Sari la conținut

FESTIVALUL CETATILOR DACICE


Vizitator Painkill3r
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lista pt plecarea de Vineri la Sarmiszegetusa este deschisa :D

 

1.Dacu+Levi ( Transalp)

2.Calin +Andreea(Transalp)

3.Angela (Virago)

 

Cam astia suntem siguri care mergem de vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok inca un motor cu 2 pers din Mures,insa eu pot pleca abia sambata pe la 6-7 seara,asa ca ne vedem acolo.Safe ride,si poate imi tineti si mie un loc pentru un cort.PS. Daca mai este careva care nu poate pleca de dimineata,formam o echipa,si merem impreuna,ajungem numa bine,pe seara, la foc si bere.

Editat de brujaandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locuri de cort o sa fie cate vreti numai sa veniti..taraboiul incepe sambata dimineata la ora 10 cu degustare de vin.pana sambata viitoare mai urmariti forumul pt ca o sa postez tot programul.asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai duci la Timisoara?

Salutare Coco, nu voi mai putea merge la intrunire la Road Patrol, la Timisoara, pentru ca nu am destul buget, iar prietenii din Hunedoara, Alba si Tg. Mures, vor merge la Cricau. Plus ca mi se pare mult mai interesant festivalu, desii nu am mai participat anii trecuti.

Daca vrei sa vii si tu (in caz ca nu ai altceva de facut), vorbim si vom merge impreuna, daca esti de acord.

 

PS: presimt ca va fii o iesire pe cinste, mai ales ca vom sta la cort, ca haiducii :D

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locuri de cort o sa fie cate vreti numai sa veniti..taraboiul incepe sambata dimineata la ora 10 cu degustare de vin.pana sambata viitoare mai urmariti forumul pt ca o sa postez tot programul.asfalt uscat tuturor

 

Vom fii numai ochi si urechi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: presimt ca va fii o iesire pe cinste, mai ales ca vom sta la cort, ca haiducii :bounce:

 

salut, Rockere :D ... hai ca fac cumva sa vin si eu , ramane sa vad cum ma inteleg cu cineva care ma invitase la o tura speo in muntii apuseni tot in acel sfarsit de saptamana , dar este posibil sa impusc doi iepuri , chiar trei , dintr-odata : tura speo , reintalnirea noastra si festivalul cetatilor ... ar fi de vis !!!!!!!

 

pana atunci , salutari de prin sudul tarii,

Seba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, Rockere :D ... hai ca fac cumva sa vin si eu , ramane sa vad cum ma inteleg cu cineva care ma invitase la o tura speo in muntii apuseni tot in acel sfarsit de saptamana , dar este posibil sa impusc doi iepuri , chiar trei , dintr-odata : tura speo , reintalnirea noastra si festivalul cetatilor ... ar fi de vis !!!!!!!

 

pana atunci , salutari de prin sudul tarii,

Seba

Salutare Sebastiane, te asteptam cu cel mai mare drag. Sper sa poti trece si pe la Cricau, caci nu ne-am mai vazut de ceva vreme.

Numai bine si asfalt uscat :bounce:

 

ps: tinem legatura la telefon sau pe forum, ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Coco, nu voi mai putea merge la intrunire la Road Patrol, la Timisoara, pentru ca nu am destul buget, iar prietenii din Hunedoara, Alba si Tg. Mures, vor merge la Cricau. Plus ca mi se pare mult mai interesant festivalu, desii nu am mai participat anii trecuti.

Daca vrei sa vii si tu (in caz ca nu ai altceva de facut), vorbim si vom merge impreuna, daca esti de acord.

 

PS: presimt ca va fii o iesire pe cinste, mai ales ca vom sta la cort, ca haiducii :bounce:

De la o celebrare a inaintasilor si traditiilor noastre nationale nu voi lipsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la o celebrare a inaintasilor si traditiilor noastre nationale nu voi lipsi.

 

Foarte bine faci :bounce: .

Incet incet se va forma o mica intrunire moto,dar mai speciala si cu oameni mai speciali,sper eu... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici am o harta facuta pt cei care nu stiu cam pe unde vine Cricau'.Concursul dintre daci de duminica are loc la intrarea in sat (pt cei care vin dinspre Sard), iar tot acolo dar pe partea cealalta de drum(pe deal) va fi sambata concerul si tot acolo va fi amplasata si tabara de corturi.Cei care vor sa doarma cu motoru' langa cort au de urcat vreo 800 m un drum de exploatare care arata cam rau (am inteles totusi ca organizatorii au de gand sa-l aranjeze putin).In schimb, asfaltul e brici atat pentru cei care vin de catre Sard (Zlatna , Alba Iulia), cat si pentru cei care vin de catre Teius si nu au de gand sa ocoleasca prin Alba.

Nu prea aveti ce sa faceti pana pe la un 5-6 seara la Cricau nu se intampla mare lucru. Asa ca,cei care vin mai de departe si nu apucat sa vada cetatea din Alba Iulia pana cum le propun sa faca treaba asta. Merita! Inca nu am vb cu cei de prin oras dar poate stabilim o ora de intalnire in Alba Iulia si sambata plecam impreuna spre Cricau!

post-37165-1245083250_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in ........fara discutie.......sigur eu si sotia (cu Transalp) posibil un grup mai mare din Dac motors....

Saptamana trecuta am fost un grup de 6 motoare intr-un tur al Romaniei, am vizitat si cetatile dacice Sarmisegestusa Regia, Costesti, Blidaru, etc.

Vrem sa plecam de vineri (la ducere sau la intoarcere sa facem Transfagarasan) si in zona sa mergem la Intregalde, Rosia Montana, Campeni si Ramet... :D

Ne vedem acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incet,incet ne strangem de o intrunire :baubau: .Cu siguranta ca nu vom sta locului si vom mai face cateva mici excursii sa vizitam imprejurimile,am mai auzit eu ca la Ighiu exista o Pensiune unde se fac niste placinte de moare lumea,si se servesc cu diferite siropuri de casa :P (totul natural si traditional).

Sa ne vedem cu bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
Incet,incet ne strangem de o intrunire :baubau: .Cu siguranta ca nu vom sta locului si vom mai face cateva mici excursii sa vizitam imprejurimile,am mai auzit eu ca la Ighiu exista o Pensiune unde se fac niste placinte de moare lumea,si se servesc cu diferite siropuri de casa :P (totul natural si traditional).

Sa ne vedem cu bine :D

 

 

Pensiunea despre care vorbesti este la Ampoita (aprox 20 km) drum foarte bun asfaltat. Daca doriti sa mergeti la o placinta si un sirop eu va conduc.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Pentru cei care vor veni din alte parti adunarea se v-a face in fatza la Catedrala Reintregirii la ora 16:30 iar cei care ajung mai repede si vor sa vada imprejurimile va las 2 numere de tel si o sa va insotim.

0729355885 Petre si 0732687799 Catalin.

Noi o sa ne ocupam de voi sa fie treaba buna.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hunedorenii vor venii dimineata ,vrem sa degustam vinurile :P .Vom pleca de vineri la Sarmiszegetusa Regia si sambata dimineata o taiem spre Cricau.

La 9 dimineata ne intalnim cu restul trupei in Orastie.

Sa ne vedem cu bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproppo de drum cat de rau e? pot urca cu o virago de 750 ?

 

 

linistit!

Inca o data: e vorba de drumul din sosea pana la tabara de corturi cateva sute de m.in rest toate drumurile sunt ca masa: sre cricau, ampoita, ramet, intregalde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

AÂş avea Âşi eu nevoie de cîteva informații, dacă mă puteți ajuta. Eu plec vineri din Cluj Âşi vreau să mă opresc puțin în Alba Iulia, să vizitez cetatea, dar am mai văzut pe hartă cîteva lucruri interesante. Primul este Apulum, "ruine antice" scrie în atlas, undeva lînga Ighiu, iar apoi prin Ăelna, pe un drum de pămînt ajung la ruinele cetății Apulon. AÂş vrea să Âştiu dacă drumul prin Ăelna către cetatea Apulon este practicabil, adică să nu fie pămîntul plouat foc Âşi nămolul pînă la genunchi.

ÂŞi încă ceva. Unde îmi recomandați să pun cortul în noaptea de vineri spre sîmbătă?

Mulțumesc mult.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos cand pleci ? eu cu Seba plecam sambata de dimineata si trecem prin Campina ate alaturi noua ?

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...