociclism in spate ca sa te dai cu una ca asta.

 

Asta e parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am zis yo ca mi-o iau din prima? Normal ca iti trebuie 2 ani pe putin de condus asa cred yo si oricum as vrea ca sa-mi iau una ca aia dar sa merg din prima cu ea cred ca ar fii sinucidere curata!!si as mai pune si viata altora in pericol!

e mijto si aia galbena cu negru am vazut in buc una .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e o bomba de motoreta, si ca trebuie sa ai ceva ani de motociclism in spate ca sa te dai cu una ca asta.

 

cum man, tu care ziceai ca astea in linie sint "diesel' ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e o bomba de motoreta, si ca trebuie sa ai ceva ani de motociclism in spate ca sa te dai cu una ca asta.

 

cum man, tu care ziceai ca astea in linie sint "diesel' ? :P

LOOOL ... pai da mai Bhairava, asa mi se par mie dupa ce am mers pe V-u, dar sti si tu cum e cu dieselul poate:) In ture mici trage mai tare decat benzina, numai la asta se referea analogia :D In rest alea in linie sunt mai nervoase si raspund mai repede cand dai gaz, ca si motoarele pe benzina fata de cele diesel. D-aia masinile sport sunt pe benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, tu ziceai ca v-u e dieselu....acu am inteles...

eu intelesesem invers, pt ca singura masina diesel pe care am avut-o a fost mercedes bot-de-cal, si numa nervoasa nu era :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce erau masinile aku 20 de ani si cum au evoluat pan aku....e diferenta enorma...

Mie sincer imi plac mai mult dieselurile astea noi decat benzinarele. Raspund la acceleratie aproape la fel de repede ca una pe benzina, si nu tre s-o turezi ca disperatul sa plece de pe loc. Intr-o zi dupa 1500 de kilometri pe un vw cady, cu motor de 2.0 hdi, m-am urcat intr-un audi A4 1.8 benzina, pai am oprit motorul de patru ori pana am reusit sa plec de la stop, si fara sa-i dau 3-4000 de ture nu simteam ca pleaca de pe loc.

 

Deci ai dreptate, diesel-ul de acum 10 ani nu e acelasi lucru cu asta de acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am trecut de curand pe diesel si nu cred k ma intorc prea curan dla benzina. La drum lung e de mii de ori mai confortabil... In depasiri nu trebuie sa mesteci in mamaliga iar pe serpentine ai o singura treapta. A treia. Apropos e un S class Brabus 0-100 4.9 sec si cuplu 700 si ceva NM. Pai te legi cu de munte si il tragi pan' la oras... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU wordlord, TU esti adevaratul cunoscator, zici ca urci numai cu a 3-a?? pai cum faci tu asta? sau ai vorba cu cutia aia automata care numai dansa ar fi in stare sa se descurce cu 700 nm aia ai tai...? daca spuneai si tu de un v6tdi 4 motion cu 180 cp si cutie manuala parea mai credibil...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cox. Nu ai inteles! Ma refeream la Un A4 de 2.5 TDI. Parte cu Brabusul e strict informativa. Plus ca Brabusul e automat...ca orice S Class.Si crede-ma ca la 340 Nm in a treia urci pe serpentinele din mures si brasov elegant. Nu "repede". "Elegant". Pentru "repede" mai alternezi in "acele de par" o a doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...