Sari la conținut

lejer pe forestiere


Stiff Rider
 Share

Postări Recomandate

hai salut, vineri dupamasa sau sambata dimineata vreau sa plec sa explorez zona Barajul Baciului, sus de Pitesti 50-60-70 km sau catzi or fi

sunt si cateva cabane, eu pun si cortu' pe TA, lejer pe forestiere zic io, una din posibilitatile de cazare ar fi aici, Fulgerul Negru

o alta ar putea fi asta Barlogul Ursilor

acu' de vrei sa vii na' 0765 255 120 , hai pa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate inteleg eu de pe niste harti, aia e de fapt Valea Rea, si ala e Barajul Valea Rea. Din cate stiu, poti sa urci pe valea aia pana sus, sub creasta Fagarasului. As merge si eu, dar n-am cu ce pe drumuri din astea... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai salut, vineri dupamasa sau sambata dimineata vreau sa plec sa explorez zona Barajul Baciului, sus de Pitesti 50-60-70 km sau catzi or fi

sunt si cateva cabane, eu pun si cortu' pe TA, lejer pe forestiere zic io, una din posibilitatile de cazare ar fi aici, Fulgerul Negru

o alta ar putea fi asta Barlogul Ursilor

acu' de vrei sa vii na' 0765 255 120 , hai pa !

 

Salut,poti lasa si tu mai multe detalii....ai idee despre ce fel de forestiere este vorba(cat de mari is noroaiele adica) ,traseul la care te-ai gandit(dusul si intorsul) ,o viteza de croaziera, un buget ,un numar aprox de km,cat de bine cunosti zona, porcarele d'astea.

As venii si eu de sambata dim pana duminica.Asfalt Uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa dam far in far pe-acolo, daca nu ne iese pasenta cu Transfagarasanul.

Am inteles ca drumul pana mai sus de Slatina e asfaltat, cu mici portiuni mai rele. Poti ajunge din Curtea de Arges, pe DN73C pana in Domnesti si apoi pe Raul Doamnei in sus, sau din Pitesti-Merisani-Malureni-Robaia-Domnesti-Slatina.

Pe Valea Rea, adica de la baraj in stanga, am inteles ca se poate ajunge pana in gol alpin, la stane, si de-acolo poti admira Vf. Moldoveanu. Nu stiu insa starea drumului.

 

Intoarcerea se poate face pe Targoviste.

:D

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul pe Valea Rea l-am facut si noi anul trecut.

/index.php?...c=268431&hl=

 

 

Nu sint noroaie in zona, drumul a fost frumos si lejer pina sub Moldoveanu unde se termina la o stina...

 

Nu mai face atitea calcule...urca-te pe motor si dai drumu'...

 

In week-end-ul asta s-ar putea sa fim si noi in zona...

 

post-7547-1244788623_thumb.jpg

 

Traseul cu galben este pe Valea Rea...

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul pe Valea Rea l-am facut si noi anul trecut.

/index.php?...c=268431&hl=

 

 

Nu sint noroaie in zona, drumul a fost frumos si lejer pina sub Moldoveanu unde se termina la o stina...

 

Nu mai face atitea calcule...urca-te pe motor si dai drumu'...

 

In week-end-ul asta s-ar putea sa fim si noi in zona...

 

post-7547-1244788623_thumb.jpg

 

Traseul cu galben este pe Valea Rea...

 

Eh....asa imi place mie sa le stiu pe toate :bounce: .Pan la urma cine vine in tura asta...sa inteleg ca voi mergeti separat sau cum ? Hai ca e vineri deja si tre sa stim o ora de plecare macar !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiffere, ai ajuns, bre, in zona? Ca pe mine m-a lasat benzina pe la jumatea drumului dintre Slatina si baraj si a trebuit sa fac cale intoarsa. :D

Tu coborai voios spre Curtea de Arges pe la 7 jumate-8 seara?

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate inteleg eu de pe niste harti, aia e de fapt Valea Rea, si ala e Barajul Valea Rea. Din cate stiu, poti sa urci pe valea aia pana sus, sub creasta Fagarasului. As merge si eu, dar n-am cu ce pe drumuri din astea... :D

 

 

drumul a fost mai bun decat ma asteptam, intr-un mai acu 3-4 ani am gasit o avalansa gheata pomi drum rupt , barajul se numeste barajul baciului si ela jumatatea drumului adila la km 20, pana la stana din valea rea, pana la care sunt 40 de km de la nucsoara

 

Salut,poti lasa si tu mai multe detalii....ai idee despre ce fel de forestiere este vorba(cat de mari is noroaiele adica) ,traseul la care te-ai gandit(dusul si intorsul) ,o viteza de croaziera, un buget ,un numar aprox de km,cat de bine cunosti zona, porcarele d'astea.

As venii si eu de sambata dim pana duminica.Asfalt Uscat !

 

 

puteam dar nu am mai intrat pe forum, treburi, trebuia sa ma suni ...

 

S-ar putea sa dam far in far pe-acolo, daca nu ne iese pasenta cu Transfagarasanul.

Am inteles ca drumul pana mai sus de Slatina e asfaltat, cu mici portiuni mai rele. Poti ajunge din Curtea de Arges, pe DN73C pana in Domnesti si apoi pe Raul Doamnei in sus, sau din Pitesti-Merisani-Malureni-Robaia-Domnesti-Slatina.

Pe Valea Rea, adica de la baraj in stanga, am inteles ca se poate ajunge pana in gol alpin, la stane, si de-acolo poti admira Vf. Moldoveanu. Nu stiu insa starea drumului.

 

Intoarcerea se poate face pe Targoviste.

:P

 

 

din curtea de arges am venit si noi, asfaltul se termina brusc la iesirea din nucsoara la ceva metri de taberele de pionieri, drumul e numa bun sa aluneci, sa te stropesti, sa te zgudui o tzar' (o sa pun si poze), de altfel nici nu vrem sa ne amortzeasca poponetzu pe asfalt pana la ... balea zic :box:

 

Traseul pe Valea Rea l-am facut si noi anul trecut.

/index.php?...c=268431&hl=

 

 

Nu sint noroaie in zona, drumul a fost frumos si lejer pina sub Moldoveanu unde se termina la o stina...

 

Nu mai face atitea calcule...urca-te pe motor si dai drumu'...

 

In week-end-ul asta s-ar putea sa fim si noi in zona...

 

post-7547-1244788623_thumb.jpg

 

Traseul cu galben este pe Valea Rea...

 

 

ati avut si vreme buna ... :P bravo bravo !!!

 

Stiffere, ai ajuns, bre, in zona? Ca pe mine m-a lasat benzina pe la jumatea drumului dintre Slatina si baraj si a trebuit sa fac cale intoarsa. :kali:

Tu coborai voios spre Curtea de Arges pe la 7 jumate-8 seara?

:baubau:

 

 

nu nu, noi, ca am plecat 5 motorete, ne-am intors pe campulung, 4 moto ca una si-a spart baia pe pietrele alea :P, eram pe la 2-3 sa zic in campulung unde, cea mai tare faza, m-am intalnit cu un motociclist ... surdo-mut :|, asa ca la 7jumate-8 eram in bucuresti , sa traiesti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine m-a lasat benzina pe la jumatea drumului dintre Slatina si baraj si a trebuit sa fac cale intoarsa. :D

 

 

uite si cateva poze, sper sa nu fie prea deranja(n)ta cenzura ...

 

Benzinaria din prima poza imi pare foaaarte cunoscuta. Trebuie sa ai ochi de vultur sa o dibuiesti in Domnesti (sa traiesti!). :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...