Sari la conținut

Vreau SM


ebdesign
 Share

Postări Recomandate

Cineva care nu stie sau nu vrea sa intretina o mobra o sa tot umble cu ea prin service. Chit ca e DRZ.

Acum vezi legatura?

 

P.S. Am cric la CCM. Dar am ales sa sprijin Universitatea sa nu cada. :cheers:

 

 

nu cade ..eu imi parchezi wr-ul mai tot timpul in fata la edgar's pub ca am proiecte pe acolo mai mereu poate ne intalnim intr-o zi be o cafea ceva si mai barfim :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc tuturor pu sfaturi insa de banii care dispun sunt impus sa aleg intre un 125 si intre un 600-650-750 naked.Si cu toate ca as dorinta me e de a calari "nebuneste" ceva mai usor este enorma--sunt fortat de a cauta altceva decit naked deoarece foarte TARE vreau sa ma dau pe 2 roti si deja nu mai am rabdare si nici nu mai pot suporta sunetele zumzaitorilor a altor motociclisti care se invirt toata ziulica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pu sfaturi insa de banii care dispun sunt impus sa aleg intre un 125 si intre un 600-650-750 naked.Si cu toate ca as dorinta me e de a calari "nebuneste" ceva mai usor este enorma--sunt fortat de a cauta altceva decit naked deoarece foarte TARE vreau sa ma dau pe 2 roti si deja nu mai am rabdare si nici nu mai pot suporta sunetele zumzaitorilor a altor motociclisti care se invirt toata ziulica !

 

 

bafta la cumparat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa va spulber visele dar numai eu stiu cate drz-uri au ajuns de aproape noi in service (ultimul a venit pt un schimb complet de motor!!!! de la piston la chiuloasa 2007)

si acum revenin omu ce vrea din cate vad eu, e sportivitatea cilcistica buna si sa fie usoara si peste toate (supermoto)!

 

 

si eu am ramas masca cand am auzit de lesinaturile alea de drz uri ca sau topit :) dar cred ca s-au tinut dupa un ktm pe autostrada si clar a ajuns cu motorul in batista :)

 

mai lipseste sa intre un ktmist convins si sa inceapa si omu

 

 

eu sunt ktm ist convins :) dar macar eu stiu ca trebuie sa ai un buget de cel putin 1000 eur pe an

nu vreau sa ma injure omu, sa se imprumute sa ia un ktm si sa nu mai aibe bani pt intretinere

 

Eu cred ca iti spulberi tu singur visele daca crezi ca mobre gen WR sau Husqvarne sunt la fel de fiabile ca un DRZ. Eu am vazut un Husaberg in service care avea pamant in filtrul de aer si uleiul neschimbat in 3000 de km. Sau Honda cu motorul praf din cauza ca nu avea pic de ulei in ea. Si nu mi-am spulberat niciun vis.

 

lasa-i frate pe astia dar cand vezi la husqvarna ca crapa carteru cand iti da pedala inapoi dupa ce ai dat 2000 de eur sa le pui noi si multe altele la toate drujbele astea reis iti cam bagi paula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am ramas masca cand am auzit de lesinaturile alea de drz uri ca sau topit :) dar cred ca s-au tinut dupa un ktm pe autostrada si clar a ajuns cu motorul in batista :)

 

off topic: dr-z-ul cred ca da clasa de departe la fiabilitate la toate modele sportive despre care vorbiti voi. si e normal sa le dea pt ca a fost gandit sa fie utilizat zilnic. e la fel de normal ca la performante la alea sa fie mai bune. fiecare a fost gandit pt un scop.

n-ar trebui sa existe comparatii intre dr-z si exc, ex, fe si care or mai fi pt ca subliniez din nou nu-s construite sa se compare.

 

cand un om cu buget limitat vrea sa-si ia o motoreta si mai e si incepator n-are ce cauta pe ceva performant cu costuri mari de intretinere.

 

mai bine ia-ti un motor de 600 dintre cele pe care le-ai amintit mai sus. sunt ieftine si-ti raman si bani de echipament si pt eventuale consumabile sau piese care mai cad. ca incepator un SM nu prea il poti folosi pt ca deobicei trebuie sa treaca o vreme pana o sa ai curaj sa te inclini tare sau sa folosesti abilitatile unui SM.

daca chiar vrei SM (motor cu care te distrezi superfain) ar trebui sa mai strangi bani sa-ti iei ceva OK sa te poti bucura de ea.

 

i :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...