Sari la conținut

Sfat Touring please


fechetm
 Share

Postări Recomandate

REVIN!!!!

azi m-am dat cu 1150 GS. mi se pare senzationala motocicleta. doar ca am o mica problema. lasata la maxum seaua si suspensia , tot nu reuseam sa pun talpa jos (va reamintesc ca am 1.70). doar juma de talpa iar calcaiului i-ar mai fi trebuit inca vi 4 cm sa stea jos.

e clar ca asta e motocicleta pe care mi-o doresc, sunt absolut inebunit dupa ea.

Intrebare:???

 

1. cat de grav e faptul ca nu ajung jos cu toata talpa?

2. oare nu mai bine mi-as lua un 1150 rt ? am de facut drumuri lungi prin tara, si in nici un caz pe forestier sau drum accidentat. (daca se pot considera drumurile noastre neaccidentate)

incearca o plimbare si cu un rt, daca ai posibilitatea. iar daca ti-l permiti, eu zic sa nu stai prea mult pe ganduri. e o motocicleta de vis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite inca 2,5-5 cm: cizme , nu-s ieftine da' te salta suficient, zic eu... :D

si inca 3-5 cm aici :) , pe un sv n-am observat schimbari de ciclistica...

 

P.S. Poti bineinteles si sa scobesti saua, sau cauta una joasa aftermarket...

Editat de Special K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca 3-5 cm aici :) , pe un sv n-am observat schimbari de ciclistica...

 

P.S. Poti bineinteles si sa scobesti saua, sau cauta una joasa aftermarket...

sau vorbesti cu darian, de pe forum si-ti modifica el saua. are un topic cu lucrarile lui si din ce-am vazut, face treaba tare buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mai omule ,nu sta pe ganduri fiindca boala lunga la moarte duce,ia-ti Bmw-ul ala ca-s motoare bune sau mai bine zis cele mai versatile.Eu am Transalp(motor excelent la un pretz de nimic) am 170- in inaltime si nu am probleme ,dar visul meu ramane un BMW.GS-ul e o motocicleta cu care poti face inconjurul lumii si nu e de mirare ca 90 % din cei care fac ture lungi au BMW.La japoneze problema e ca de dragul designului fac multe compromisuri,la fel si la Ktm,si la cele italiene.Gs-urile sunt urmarea unei evoluti de circa 50 de ani si esteticul nu a fost niciodata primordial.M-i as permite o comparatie cum a zis cineva la arctrita Barbara Streisand cica e cea mai frumoasa femeie urata din lume.

Editat de etzmz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.eu mi-am achizitionat de curand o aprilia tuareg 600 wind.este manevrabila,comoda nu te oboseste de loc.chiar te odihnesti pe ea.poti parcurge linistit distante lungi prin tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...