Sari la conținut

Silicon in loc de garnitura


Postări Recomandate

Da comandati fratilor dupa louis carton d-ala de facut garnituri si ati scapat de o treaba - le faceti singuri fara nici o problema

Voi cum credeti ca garniturile astea pe unde nu e mult ulei si sunt mai din carton, sunt facute? Simplu aia au masina care taie cartonu si cu asta basta...asa de unu singur desenezi putin dupa capac...etc....si dupa aia tai. Mare branza.

 

 

omule am facut garnitura de clingherit..dar nu cuge pe la imbinare ci pe la presetupa.pana la urma stie cineva SIGUR daca se poate inlocui doar presetupa sau trebuie toata pompa ?

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai misto este bruneta!...

Da! Bruneta cine e? Telefon mess ceva? E combinata? :* :*

Mao san asta e un chinez venit sa lucreze cu 100 euro la noi?

 

Mi-a venit coala din aia de garnituri de pe Louis, ca vreau sa polishez capacele. O sa va anunt daca merge saptamina viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema similara

 

jos pe la carter, la imbinare, se pare ca-mi scapa putin ulei pe langa garnitura; pot sa-i pun poxipol sau silicon rosu? ca nu vrea sa desfac tot motorul pt o umbra de ulei care se scurge foarte greu pe acolo?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema similara

 

jos pe la carter, la imbinare, se pare ca-mi scapa putin ulei pe langa garnitura; pot sa-i pun poxipol sau silicon rosu? ca nu vrea sa desfac tot motorul pt o umbra de ulei care se scurge foarte greu pe acolo?!?!

 

 

Eu am avut acesta problema.am dat jos capacul.am facut garnitura de clingherit si nu am mai avut nici o problema.Trebuie desfacut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E a doua oara cand vad mizeria asta si am senzatia ca ai doua clase ca trenu, spune-mi si mie te rog, esti femeie sau barbat? Ca vad ca la mecanica iti bagi nasu bine de tot, ori inca nu te-ai decis asupra sexului?

Parintii tai sunt frati? daca nu, inseamna ca ai fost infiat... Daca esti infiat, pot sa iti dezvalui eu genealogia...esti FRUCTUL DRAGOSTEI dintre o musca betiva si un cacatt. Nu trebuie sa negi, asta este, se vede de la o posta...

Sa ai cacatt proaspat in drum!

Succesuri!

 

Hmm..uite ca sa iti dezleg misterul atasez o poza. Eu sunt cea cu geaca cu rosu si alb. Pentru cei care se mira de unde stiu atatea sa incerce sa il identifice pe domnul din stanga imaginii. Stiu pentru ca am vrut sa aflu si sa invat si nu doar sa merg pe motocicleta si atat. Intreabati-l pe el cum e treaba la GPXul pe care merge el, sa vedem ce iti spune. PS: Daca nu il recunoasteti din poza, este mao-san.

 

Si cu asta am incheiat discutia ca vad ca unii chiar nu au treaba si se leaga de orice.

Scuze daca v-am deranjat "baieti". Promit sa nu mai ajut pe nimeni cu vreo idee, si daca vreunul din voi va fi vreodata oprit pe dreapta promit sa nu opresc! OK asa? :D

 

PS: Am chiar 12 clase plus o facultate...

 

 

Stimata Domnita, crezi ca este necesar sa cobori la mintea infantila a acestor "baietei cu cosuri pe fata" ? Explicatia ta tehnica i-a socat . Ei nu stiu bine nici cum ii chiama. In speranta ca o sa mai intalnesc posturile tale la sectiunea SERVICE, iti multumesc...

Lucian.

 

 

P.S. Bruneta nu cred sa fie mai inteligenta ca tine :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iarasi s-a ajuns la tiganie..... :bounce:

care e treaba cu chilotii si cu cartofii????

sailordana a vrut doar sa ajute si i-a diagnosticat corect problema, de ce trebuie sa se ajunga aici???

 

 

deci esti mai afectat de cat ea :D

 

Hmm..uite ca sa iti dezleg misterul atasez o poza. Eu sunt cea cu geaca cu rosu si alb. Pentru cei care se mira de unde stiu atatea sa incerce sa il identifice pe domnul din stanga imaginii. Stiu pentru ca am vrut sa aflu si sa invat si nu doar sa merg pe motocicleta si atat. Intreabati-l pe el cum e treaba la GPXul pe care merge el, sa vedem ce iti spune. PS: Daca nu il recunoasteti din poza, este mao-san.

 

Si cu asta am incheiat discutia ca vad ca unii chiar nu au treaba si se leaga de orice.

Scuze daca v-am deranjat "baieti". Promit sa nu mai ajut pe nimeni cu vreo idee, si daca vreunul din voi va fi vreodata oprit pe dreapta promit sa nu opresc! OK asa? :D

 

PS: Am chiar 12 clase plus o facultate...

 

Nu baga in seama complexatii

si cine e Mao-san ? e ruda cu mento-san? :P

 

un etansant foarte bun este cel pt. baile de motor de la vw-audi este de culoare alba si se gaseste la orice service vw, audi, skoda sau seat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foloseste silicon fara probleme ,doar sa fii atent sa pui cu bun simt si nu inainte de a degresa bine suprafetele.

@sailordana ,ma bucur ca stii cateva notiuni despre mecanica ,tine-o tot asa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e un secret la pusul siliconului, va spun cu toate ca nu meritati, de fapt scrie si pe el.

 

Dupa aplicare pe una din suprafete nu se monteaza capacul imediat, ci se asteapta 5-10 min pentru a lasa siliconul sa se intareasca un pic, altfel daca se strange imediat siliconul tinde sa fie aruncat afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...