Sari la conținut

Prima intalnire de amploare a posesorilor Honda Dominator - 2009!


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

Dominatori din toata tara, uniti-va! :rock:

In weekend-ul 4-5 iulie 2009 la Sibiu

Prima intalnire de amploare a Dominatorilor - 2009!

 

Asa cum am tot discutat online (pe topicul dedicat posesorilor de Honda Dominator dar si "offline" (face to face) in ultimile cateva luni, haideti fratilor sa ne intalnim si noi, Dominatorii din toata tara. Locatia fiind deja acceptata de toti cei care am discutat despre asta - respectiv Sibiu - haideti sa o "comitem".

 

Pana acum au fost de acord si s-au inscris urmatorii:

 

1) N-X-R (Sb)

2) Switch ( B )

3) Dominator72 ( B )

4) Naadi ( B ) - singura Dominatoare pe care o cunosc personal (dar stiu ca mai exista o Dominatoare din Craiova)

5) Tracul ( B )

6) NX250 ( CJ )

 

Si-ar dori dar inca nu au confirmat/infirmat:

A- Ser79ban ( B )

B- RD 02 ALX ( B )

 

Cine se mai inscrie?

 

Domnul N-X-R deja studiaza trasee, locuri de campare si ne putem baza pe el sub toate aspectele organizatorice (si nu numai) la fata locului.

 

Deasemeni, din B mai sunt doritori si din alte grupe asemanatoare de motociclete:

a- ShadowRider (DR 650)

b- Didi (Pegaso 650)

c- Doctoril (Transalp)

 

Poate si domnul SorinDMihail va dori sa ne insoteasca, fie doar ca si asistenta rutiera daca pana atunci nu devine fericitul posesor al unui Domi :D Ce zici, Sorine?

 

Cei care vor veni din ( B ), probabil ca vom pleca chiar de vineri dupa-amiaza - pe 3 iulie. Din experienta domnului N-X-R, in situatia in care se merge in limita legala de viteza, cu traficul de rigoare, drumul Bucuresti-Sibiu poate fi parcurs in aproape 4 ore. Daca se mai pune problema pe traseu si de mici pauze - care sunt inerente in cazul unui grup mai mare, care include si fumatori - timpul real de parcurgere a distantei creste usor la 5 ore.

 

In cazul in care viteza de croaziera nu depaseste 100-110km/h (maxim 120km pe portiuni scurte) se poate obtine un consum mediu de 4-4.5-5%.

 

Cazarea. In principiu, majoritatea participantilor cu care am discutat pana acum prefera cortul. Exista, in schimb, si pensiuni si hoteluri in zona. Cei care prefera cazare sub acoperis, e bine sa anunte cat mai repede, pentru a putea discuta si aranja ceva in zona.

 

Deci? Pe cine mai contam? :P :rock:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prezent si eu....cum am mai spus si pe celalalt topic, cred ca in locatia respectiva ar trebui sa existe si posibilitati de cazare/campare/gratare pentru cei ce vor venii de departe si cu pasager ,iar locurile de bagaje ,in acest caz ,sunt limitate.Nu ma pot abtine sa nu propun ca traseu ,transfagarasanul la dus si transalpina la intors pt dominatoristii din Bucuresti si imprejurimi.

In rest sa curga berea si voia buna ca Honda-i faina oricum :rock:

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui stabilit si un loc de intalnire in Sibiu, unde sa vina toti cei cu Domi sau nu...

In cazul in care pot, avand in vedere ca nu stiu exact cand trebuie sa plec la Iasi, am sa vin si eu cu cea mai pare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui stabilit si un loc de intalnire in Sibiu, unde sa vina toti cei cu Domi sau nu...

In cazul in care pot, avand in vedere ca nu stiu exact cand trebuie sa plec la Iasi, am sa vin si eu cu cea mai pare placere.

Pai cred ca punctul de intalnire va fi undeva in Sibiu, rumand ca de acolo sa mergem la locul de campare/cazare; care nu a fsot inca stabilit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca punctul de intalnire va fi undeva in Sibiu, rumand ca de acolo sa mergem la locul de campare/cazare; care nu a fsot inca stabilit.

Loc fain de campare pentru mers cu cortu este pe Valea Sadului , din Talmaciu se intra! Dar aici nush nimica de cazare la cabana/pensiune/hotel ! Oricum la cort are farmec ...

 

1344404311caaaddaa4d3dd209d9ce1769477aedc8.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata foarte bine valea sadului!

Ca si traseu fain de grup ar fi de pe Valaea Sadului sa ajungeti la Paltinis - Sibiu ! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, nu se putea un weekend mai naspa pentru mine pe 4 iulie am nunta la un prieten foarte bun si nu pot lipsi.

Este o intrunire la care nu as fi lipsit in ruptul capului si ceva care imi doream de mult timp, sa strangem si radurile Dominatoarelor si a oamenilor adevarati, asa cunosc eu posesori de Dominatoare :P

Frate Sebi felicitari pentru initiativa si sper sa va strangeti cat mai multi si poate printr-o minune pt mine o reprogramati in alt weekend :rock:

 

Drum liber

Marian

PS: Atentie la animale pe drumul in coborare de la Paltinis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag (B-86-NMR Dominator '92) si mai vine cu mine si valdemar (B-16-XLV Transplant '87). Cort.

 

Mah oameni buni, dar ce dracu cautam noi in oras?:rock:) astia cu transplanturile se intalnesc la obarsia lotrului si noi ne intalnim pe asfalt... WTF?? propun un traseu de off serios (sau macar un drum de tzara mai de d-ne ajuta)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah oameni buni, dar ce dracu cautam noi in oras?:rock:) astia cu transplanturile se intalnesc la obarsia lotrului si noi ne intalnim pe asfalt... WTF?? propun un traseu de off serios (sau macar un drum de tzara mai de d-ne ajuta)...

Pai hai sa nu incercam din prima sa ne intilnim intr-un virf de munte:LOL:. Ne adunam la baza si urcam cu ghid. Adunarea unora e in oras, intilnirea cu toata lumea e in padure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. M-ar interesa si pe mine sa vin, am un dominator din 91. Singura problema e ca sunt incepator si momentan nu am decat 650 de km parcuri dintre care maxim 150 pe offroad. S-ar putea sa ne intlnim inainte si la o terasa ceva (pt cei din bucuresti) pentru a discuta anumite dileme pe care le am? Drumul spre sibiu l-am mai facut ca pasager de masina si as avea nevoie de niste tips-uri :rock:

Deci cine e dispus saptamana asta sa vina la o cola ceva sa imi dea si mie un pm va rog :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah oameni buni, dar ce dracu cautam noi in oras? astia cu transplanturile se intalnesc la obarsia lotrului si noi ne intalnim pe asfalt... WTF?? propun un traseu de off serios (sau macar un drum de tzara mai de d-ne ajuta)...

Pai ne vedem in oras pe urma luam drumu' muntelui. Logic :P

 

Salut. M-ar interesa si pe mine sa vin, am un dominator din 91. Singura problema e ca sunt incepator si momentan nu am decat 650 de km parcuri dintre care maxim 150 pe offroad. S-ar putea sa ne intlnim inainte si la o terasa ceva (pt cei din bucuresti) pentru a discuta anumite dileme pe care le am? Drumul spre sibiu l-am mai facut ca pasager de masina si as avea nevoie de niste tips-uri

Deci cine e dispus saptamana asta sa vina la o cola ceva sa imi dea si mie un pm va rog

Pai daca vrei sa vii, esti binevenit. Te luam cu trupa din Bucuresti (care fie vorba intre noi, e numeroasa :rock:)! Pana atunci, daca vrei un suc ceva, ne vorbim o leaca. Eu momentan sunt in focuri cu niste examene. Pe urma discutam :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Storm_Rider si cu mine (:P confirmam prezenta la intalnirea dominatoristilor, ne cazam la cort, proprietate personala, vreme buna sa fie si off road uscat :D :P

pt cei din Bucuresti, haideti sa stabilim traseul, ora/locul de plecare... nu de alta dar noi trebuie sa ne facem aprovizionarea cu ulei, Domi al nostru este mare consumator :rock: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Storm_Rider si cu mine (:P confirmam prezenta la intalnirea dominatoristilor, ne cazam la cort, proprietate personala, vreme buna sa fie si off road uscat :rock:

pt cei din Bucuresti, haideti sa stabilim traseul, ora/locul de plecare... nu de alta dar noi trebuie sa ne facem aprovizionarea cu ulei, Domi al nostru este mare consumator :rock: :P

Donez eu vreo 800mL de Valvoline 10-40... la iarna iau alt ulei oricum si acuma am 15-50 in motor.

 

Alternativ, nu mai bine puneti ulei de 2T in benzina? Mai simplu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru traseu, propun A1 - v.Oltului. Alternativele ar fi Targoviste - v.oltului, DN1 si DN1A-DN1.

 

- Targoviste este neindicat (drum prost, aglomerat).

- Cheia (DN1A) e plin de camioane la sf de saptamana, ca sa nu mai vorbim de cate-un teribilist care taie aiurea curbele (era sa dea unu peste tata weekendu asta).

- DN1 e doar aglomerat (in special zona statiunilor, unde ori mergem incet pe langa coloana ori dormim acolo).

- Autostrada e aglomerata, dar fluenta. Dincolo de Pitesti e relativ lejer, iar drumul e foarte bun pana la v.Oltului. Dincolo nu mai stiu, dar nu-mi amintesc sa fi sughitzat cu o Solentza, deci nu cred ca-i problema la o enduroaica :rock:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez eu vreo 800mL de Valvoline 10-40... la iarna iau alt ulei oricum si acuma am 15-50 in motor.

 

Alternativ, nu mai bine puneti ulei de 2T in benzina? Mai simplu :P

multumim de oferta, dar noi luam Motul

Valea Oltului.. misto drumul, mai oprim la un mic mare pe Dealu Negru :rock: :rock: doar sa nu prindem ceva lucrari pe carosabil, mai e si varianta cu Transfagarasan.. dar tre sa ne luam haine groase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim de oferta, dar noi luam Motul

Valea Oltului.. misto drumul, mai oprim la un mic mare pe Dealu Negru :rock: :P doar sa nu prindem ceva lucrari pe carosabil, mai e si varianta cu Transfagarasan.. dar tre sa ne luam haine groase

E urat pe Transfagarasan la inceput de Iulie. Din cate stiu abia se deschide drumul in perioada aia. Ar merge, dar... mai bine pe August.

 

Si de ce atatea pretentii, daca bea uleiu asa repede? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E urat pe Transfagarasan la inceput de Iulie. Din cate stiu abia se deschide drumul in perioada aia. Ar merge, dar... mai bine pe August.

 

Si de ce atatea pretentii, daca bea uleiu asa repede? :P

OK, atunci pe Valea Oltului.

dom'le, luam tot ce e mai bun pt Domi :rock: :P mama ei de mobra, e ca Dacia, te lasa cand ti-e lumea mai draga si cand repari una, se strica alta :rock: :D in rest e ok

Editat de Mystyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E urat pe Transfagarasan la inceput de Iulie. Din cate stiu abia se deschide drumul in perioada aia. Ar merge, dar... mai bine pe August.

 

Si de ce atatea pretentii, daca bea uleiu asa repede? :rock:

 

pe Transfagarasan zona Nord( mai putin arsa de soare) e cu mai multa zapada. perete de zapada de 5 m langa sosea, in aval de acestea e ud si alunecos pentru motorete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ne recomanda domnul N-X-R in materie de cazare?

 

si pentru ca nu m-am putut abtine nici in zi de sarbatoare @marinel31: "nunta unui prieten foarte bun" :P

 

 

in materie de cazare se poate si la pensiune in zone apropiate ( 5-10 km) de unde campam cu corturile. deci se poate si cu cortul (daca va da voie ursul noaptea sa dormiti) :rock:

eu prefer cu cortul ca majoritatea. de ce? pai merg la munte, nu sa ma uit la tv intr-o camera. merg sa simt ca sunt la munte si e vreme de stat la munte caci e vara. oricum, alternative sunt pentru fiecare

 

daca se hotaraste lumea sa vina catre mine, ca sa mai fac si eu economie de benzina, vin si va iau dintr-un loc stabilit (vineri), asteptam pe toti, apoi va duc pana la Cisnadioara sa bem un cafei apoi : Cisnadie-Sadu-Raul Sadului si odihna pana dimineata. sambata: Gatu B- Paltinis- Santa- Calugaru- Gura Raului- Cheile Cibinului-Paltinis- Orlat-Sibiel-Saliste Crint

 

Drum forestier in mare parte. Paduri, rauri, lacuri, ursi,beri etc.

km cel putin 200 din Sibiu.

Cei care vor pot ajunge usor pe Transalpina de la N la S. Cei care nu vor, nu vor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dominatori din toata tara, uniti-va! :D

In weekend-ul 4-5 iulie 2009 la Sibiu

Prima intalnire de amploare a Dominatorilor - 2009!

 

Asa cum am tot discutat online (pe topicul dedicat posesorilor de Honda Dominator dar si "offline" (face to face) in ultimile cateva luni, haideti fratilor sa ne intalnim si noi, Dominatorii din toata tara. Locatia fiind deja acceptata de toti cei care am discutat despre asta - respectiv Sibiu - haideti sa o "comitem".

 

Pana acum au fost de acord si s-au inscris urmatorii:

 

1) N-X-R (Sb)

2) Switch ( B )

3) Dominator72 ( B )

4) Naadi ( B ) - singura Dominatoare pe care o cunosc personal (dar stiu ca mai exista o Dominatoare din Craiova)

5) Tracul ( B )

6) NX250 ( CJ )

 

Si-ar dori dar inca nu au confirmat/infirmat:

A- Ser79ban ( B )

B- RD 02 ALX ( B )

 

Cine se mai inscrie?

 

Domnul N-X-R deja studiaza trasee, locuri de campare si ne putem baza pe el sub toate aspectele organizatorice (si nu numai) la fata locului.

 

Deasemeni, din B mai sunt doritori si din alte grupe asemanatoare de motociclete:

a- ShadowRider (DR 650)

b- Didi (Pegaso 650)

c- Doctoril (Transalp)

 

Poate si domnul SorinDMihail va dori sa ne insoteasca, fie doar ca si asistenta rutiera daca pana atunci nu devine fericitul posesor al unui Domi :P Ce zici, Sorine?

 

Cei care vor veni din ( B ), probabil ca vom pleca chiar de vineri dupa-amiaza - pe 3 iulie. Din experienta domnului N-X-R, in situatia in care se merge in limita legala de viteza, cu traficul de rigoare, drumul Bucuresti-Sibiu poate fi parcurs in aproape 4 ore. Daca se mai pune problema pe traseu si de mici pauze - care sunt inerente in cazul unui grup mai mare, care include si fumatori - timpul real de parcurgere a distantei creste usor la 5 ore.

 

In cazul in care viteza de croaziera nu depaseste 100-110km/h (maxim 120km pe portiuni scurte) se poate obtine un consum mediu de 4-4.5-5%.

 

Cazarea. In principiu, majoritatea participantilor cu care am discutat pana acum prefera cortul. Exista, in schimb, si pensiuni si hoteluri in zona. Cei care prefera cazare sub acoperis, e bine sa anunte cat mai repede, pentru a putea discuta si aranja ceva in zona.

 

Deci? Pe cine mai contam? :P :rock:

 

 

buna idee, ma tenteaza, primiti cu TransAlpu' :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag (B-86-NMR Dominator '92) si mai vine cu mine si valdemar (B-16-XLV Transplant '87). Cort.

 

Mah oameni buni, dar ce dracu cautam noi in oras?:rock:) astia cu transplanturile se intalnesc la obarsia lotrului si noi ne intalnim pe asfalt... WTF?? propun un traseu de off serios (sau macar un drum de tzara mai de d-ne ajuta)...

 

 

Salutare fratilor si subscriu celor mai sus.

 

Suna bine intrunirea asta si o sa fac tot posibilul sa ajung. Sper sa fie intr-o locatie la cucurigu si sa facem si o plimbarica la cucuriga daca tot ne adunam.

 

Cort, slana din brishca si JP (jinars de pruna) asezoneaza cel mai bine o intrunire din asta.

 

Sa ne auzim cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...