Sari la conținut

Endureala, antrenamente


Postări Recomandate

In martie 2009 Patrick l-a adus pe Greg la Deva (150~km din Timisoara) pentru o scoala de 4 zile.

50euro/zi/om, nu e ieftin. Puteai alege sa faci cate zile vrei si plateai aferent.

In Timisoara nu prea are rost, ca e campie (same in maghiaria), dar se gasesc locatii potrivite relativ aproape ... cat despre buzau parerea mea este ca din Timisoara nu merita.

Asa ca se poate, omul vine daca sunt doritori (probabil minim 8-10 persoane).

Pentru detalii poti lua legatura cu Patrick.

 

suna altfel,clar.

nu am spus ca trebuie sa fie in Timisoara,am spus pe comunitati moto,referindu-ma mai mult la judet (greseala mea).

si la Bocsa se pot face iesiri ok,sa nu mai zic Valiug,Semenic,unde sunt citeva coboriri de te doare capul ( nu de la cazaturi :) ).

50 de euro.....acuma ,sti cum e ,daca dupa ziua aia simteai ca sti mai mult ,sau ca stapinesti mai bine mobra,e ca si cum ai face un curs/atestare profesionala,si acolo trebuie sa platesti.

sa dau din casa:eram la o bere cu pretenii si vorbeam de ultima iesire .

si din una in alta,ajungem cu discutia la o portiune din traseu,cind dupa o coborire,era o portiune plana unde era un ditamai copacul picat la pamint.Toti l-am ocolit.Unu nu a zis :stop.hai sa incercam sa il trecem ,ridicam mobrele intr-o roata.

Aaaa,cum sa ridicam mobrele intr-o roata?

Mda,daca te uiti la Dirtwise,vei sti cum sa faci in TEORIE ridicarea intr-o roata,dar practic ai teama.

Aici intervine utilitatea unui curs.

Sau,cum sa te pozitionezi la o coborire in cap sau la o urcare abrupta.

Sau in ce parte sa te inclini in timp ce mergi in contrapanta?

Sunt aproape sigur ca sunt enduristi vechi care ,daca merg la un curs si sunt priviti de ochii unui profesionist,nici macar nu stau corect pe mobra,pentru ca invatam din "furaciuni" ,reviste,articole sau filme.

Ne limitam la a aplauda ce fac unii pe mobre (

) exemplu ce imi vine repede in cap,citim si ne uitam la tutoriale si ne miram ca ne rupem picioarele si ca ne facem varza mobrele.

Probabil ca vor ramine doar ,noi postari pe un topic mai vechi,dar ramin la parerea ca astfel,multa lume ar dori sa participe la cursuri organizate de cei buni,dar au o problema cu deplasarea/costurile aferente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...