Sari la conținut

Bucuresti - Dubova 19-21 iunie


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

nu mai inteleg, ramane la dubova sau la golful mraconia?

 

 

Pt tine Doru, am rezervat deja o casuta, asa ca uita de cort,,,

 

Nota : Am schimbat putin locatia sederii noastre, sper sa nu ma injure nimeni,vom sta in golful mraconia, langa malul lacului, intr-o tabara de copii. Dupa multe telefoane si umblat pe internet, am ajuns la concluzia ca nu exista loc de campare in dubova, decat in acesta tabara pt copii. Cand zic loc de campare ma gandesc la apa pt spalat si toaleta. Altfel, putem sta in multe locuri prin zona, in natura, cum se spune. Am ales aceasta locatie ca sa fim un grup compact, sa putem pleca in diverse locuri impreuna, fara sa alergam unii dupa altii prin dubova. Mentionez ca aceasta tabara este foarte aproape de pensiunea dubova, unde am ales initial sa stam. Dar cum majoritatea a vrut sa stea la cort, am incercat sa impac si capra si varza,,,

 

nu mai inteleg, ramane la dubova sau la golful mraconia?

 

 

Pt tine Doru, am rezervat deja o casuta, asa ca uita de cort,,,

 

Nota : Am schimbat putin locatia sederii noastre, sper sa nu ma injure nimeni,vom sta in golful mraconia, langa malul lacului, intr-o tabara de copii. Dupa multe telefoane si umblat pe internet, am ajuns la concluzia ca nu exista loc de campare in dubova, decat in acesta tabara pt copii. Cand zic loc de campare ma gandesc la apa pt spalat si toaleta. Altfel, putem sta in multe locuri prin zona, in natura, cum se spune. Am ales aceasta locatie ca sa fim un grup compact, sa putem pleca in diverse locuri impreuna, fara sa alergam unii dupa altii prin dubova. Mentionez ca aceasta tabara este foarte aproape de pensiunea dubova, unde am ales initial sa stam. Dar cum majoritatea a vrut sa stea la cort, am incercat sa impac si capra si varza,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Drum bun celor ce vor pleca maine dimineata(vineri) .Eu voi pleca singur se pare ,dupa cum ziceam mai devreme pe la 16 si sper sa ajung undeva dupa zece seara....sper sa ne regasim pe acolo,daca nu ne auzim la un telefon.Asfalt Uscat si Berea la Rece ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost cineva de la dubova la bazias? pare misto, vad ca e parc national. sunt 100km. eu m-as duce duminica dimineata.

 

salutare om bun doamna nu a vrut a merge asa ca duminica cand voi inca dormiti eu voi fii acolo si mergem si la moldova noua si la buzias si pe urma acasa la intoarcere daca lumea vrea merem asa buzias,m noua ,oravita,anina ,herculane ,tg jiu,r valcea acasa,zona asta o cunosc bine am stat la m noua vreo 5-6 ani drumul e de vis Pompi :banana: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei va parasesc.

Se spune ca meseria de fotograf este cea mai frumoasa si creativa meserie, dar uite ca iti ocupa si weekendurile.

Azi am aflat ca am un event de foto sambata si duminica.

Distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.E. am prins acum, au ajuns au facut 7 ore mers lejer cu opriri.

 

Acum cateva minute am vorbit si eu cu Adrian, spunea ca e problema in zona aia cu semnalul GSM, il cauti manual plimbandu-te cu telefonul, si atunci e slab si poti pierde o convorbire in curs ( asta ni s-a intamplat noua ). Au fost pur si simplu incantati de drum si peisaje si Adrian cred ca are deja zeci de fotografii facute. Oamenii se incinsesera la gratare, fripturi si berici, deci , e de biineeeee!

Hai ca mai sunt cateva ore si o luam si noi din loc ! :cheers:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si m-am si intors, am facut 850 km azi. se merge bine pana la tr severin, pe urma e cam rupt si praf. multe radare fixe in partea aia care emiteau, le-a prins detectorul, nu stiu daca sunt din cele private si daca genereaza amenzi. nu mai merg in partea aia, totul e neingrijit, praf mult si mizerie. la orsova e mai curatel. slatina de asemenea arata mult mai bine decat acum cativa ani.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut pun eu mana pe tine eu cred ca tu uiti unde traim in romania iale frate asa cum sant mergi tu pana acolo si-o tai inapoi ma faci sa plec deacasa merg noaptea ca nebunu si tu o tai inapoi motiv nu tiau placut conditile ai trecut pe langa atatea pensiuni de ce nu teai cazat frate la una din ele conditi super te salut numai de bine Pompi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am sunat ai avut tel inchis si am scris si aici ca m-am intors. ai zis ca vii dim la 8 nu ca pleci dupa masa.

las' ca bem o bere la garmisch.

eu merg de dragul mersului, restul e timp pierdut care daca se poate scurta cu atat mai bine. nu ma intereseaza carciumi, gratare, chiolhane, bautura.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor,

sper ca v-a placut tura,

eu cu stefan am luat-o mai batraneste pe autostrada ( ca n-avem cu ce :rolleyes: ) si am ajuns bine acasa

robert, buby, ne-am intalnit pe bd. chisinau, v-am facut semn, voi probabil ati mai poposit la un suc pe undeva ??

eu atasez doar cateva poze, asteptand sa vedem cum facem cu restul,,,

adi, faci tu ftp ul ala si ne instruiesti putin cum sa-l folosim ?

 

ciao

post-45187-1245659705_thumb.jpg

post-45187-1245659820_thumb.jpg

post-45187-1245659898_thumb.jpg

post-45187-1245659991_thumb.jpg

post-45187-1245660090_thumb.jpg

post-45187-1245660409_thumb.jpg

post-45187-1245660477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super excursie - super gasca

 

traseul a fost foarte frumos, deosebit. chiar am avut impresia ca nu mai suntem in Romania. avem o tara extraordinara, pacat ca nu stim sa o apreciem. cazarea a fost ok. am stat la cort de 4 stele. de 5 nu am gasit ca in zonna nu e aeroport, insa....oricum nu conteaza....

 

masa buna, solida si din lemn de calitate :makeout:

 

plimbarea cu barca a fost faina si cred ca NU merita ratata ori de cate ori se ajunge in zona cazanelor.

 

cel mai bine, excursia va fi expusa in poze si film. :rolleyes: :drink:

 

fac imediat un FTP si varsam acolo tot ! cine are chef sa incarce si pe forum..... asta e....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze si filme se vor pune pe FTP

 

ftp://poze.bdobc.ro scrieti adresa in MY COMPUTER nu in Internet Explorer ! USER: adrian PASS: bercea

 

Gasiti foldere pe diverse excursii. Intrati in care va intereseaza si creati un FOLDER nou cu numele vostru. Asa vom sti de unde sunt pozele sau filmul. Apoi pur si simplu dati copy/paste.

 

In functie de conexiunea fiecaruia, va dura mai mult sau mai putin.

 

SPOR la vizionari :rolleyes: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor,

sper ca v-a placut tura,

eu cu stefan am luat-o mai batraneste pe autostrada ( ca n-avem cu ce :) ) si am ajuns bine acasa

robert, buby, ne-am intalnit pe bd. chisinau, v-am facut semn, voi probabil ati mai poposit la un suc pe undeva ??

eu atasez doar cateva poze, asteptand sa vedem cum facem cu restul,,,

adi, faci tu ftp ul ala si ne instruiesti putin cum sa-l folosim ?

 

ciao

 

poza cu bericile e facuta pe terasa la pensiune la Melba ?:)

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze si filme se vor pune pe FTP

 

ftp://poze.bdobc.ro scrieti adresa in MY COMPUTER nu in Internet Explorer ! USER: adrian PASS: bercea

 

Gasiti foldere pe diverse excursii. Intrati in care va intereseaza si creati un FOLDER nou cu numele vostru. Asa vom sti de unde sunt pozele sau filmul. Apoi pur si simplu dati copy/paste.

 

In functie de conexiunea fiecaruia, va dura mai mult sau mai putin.

 

SPOR la vizionari :) :)

 

Salut, nici eu nu reusesc sa descarc pozele....din nu stiu ce motiv imi da o eroare cum ca nu poate sa deschida folderul din cauza de permisivitate ...bla bla.Cred ca cel mai potrivit este sa punem pozele pe google picasa. Foarte faina tura....astept cu interes urmatoarea iesire. :)

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic in legatura cu ftp-ul de poze....la unii merge, la altii nu

 

mai bine sa renuntam si sa trecem pe picasa. astept un link unde sa incarc si pozele mele.

 

poate ganditi si structura sa fie pentru mai multe excursii, separate cumva, dupa data si locatie.

 

cine se pricepe si stie sa umble cu picasa, rog sa faca un cont ( link, user, etc.. ) si sa posteze aici ca sa bage poze toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va spun de pe acum ca nu am rabdare sa uploadez altundeva decat pe un FTP.

BTW, la mine a mers perfect si din prima. Lasati naibii internet explorer si my computer si tot ce e microsoft. Folositi si voi un utilitar ca lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, n-ar fi mai simplu sa stocam toate pozele/filmuletele pe cate un CD si dat fiecarui participant ( nu cred ca e asa un mare efort ) ? Ne vedem intr-o seara pe racoare la un suc si facem schimb, iar pe forum ar trebui puse cateva poze reprezentative din excursie la sectiunea de poze, unde se poate discuta in voie si despre alte activitati facute sambata si duminica.

 

Marius, multumim mult de filmulet, mie mi s-a facut pielea de gaina cand l-am vazut pentru ca am retrait toate acele momente si nu pot sa spun decat ca-mi doresc o repetite de astfel de plimbare, cu un astfel de grup.

 

Va salut pe toti,

Cati :)

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...