Sari la conținut

Ce sa cumpar? Suzuki GSX-R 600 2004 sau Yamaha R6 2002


gabibyte
 Share

Postări Recomandate

nu am mers cu gsxr 2004 dar am avut r6 2000(identic cu 2002) si r6 2003. diferenta intre ele mi s-a parut uriasa. 2003 mai nervoasa (nu credeam ca se poate), mai stabila, mai comoda si asa mai departe. tinand cont de ce am scris mai sus, nu inteleg de ce faci comparatia intre r6 2002 si gsxr 2004. sunt generati diferite. e ca si cand compari peugeut 308 cu octavia tour.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai diferenta dintre gixxer 600 k4 si yzf r6 2002 ar fi cam asta:

la gixxer ai injectie - la yamaha carburatie; la gixxer ai furca upside-down, la r6 nu (furca ai, dar nu upside-down :rolleyes:) ; si gixxer-ul arata mult mai bine. INSA r6 e mai brutala, cum spun alti membrii mai sus. Daca ar fi sa alegi dintre cele 2, ti-as sugera sa iei suzuki.

 

Dar daca ai compara aceeasi ani de fabricatie (ex: gixxer 2002 - r6 2002 ; sau gixxer 2004 - r6 2004) te-as indruma spre R6, fiindca imi place mie mai mult si sunt fan yamaha :drink:

 

Oricum, in concluzie, mai putin conteaza parerea noastra. Ia-ti ce iti place tie mai mult, ce ti se pare mai potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ma amuzati cand spuneti de r6 ca este mare fortos.Nu e mai fortos ca rivalii lui insa are o curba de distribuire a puterii foarte ciudata (pentru unii placuta) ceea ce duce la senzatie ca este o bestie de nestapanit...Pentru unii zvacurile astea sunt placute, mie imi place sa simt motorul liniar, fiecare cu gusturile lui...mai ales ca r6 pe roata e cam greu de tinut :laugh:

 

 

Eu as alege gsx-r fara sa stau pe ganduri.

 

PS. R6 gasesti si mai ieftin ( la un moment dat eram hotarat sa iau un r6 care nu mai avea carene si era din 99 sau 00.Oricum cerea pe el 1500e discutabil)Eu zic ca mai mult de 2500e sa nu dai pe r6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...