Sari la conținut

Gsxr1000 Vs R1 Vs Zx10r Vs Cbr1000rr -an 2006


SILVIU.C
 Share

Care e cea mai cea dintre cele patru?  

311 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Coxanelu anul asta se va da la AVANSATI...ce o sa faca daca nu iese in primii 3? O sa se lase ca asa zice dimi? Se va face de ras ca asa zice marele dimi?
Dragul meu era vorba de amatori ,unde te dai si tu ,in nici un caz de avansati. Acolo(LA AMATORI ) ma refeream de clasarea in primii 3(nu din prima macar dupa 2-3 incercari ca apoi nu m-as mai duce de RUSINE ,dar ma rog...) ,dar dupa cum iti e felul ,incerci sa pui in gura vorbe pe care nu le-am spus. Deci ,repet iarasi pt tine ,ERA VORBA DE AMATORI
Tu spui ca in loc sa mergi pe motor stai acasa, probabil ca asta si faci si de aia vorbesti din reviste...e clar...multumim ca existi!
Iarasi rastalmacesti. Am spus ca IN LOC SA PARTICIP la curse si sa nu am rezultat ,ATUNCI MAI BINE STAU ACASA. Acum ai inteles?
Si testul ala "stupid" (probabil ca e stupid ca si-a luat-o GSXR) nu l-am facut eu ca sa ma intrebi pe mine cum de le pot compara, probabil ca niste oameni la fel de "stupizi" s-au gandit sa faca acest test.
Dar NU am contestat ca nu e posibil sa nu si-o ia gsxr-ul :crack: . Doar am spus ca e O LIPSA DE FAIR-PLAY sa compari un model aflat la sfarsitul perioadei sale cu unul abia lansat. De ce nu compara ACUM NOUL gsxr750 cu zx6r si daca castiga kawa sant fanul vostru pt totdeauna. Dar cu cine sa vorbesc eu fair-play ca sa inteleaga?

:crack: .

Editat de SILVIU.C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://www.amaproracing.com/prorace/racere...6&type=f&rnum=1

 

te ascult Mosule, cum e cu 22 de secunde abia pe locul 6 ?!?

 

(vorbim de Superstock, tu ziceai acum ceva timp ca e singurul care conteaza) ...

 

dimi - o iei iar pe campii ... nu mai bine astepti sa vezi ce se intampla decat sa compui texte alese ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce am intors-o ca la Buzau?! :crack: ...ca nu sant de acord cu comparatia facuta?!?...ti-am spus de ce NU IMI DAI UN TEST intre noul gsxr750 si zx6r...binenteles ca tu ai profitat(si ceilalti fani kawa) pt ca acel gsxr750 era la sfarsitul perioadei sale iar zx-ul era proaspat lansat si hop repede "marele test"....ma mir de ce nu-mi dai si teste intre noile modele de 600 si vechile de 900cmc(ca doar sant apropiate ca putere ,nu?)...jalnic

 

Ps:eu chiar te rog sa mai scrii ,pt ca discutiile in contradictoriu sant benefice ,asta pana la limita jignirilor :crack: ,dar ca sa-mi compari un 750 aflat la sfarsitul perioadei sale cu un zx6 proaspat lansat si sa o sustii sus si tare ,mi se pare o dovada de mari frustrari :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.amaproracing.com/prorace/racere...6&type=f&rnum=1

 

te ascult Mosule, cum e cu 22 de secunde abia pe locul 6 ?!?

 

(vorbim de Superstock, tu ziceai acum ceva timp ca e singurul care conteaza) ...

 

dimi - o iei iar pe campii ... nu mai bine astepti sa vezi ce se intampla decat sa compui texte alese ?!?

 

Ha ha.Super clasament. :crack: :crack: Iti dai seama R1 si GSXR pe primele 4 locuri + un "amarat" de CBR in fata unui ZX10?

Astept si eu replica mosului :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha.Super clasament. :crack: :blbl: Iti dai seama R1 si GSXR pe primele 4 locuri + un "amarat" de CBR in fata unui ZX10?

Astept si eu replica mosului :ok:

Fugi mai ady ,au furat astia de la Honda ,i-au linsat pe aia de la kawa ,de aia au castigat :D .Cum sa iasa Honda inaintea "maritei" kawa? :ok: :ok: ...nu se poate o asemenea rusine :ok: ....sant diverse "motive" :P . Hai MC ,baga mare :ok:

 

Tu cum comparai GSXR1000 cu ZX9? Nu ti se pare frustrare din partea ta? Plus ca eu am comparat un model de 636cc cu unul de 750cc, nu 750 cu 750 si nici 600 cu 600.
Intre 2000-2004 kawa a concurat impotriva celor de 1000 cu zx9-le ,asa cum a incercat sa concureze si suzuki pana in 2000 cu un gsxr 750 impotriva celor de 900 si se tinea destul de bine pt un 750 ,exact cum se tine kawa pt un 636 ,deci nu inteleg UNDE E BAIUL ? :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dimi, daca te uitai pe linkul pus de mine ai fi observat ca in superstock concureaza si un gixxer de 750 ...

 

L-am observat eu dar am crezut ca-i o greseala.In cazul asta pilotul de pe gixxerul de 750 merita felicitari pentru locul obtinut, mai ales ca a iesit in fata multor motoare de 1000

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce imi intareste si mai tare convingerea ca PILOTUL VALOREAZA ,motocicleta il poate ajuta ,dar asta cand deja esti trecut de un anumit nivel ,dar la noi in tara toti sant Rossi si nu mai ai loc de ei si de parerile lor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am observat eu dar am crezut ca-i o greseala.In cazul asta pilotul de pe gixxerul de 750 merita felicitari pentru locul obtinut, mai ales ca a iesit in fata multor motoare de 1000

:crack:

 

daca te vei uita mai bine vei observa ca aia sunt cei care NU au terminat cursa ...

 

deci a cazut mai tarziu decat ceilalti, nu a iesit in fata lor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te vei uita mai bine vei observa ca aia sunt cei care NU au terminat cursa ...

 

deci a cazut mai tarziu decat ceilalti, nu a iesit in fata lor ...

 

Scuze,n-am vazut bine si m-am grabit.Ai dreptate

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha.Super clasament. :crack: :crack: Iti dai seama R1 si GSXR pe primele 4 locuri + un "amarat" de CBR in fata unui ZX10?

Astept si eu replica mosului :blbl:

 

Baieti, gata, ati invins. Sunteti mult prea zero ca sa mai pot comenta pe tema asta. VOI PUR SI SIMPLU NU INTELEGETI ABSOLUT NIMIC!!! SUNTETI ZIDURI BLINDATE IN FATA INFORMATIILOR!!! E greu sa-ti imaginezi ca unii dintre noi au pus motoarele in paralel si au plecat in treapta a patra de la 40 km/h in blana ca sa se vada fiecare motor ce stie.... Va las in visele voastre si va sfatuiesc sa va cumparati Honda ca doar Alex Barros s-a batut tare de tot cu Corser si chiar putea trece de el daca nu se inchidea atat de bine... Cel care avea K6 si era pe ultimul loc cu siguranta avea motor de ZX 10 sub carene... Fereasca dumnezeu, ca sa nu cad in penibil ca explic atat de amanuntit lucruri pe care le-ar intelege si un copil de 6 ani din prima am sa renunt la dialogul pe aceasta tema, pur si simplu am sa vorbesc cu cei care s-au dat jos de pe el si sunt atat de "avansati" incat sa-si poata da si cu parerea, restul uitati-va la curse si vedeti ce motocicleta va cumparati saptamana asta, pentru ca peste doua saptamani alta va fi mai buna :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MC, cum spunea cineva pe aici...daca intrii in cocina te mananca porcii aviari :crack:

 

Nu are rost sa duci acest razboi fara sfarsit cu un om care vorbeste din auzite si din reviste, un om care se uita la tv la motociclete si se vede mare guru.

Ai perfecta dreptate, insa constiinta nu ma lasa sa tac si sa trec cu vederea ineptiile pe care le spune. Dar macar promit sa incerc... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MC, cum spunea cineva pe aici...daca intrii in cocina te mananca porcii aviari :crack:

 

Nu are rost sa duci acest razboi fara sfarsit cu un om care vorbeste din auzite si din reviste, un om care se uita la tv la motociclete si se vede mare guru.

Categoric ,aici ai perfecta dreptate....ce naiba ,cum poti sa asculti de unul care participa la curse de dragul artei si NU are nici un rezultat si sa nu crezi niste piloti ADEVARATI ,de renume ,care testeaza niste motociclete cat mai aproape de limita lor ,indiferent ca e din revista sau din alta parte?....aici ai dreptate. Apropo ,astept dupa ce mai participi la 2,3 curse sa ne povestesti cum te apropii si chiar ii depasesti niste timpi ai lui Baros sau Rossi :crack: :blbl: :ok: .

 

Ps: cu un porcusor aviar ,stii cine seamana ,nu sabine? :D :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa comportamentul tau, sa mor de nu reiese ca te consideri foarte destept.... FALS, noi, spre deosebire de tine avem o experienta, nici decum comparabila cu a lui Rossi, dar totusi o experienta... TU? NIMIC. Mergi in linie dreapta iar cand vine primul viraj, hop, iesi afara din viraj, sau cel putin asa vorbeste lumea. De ce sa nu o cred cand si tu la randul tau te bazezi pe ce spune unul, altul... :crack:

Sa-ti dau cateva motive din care ar trebui sa-l respecti pe Sabin?

Sabin iti merge in jur de 1 km pe o roata

Sabin se da mai tare ca tine pe orice circuit..

Sabin a mers cu aproape toate motocicletele din 2004-2006 de 600 si 1000..

Acum intelegi de ce esti penibil? Tu cu atatea minusuri combati un om care a trait experiente pe care tu doar le visezi si le citesti in reviste...

 

PS: Sunt sigur ca nu ai inteles nimic, insa vreau sa merg pana la capat cu tine, chiar daca am stresat toti userii forumului asta care poate incercau sa citeasca ceva folositor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MC, Sabin lasati copii sa viseze!!!! Nu cred ca Silviu poate fii convins de ceva!! Generatia marketing isi are adeptii ei!!! Revista si o vorba prinsa din zbor face mai mult decat ceva ce unii scriu din experienta!

 

Daca pe noi nu ne cheama Rossi sau shtiu si eu Corser, nu putem sa ne exprimam o parere pt ca apar "cunoscatorii" sa ne explice cum stau lucrurile.

 

Mult succes in continuare nu va lasati!!!! sunt alaturi de voi!!

 

Kawasaki Power King!!! All the time!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Categoric ,asta inteleg ,dar sa-mi spui(cum i-am spus lui MC) ca ,Kawa lui (zx10-2005) face 0-200 in 7,5 sec si sa spui ca aia din revista MINT ,asta mi se pare prea de tot :crack: .Dupa tine MC ,in cat crezi ca prinzi 200 ,ca m-ai contrazis temeinic si pe messenger si te intreb si acum PUBLIC? Asta ca un mic exemplu

 

Daca pe noi nu ne cheama Rossi sau shtiu si eu Corser, nu putem sa ne exprimam o parere pt ca apar "cunoscatorii" sa ne explice cum stau lucrurile
Tocmai ca TOTI putem sa ne expunem o parere ,dar in mod CIVILIZAT si fara jigniri(cea ce vad ca nu se poate).Chestia pe care se pare ca nu o intelegi(sau nu vrei sa o intelegi) este ca eu ,intr-adevar vb din reviste(dar banuiesc ca acele reviste sant scrise de OAMENI CU EXEPERIENTA ) si NU sant domne' acceptate ca idei ,ca altii se dau cica la curse(si repet unii fara nici un rezultat) si trebuie sa ii cred pe ei ,plus ca astia din revista mint ,dar "marii" nostri piloti vorbesc din experienta(pe care NU contest ca nu o au ,dar in NICI un caz sa te crezi Rossi si sa spui ca si acceleratia 0-200 e mincinoasa :blbl: ).Acum ai inteles? :D

 

Sa-ti dau cateva motive din care ar trebui sa-l respecti pe Sabin?
Eu ,un OM il respect cand este OM ,nu ca merge nu stiu cati km pe o roata ,ca merge in marsarier etc etc. Orice motociclisti ,deputati ,soferi etc etc trebuie respectati in primul rand ca OAMENI :ok: ,dar se pare ca daca mergi nu stiu cat pe o roata sau daca participi la o cursa ,asta inseamna ca nu trebuie nici sa indraznesc sa ma uit la tine ,nu? :crack: ....jenant

 

Ps:si totusi nu vreti sa incheiem cu v-am rugat ,adica sa zicem ca nu ne cunoastem si sa ne vedem fiecare de treburile lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vei inceta cu balivernele atunci o sa incetam si noi....eu nu pot sa te las sa faci o impresie gresita in fata altor oamei care citesc ce scrii tu. Trebuie combatute ideile tale preconcepute.

Efectiv imi este jena de ceilalti care au citit dialogurile noastre care recunosc ca m-au prins mai mult decat ma asteptam...

 

Categoric ,asta inteleg ,dar sa-mi spui(cum i-am spus lui MC) ca ,Kawa lui (zx10-2005) face 0-200 in 7,5 sec si sa spui ca aia din revista MINT ,asta mi se pare prea de tot :crack: .Dupa tine MC ,in cat crezi ca prinzi 200 ,ca m-ai contrazis temeinic si pe messenger si te intreb si acum PUBLIC? Asta ca un mic exemplu

 

Eu ,un OM il respect cand este OM ,nu ca merge nu stiu cati km pe o roata ,ca merge in marsarier etc etc. Orice motociclisti ,deputati ,soferi etc etc trebuie respectati in primul rand ca OAMENI :blbl: ,dar se pare ca daca mergi nu stiu cat pe o roata sau daca participi la o cursa ,asta inseamna ca nu trebuie nici sa indraznesc sa ma uit la tine ,nu? :crack: ....jenant

 

Ps:si totusi nu vreti sa incheiem cu v-am rugat ,adica sa zicem ca nu ne cunoastem si sa ne vedem fiecare de treburile lor?

Jignirile nu au aparut ca urmare a faptului ca tu ti-ai spus parerea ci ca jignesti oamenii, intr-un mod indirect pe care s-ar putea tu sa nu-l vezi din cauza ca esti .... nu gasesc alt cuvant oricat m-as chinui.. PROST. Cum dracu sa nu intelegi de ce te jignim? Unu, pentru ca suntem slabi si am cedat in fata ta, recunosc. Insa nu pentru ca nu avem argumente in discutiile cu tine ci pentru ca tu te pisi pe toti cei care au mers cu motoarele astea, argumentele tale fiind simple (am citit, teste facute de Rossi) cu siguranta nici acum nu ai sa intelegi pentru ca ai spus asta intr-un mod indirect si nu ai cum sa bati atat de departe cu mintisoara ta...

 

Clar ca un om trebuie respectat ca OM insa tu ai trecut de asta si ne-ai facut mincinosi... iar intr-un mod indirect... ceea ce pentru mine, este o jignire mai ales ca ai adus-o tu cel citit din reviste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vei inceta cu balivernele atunci o sa incetam si noi....eu nu pot sa te las sa faci o impresie gresita in fata altor oamei care citesc ce scrii tu. Trebuie combatute ideile tale preconcepute
Se pare ca e greu sa intelegi ca NU sant ideeile mele ,eu doar am spus ce S-A SCRIS INTR-O REVISTA ,ca voi NU ma credeti si spuneti ca aia sant mincinosi ,iar voi aveti dreptate ,aici nu va pot impune nimic.Daca mai vrei iti mai explic inca odata si inca odata pana vei intelege ca eu ti-am spus ce am citit intr-o revista ,la fel cum a pus si MC acel articol ,dar acel articol e cel mai adevarat pt ca e vorba de zx10 si acum trebuie sa credem revista ,dar cand in revista spune ca honda are cele mai bune frane ,asta binenteles ca e o minciuna sfruntata ,ca vezi doamne nu are nu stiu ce discuri dantelate( daca sant discuri normale si se gaseste cel mai bun compromis-intre disc ,etrier ,placute ,asta inseamna ca nu pot fi mai bune ca cele dantelate ,nu?). Sau vreti sa aibe si luminite ,efecte speciala ,ca sa fie ok pt voi? :crack: :crack: ....iarasi jenant

 

Jignirile nu au aparut ca urmare a faptului ca tu ti-ai spus parerea ci ca jignesti oamenii, intr-un mod indirect pe care s-ar putea tu sa nu-l vezi din cauza ca esti .... nu gasesc alt cuvant oricat m-as chinui.. PROST.
Eu ti-am spus ca esti prost?! Vad ca tu tot o tii sus si tare cu aceste jigniri. Eu doar m-am referit la participarea UNORA la curse FARA nici un fel de rezultat(asta fiind cat se poate de ADEVARAT) iar voi ati luat-o ca pe o jignire ,desi este perfect adevarat cea ce spun pentru ca exista REZULTATELE care nu pot fi combatute ,dar ca sa spui de cineva ca e prost fara CA MACAR SA IL CUNOSTI ,mi se pare o lipsa crunta de bun simt :blbl: .

 

Insa nu pentru ca nu avem argumente in discutiile cu tine ci pentru ca tu te pisi pe toti cei care au mers cu motoarele astea, argumentele tale fiind simple (am citit, teste facute de Rossi) cu siguranta nici acum nu ai sa intelegi pentru ca ai spus asta intr-un mod indirect si nu ai cum sa bati atat de departe cu mintisoara ta...
Iarasi o dai la intors. Cand ai spus ca astia din revista mint cu privire la acceleratia 0-200 ,asta ce mai inseamna ?....trebuia sa te cred pe tine ,ca deh ai participat la curse ,nu? Si la gsxr-ul meu dau acceleratia 0-200 in jur de 10 sec ,dar nu am contestat NICIODATA acest lucru ,dar se pare ca tu il contesti ,ca deh te dai la curse si ai mult mai multa experienta ca cei care scriu articolele ,nu?

 

Clar ca un om trebuie respectat ca OM insa tu ai trecut de asta si ne-ai facut mincinosi... iar intr-un mod indirect... ceea ce pentru mine, este o jignire mai ales ca ai adus-o tu cel citit din reviste
Nu dragul meu ,iti spun DIRECT si nu indirect: MINTI !....si asta in legatura cu vorbele pe care mi le-ai pus in gura si cand ti-am cerut sa-mi dai citate ,ai dat-o in diverse ....in legatura cu faptul ca cica eu nu stiu de gluma ,ca ai vorbit in gluma cand spuneai ca Kawa e cea mai cea dintre cele mai cele dar S-AU SESIZAT si altii si ti-au spus de reclama foarte agresiva care incerci sa o impui lui kawa....in legatura cu faptul ca nu crezi si spui sa te cred pe tine ca e falsa acceleratia 0-200 cea din revista si multe altele. Deci ,ca sa nu fie nici un dubiu ,iti spun direct si nu indirec ,MINTI :D

 

Alte nelamuriri mai ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...