Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bag pola...daca mi-ar fi facut motorul m-as duce si pe zapada pana la Oradea... :( dar din pacate,nu se poate...distrati-va si pentru mine,beti o bere pt transalpul meu,sa se faca bine si sa ne vedem din nou pe drum... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

planu de sambata cu oradea a cazut, mi s a stricat trotineta( probleme cu electromotoru )

daca reusesc sa o fac sau nu, duminica probabil vom face un drum catre arieseni pe ruta arad varfuri gurahont

grosi sighistel 340 km dus intors

eu, un transalp, si un kawasaky kle

drumul e cam spart pe unele portiuni vreo 15 km

viteza 90- 100

tel meu 0742818333

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...indiferent daca ploua sau nu eu simbata la ora 14 am plecat de la petrom podgoria spre oradea!!!...cu motorul sau masina!!...mai vad eu! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...indiferent daca ploua sau nu eu simbata la ora 14 am plecat de la petrom podgoria spre oradea!!!...cu motorul sau masina!!...mai vad eu! :(

:P ce faina cred ca si sambata seara se poate ajunge ca pentru altii democratia inseamna lucru si sambata se pare ca se va insenina :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica la pranz ,impreuna cu cornel(ttk),am facut o "plimbare" de 300 km,combinand asfaltul cu drumurile forestiere si noroaiele...in prima faza,destinatia era Moneasa,dar dupa un repaus la Cabana Dalas,unde ne-am delectat cu o portie de clatite si bere(fara alcool),in dorinta de a ajunge si noi la intrunirea de la Oradea,am trecut muntele(era sa ne ratacim de 2 ori...),si am ajuns in judetul Bihor,aproape de Stei;

un drum destul de greu(daca nu ai motor de enduro),dar cu peisaje ff frumoase(daca nu tii cont de exploatarile forestiere,care "rad"hectare intregi de padure);e lung de 22 KM,o ora de mers lejer,fara sa-ti distrugi motorul;e practicabil si cu masina,dar interzis motoarelor de viteza(va lasati "ciocul"acolo...);

si apoi intoarcerea spre Arad,prin Beius,Tinca,Salonta,...;la 8 eram prezenti pe terasa la Diplomat;

supeeerrrrr;

post-12767-1180948940_thumb.jpg

post-12767-1180948978_thumb.jpg

post-12767-1180949025_thumb.jpg

post-12767-1180949072_thumb.jpg

post-12767-1180949097_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica la pranz ,impreuna cu cornel(ttk),am facut o "plimbare" de 300 km,combinand asfaltul cu drumurile forestiere si noroaiele...in prima faza,destinatia era Moneasa,dar dupa un repaus la Cabana Dalas,unde ne-am delectat cu o portie de clatite si bere(fara alcool),in dorinta de a ajunge si noi la intrunirea de la Oradea,am trecut muntele(era sa ne ratacim de 2 ori...),si am ajuns in judetul Bihor,aproape de Stei;

un drum destul de greu(daca nu ai motor de enduro),dar cu peisaje ff frumoase(daca nu tii cont de exploatarile forestiere,care "rad"hectare intregi de padure);e lung de 22 KM,o ora de mers lejer,fara sa-ti distrugi motorul;e practicabil si cu masina,dar interzis motoarelor de viteza(va lasati "ciocul"acolo...);

si apoi intoarcerea spre Arad,prin Beius,Tinca,Salonta,...;la 8 eram prezenti pe terasa la Diplomat;

supeeerrrrr;

pe la ce ora ati trecut prin stei

ca ne au depasit la un moment 2 motoare cand alimentam in peco

noi am urcat din lunca catre arieseni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super faina iesirea...mai anuntati si voi iesirile astea,ca motorul meu e in revenire aproape totala si l-as scoate si eu la niste drumetii...:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce dreq,eu sper ca cel tarziu pe saptamana viitoare sa fie gata...de ce nu ar fi?am invatat de la oameni ca voi sa fiu optimist,acuma nu ma dezamagiti ca numai dau ce am promis... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica la pranz ,impreuna cu cornel(ttk),am facut o "plimbare" de 300 km,combinand asfaltul cu drumurile forestiere si noroaiele...in prima faza,destinatia era Moneasa,dar dupa un repaus la Cabana Dalas,unde ne-am delectat cu o portie de clatite si bere(fara alcool),in dorinta de a ajunge si noi la intrunirea de la Oradea,am trecut muntele(era sa ne ratacim de 2 ori...),si am ajuns in judetul Bihor,aproape de Stei;

un drum destul de greu(daca nu ai motor de enduro),dar cu peisaje ff frumoase(daca nu tii cont de exploatarile forestiere,care "rad"hectare intregi de padure);e lung de 22 KM,o ora de mers lejer,fara sa-ti distrugi motorul;e practicabil si cu masina,dar interzis motoarelor de viteza(va lasati "ciocul"acolo...);

si apoi intoarcerea spre Arad,prin Beius,Tinca,Salonta,...;la 8 eram prezenti pe terasa la Diplomat;

supeeerrrrr;

 

 

Cornel,

 

asa bunatate de clatite am ratat ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......clatite ca clatite.......da ce drum (peisaj) fain ai ratat :rose: :P

......da las ca mai sint zile........ :finger:

... :finger: :finger: :( :what: :ok: ...asta fiindca trebuia sa-mi aratati clatitele alea!... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la ce ora ati trecut prin stei

ca ne au depasit la un moment 2 motoare cand alimentam in peco

noi am urcat din lunca catre arieseni

 

pe la 6 fara un pic,dupa -masa;la 18.01 alimentam si noi la Petrom Beius...(noroc cu bonul de la benzinarie..);

 

super faina iesirea...mai anuntati si voi iesirile astea,ca motorul meu e in revenire aproape totala si l-as scoate si eu la niste drumetii...:finger:

 

nu a fost nimik planificat;cum aproape toata lumea era plecata la Oradea, si altii la concurs la Caransebes,am zis sa vedem si altceva(in afara de valea Muresului...);si la Moneasa,ne-am hotarat sa continuam traseul mai departe..pacat insa ca nu-s drumuri de calitate...

 

......clatite ca clatite.......da ce drum (peisaj) fain ai ratat :( :P

......da las ca mai sint zile........ :P

 

urmatoarea iesire se poate face si la Casoaia:drumul din tarnova in Araneag e perfect,raman cei 3 km pana in Casoaia de drum forestier,dar ff bun,accesibil si pt "torpile";si cum totul e nou- renovat ,putem face o descindere la un gratar acolo..sambata sau duminica..

intre tarnova-araneag,drumul e nou(facut anu trecut),si pt amatorii de liniute ,e perfect(nu e nici circulatie pe el);sunt cateva portiuni drepte,fara pomi ,unde riscurile is minime;

:rose: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......clatite ca clatite.......da ce drum (peisaj) fain ai ratat :) :scratch:

......da las ca mai sint zile........ :)

 

 

Si ciresele mele au fost bune.

Sa vezi ce peisaj misto am avut eu din cires. :)

Normal ca mai sunt zile.Mai sunt si intruniri moto. Poate iti faci si tu aparitia la una, Clujul si Oradea s-au dus. Vezi ce faci cu Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....deci care pe unde duminica......

..un gratar ceva pe la siria?

.. sau o fasole la ceaun?

sambata dupa ce ies de la lucru vin acasa dupa manu si merg inapoi la arad la o pizza :) :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...