Sari la conținut

Jante Ural Vs Jante Dnepr


madras
 Share

Postări Recomandate

am posibilitatea sa iau niste jante de 19, ural, cromate...inca nu le-am vazut, dar vreau sa fiu in cunostinta de cauza cand ma duc sa le vaz.

poate sa-mi spuna cineva daca e vreo diferenta cat de cat semnificativa in conduita la drum fata de cea pe care ti-o dau jantele de dnepr? probabil stim cu totii cum arata sudura la jantele de dnepr....plus ca iti dau in mers un oarecare hopa-tzopa pe verticala....

la ural...e cumva aceasi problema?

 

s-auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am posibilitatea sa iau niste jante de 19, ural, cromate...inca nu le-am vazut, dar vreau sa fiu in cunostinta de cauza cand ma duc sa le vaz.

poate sa-mi spuna cineva daca e vreo diferenta cat de cat semnificativa in conduita la drum fata de cea pe care ti-o dau jantele de dnepr? probabil stim cu totii cum arata sudura la jantele de dnepr....plus ca iti dau in mers un oarecare hopa-tzopa pe verticala....

la ural...e cumva aceasi problema?

 

s-auzim de bine

alea de Ural sunt net mai bune... si daca sunt cromate de fabrica inseamna ca au fost facute pentru export=> si mai bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti de Ural ca sunt mai fin lucrate si nu sunt ovale ca alea de Nipru, care sunt sudate aiurea din fabrica!

Totusi alea de Ural sunt si ceva mai subtirele dar nu conteaza asta... la Nipru sunt supradimensionate sa nu se vada ovalitatea! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bucuros de raspunsurile voastre.... rezulta ca voi lua de ural.

 

partea a II-a....stiti cumva si cam cat ar face o pereche de asemnea jante. Omul care mi le da mi-a garantat ca atunci cand am sa le vad...am sa vreau sa le iau pe loc....ceea ce inseamna ca`s bune. Am mai luat de la el o pereche de tobe acu cateva luni si stiu ca vb serios, dar as vrea sa stiu si un pret al pietei....sa nu dau mai mult decat fac

 

banuiesc ca nu trebuie operata nici o modificare atunci cand schimb janta (ma rog...inafar de pneurile care acum sunt pe dnepr)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jantele nu sunt mai bune, fiindca spitele se prind mai bine, si sunt de calitate mai buna, dar sunt si mai frumoase. Subtirele nu sunt deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jantele nu sunt mai bune, fiindca spitele se prind mai bine, si sunt de calitate mai buna, dar sunt si mai frumoase. Subtirele nu sunt deloc.

Du-te ba ca alea de Nipru sunt mult mai grosiere!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...