Sari la conținut

Roata De 19 Mai Lata?


BiG
 Share

Postări Recomandate

care stiti ce fel de roata de 19 mai lata pot gasi si eu de pe la alte motoare/facuta la comanda/de auto etc??? plus ca mi trebuie gasit si cauciuc pe masura...

....ca nu vreau sa pierd la viteza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thanks!

ar mai fi o chestie... radiator de ulei...

Bun! cum fac sa circule uleiul prin el :P)

la ce motor te referi?

la ce motor ai vrea tu sa pui radiator de ulei? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care stiti ce fel de roata de 19 mai lata pot gasi si eu de pe la alte motoare/facuta la comanda/de auto etc???  plus ca mi trebuie gasit si cauciuc pe masura...

....ca nu vreau sa pierd la viteza :D

ce motor ai ,si dupa aia iti spun eu ce smecherii mai poti face

salut :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, n-am mai putut intra pe net zilele astea...

 

asa, eu am un nipru si cred ca ar merita un pic de racire in plus....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu!!!! Pui radiatorul la o diferenta mare de nivel fata de baie (unde se termina inaltimea baii de ulei sa inceapa radiatorul) si conform legilor fizice ale termodinamicii: lichidul cald inlocuieste pe cel rece, adica uleiul cald (chiar fierbinte) urca in radiator, inlocuind pe cel rece, care coboara si se recircula in baia de ulei si se repeta...

Ca radiator de ulei il folosesti pe unul de la Olcit!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :P :lol:

faza cu termodinamica e tare

ce e drept e logica dar eu unul nu mi-as pemite sa astept pana circula uleiul de buna voie pe acolo. Cand temperatura SCADE SUB 10C uleiul devine destul de vascos ca sa stationeze in fagurii aia mici ai radiatorului. Hleiul trebuie fortat sa treaca prin radiator

eu am radiator la Dnepra mea de 2 ani si cred ca e o treaba buna dar nu obligatorie. Eu l-am pus pe aspiratia de la pompa de ulei si merge F bine. Cam la fel lau pus cam toti pe care ii mai stiu eu cu asa ceva. La acelasi circuit am adaugat si un filtru de ulei (auto)si asa am scapat de multe depuneri din motor

Radiator cauta de otcit special, daca nu au in magazine intereseaza-te unde poti gasi sau face comanda, chiar si pe comanda e foarte ieftin(cca150.000)

Cauta-ma pe mail sau la un telefon daca vrei sa-ti dau detalii sau ceva poze despre cum am pus io radiatorul

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fi atent aici:daca vrei sa modifici roata de nepra pe spate,nu ramane la cea de 19"-cea mai buna solutie e sa mergi pe una de 15" din mai multe motive:

-gasesti cel mai usor cauciucuri de moto chopper- sunt pana la latimea de 205 iar de mashina nici nu mai vorbesc -de care vrei

-cu un cauciuc de mashina de 205/70 R15 ai acelashi diametru exterior ca la cauciucul de nepra original

-cu un balonaj mai mare fata de cel original, ai si o suspensie mai moale, nu te mai scutura asha cum au neprele obiceiul

-ai aderentza mai buna la asfalt

-shi nu in ultimul rand, arata mult mai bine!

daca tot nu esti convins suna-ma la tel 0744 58 21 48 si mai povestim. am si multe imagini cu motoru meu ,vezi ca l-am dat cu poza in pagina cu motoare de vanzare, te uitzi la nume Kerosen, eu am pe spate cauciuc de 205/75/R15.

succes! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...