Sari la conținut

Ma Primeste La Rar Doar Cuseria Pe Cadru


klu
 Share

Postări Recomandate

oameni buni am de ceva timp un ij 56 si am descoperit recent ca nu mai am placuta aia de tabla cu seria de pe cadru, dar am seria pe motor si o mai am batuta pe cadru in stanga.

oare ma primesc astia la rar cu ea asa?

si daca nu stie cineva cum pot sa imi fac o placuta?

Editat de klu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni am de ceva timp un ij 56 si am descoperit recent ca nu mai am placuta aia de tabla cu seria de pe cadru, dar am seria pe motor si o mai am batuta pe cadru in stanga.

oare ma primesc astia la rar cu ea asa?

si daca nu stie cineva cum pot sa imi fac o placuta?

da

serile care-s batute pe cadru conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost invers: avem doar placuta. Drept pentru care, meseriasii de la RAR au purces la poansonarea seriei pe cadru. S-ar parea ca, mai nou, cea de pe cadru conteaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am doar placutza cu seria...pe cadru nu am, la prinderea amortizorului pe dreapta...

 

am inteles ca nu toate ij-urile au seria batuta pe cadru de la mama lor...dar...

 

s-a intamplat sa aiba cineva asa...si sa treaca RAR-ul?

Editat de chrystyanyty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-auzi frate, ca eu am trecut RAR-ul asta vara, avind doar placuta, fara serie pe cadru?

Ij-urile vechi au doar placuta aia din fata pe care e trecuta, printre altele, si seria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-auzi frate, ca eu am trecut RAR-ul asta vara, avind doar placuta, fara serie pe cadru?

Ij-urile vechi au doar placuta aia din fata pe care e trecuta, printre altele, si seria.

 

 

da fra da astia din bucuresti sunt mai cacanari...

oricum...am primit o veste bune...sper sa iasa bine...

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

poti sa faci identificarea si ce itzi mai trebuie de la rar si in alt judet...azi m-am interesat eu la Politie la inmatriculari....

 

 

uite ca asta nu stiam! o sa incerc la braila! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La mine a fost invers: avem doar placuta. Drept pentru care, meseriasii de la RAR au purces la poansonarea seriei pe cadru. S-ar parea ca, mai nou, cea de pe cadru conteaza!

 

Si la mine la fel. Drept urmare, m-au pus sa dau declaratie autentificata de notar (alti bani - alta distractie) cum ca eu am reparat motocicleta in regie proprie si am lovit cu ciocanul niturile placutei (care apropo erau intregi :crack: ) si ei trebuie sa-mi poansoneze seria pe cadru.

 

DAR nu am scapat: evident ca mi-au batut cifrele gresit!!! :crack:

 

Si-au dat seama si au repoansonat...iar pe primele mi le-au sters cu X-uri :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine la fel. Drept urmare, m-au pus sa dau declaratie autentificata de notar (alti bani - alta distractie) cum ca eu am reparat motocicleta in regie proprie si am lovit cu ciocanul niturile placutei (care apropo erau intregi :crack: ) si ei trebuie sa-mi poansoneze seria pe cadru.

 

DAR nu am scapat: evident ca mi-au batut cifrele gresit!!! :crack:

 

Si-au dat seama si au repoansonat...iar pe primele mi le-au sters cu X-uri :blbl:

 

numai in tara asta se putea intampla asa ceva...

 

bine ca ai reusit sa rezolvi...chiar si cu declaratia aia...ma astept sa imi faca si mie lafel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea. la astia de la RAR se potriveste proverbul: 'cite bordeiuri, atitea obiceiuri'. Mie nu mi-au cerut nici o declaratie; a venit omul cu un ciocan (mai mare :crack: ), mi-a poansonat seria pe cadru, am platit si... gata.

Mare e gradina Domnului! :crack:

 

Edit: dar eu aveam placuta prinsa pe cadru

Editat de TomCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar eu aveam placuta prinsa pe cadru

 

Poate nu am fost clar: atat placutza cat si niturile erau intregi si bine prinse pe cadru. Adica sunt bine prinse pe cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca asta nu stiam! o sa incerc la braila! :cheers:

 

 

Eu am luat Ij-ul acela din Slobozia...am facut acolo identificare si itp la rar am venit cu hartiile in ploiesti...am mai rezolvat eu ce era de rezolvat si ieri am dus dosarul urmand ca maine sa imi iau numerele..deci merg facute in alt judet...

Si eu aveam doar seria de pe cadru...nu si placuta...dar n-a fost nici o problema... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ca aceasi problema, adica am placuta cu seria si seria pe motor. La verificare nu m-au primit, m-au trimis la rar..long story. Intrebarea mea este cum trebuie sa arate seria de pe cadru? Trebuie sa aiba 2 de R inainte de seria normala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...