Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ziua buna si scuze de deranj, vad ca vorbiti de Granic, stie cineva cum este drumul din Arad pana la Taut, unde am inteles ca e un lac maricel ?

Se poate merge cu motor de viteza pana acolo ?

 

Multumesc anticipat si distractie la Granic

Daca vrei te insotesc eu pana acolo dar cu scuterul ... nu trecem peste 70 km/h din 2 motive : nu trage scuterul meu mai mult si nici drumul nu e chiar stralucit

Vara trecuta mergeam cam odata la 2 saptamani acolo dar cu conserva si stateam peste noapte . Iti pot arata niste locuri mai bunicele si da niste sfaturi

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt toti motociclisti Aradeni si nu numai motociclisti simbata 1 mai si 2 mai in localitatea Radesti situata la 85 km de Arad se organizeaza o petrecere organizata de primaria locala unde Firma ARICISUPERMOTO cu ajutorul altor concurenti moto si persoane iubitoare de sportul cu motor fac si o demonstratie enduro.

programul incepe de simbata dimineata si probabil se va sfirsi duminica posibilitati cazare cort activitati ce se vor mai desfasura-concurs de cazane

-demonstratie enduro

-muzica folclorica

-etc

Vor sa faca ceva ca la intilnirile moto DECI HAIDETI CITI MAI MULTI SA VEDEM CE VA IESI

Eu plec simbata dimineta pt informatii 0722352 990 Ariciu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt toti motociclisti Aradeni si nu numai motociclisti simbata 1 mai si 2 mai in localitatea Radesti situata la 85 km de Arad se organizeaza o petrecere organizata de primaria locala unde Firma ARICISUPERMOTO cu ajutorul altor concurenti moto si persoane iubitoare de sportul cu motor fac si o demonstratie enduro.

programul incepe de simbata dimineata si probabil se va sfirsi duminica posibilitati cazare cort activitati ce se vor mai desfasura-concurs de cazane

-demonstratie enduro

-muzica folclorica

-etc

Vor sa faca ceva ca la intilnirile moto DECI HAIDETI CITI MAI MULTI SA VEDEM CE VA IESI

Eu plec simbata dimineta pt informatii 0722352 990 Ariciu :laugh: k:

Sorine,explica si cum se ajunge acolo... Distractie sa aveti!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt toti motociclisti Aradeni si nu numai motociclisti simbata 1 mai si 2 mai in localitatea Radesti situata la 85 km de Arad se organizeaza o petrecere organizata de primaria locala unde Firma ARICISUPERMOTO cu ajutorul altor concurenti moto si persoane iubitoare de sportul cu motor fac si o demonstratie enduro.

programul incepe de simbata dimineata si probabil se va sfirsi duminica posibilitati cazare cort activitati ce se vor mai desfasura-concurs de cazane

-demonstratie enduro

-muzica folclorica

-etc

Vor sa faca ceva ca la intilnirile moto DECI HAIDETI CITI MAI MULTI SA VEDEM CE VA IESI

Eu plec simbata dimineta pt informatii 0722352 990 Ariciu :laugh: k:

 

FOST

VAZUT

PLACUT

:)

 

Mesaj completat

...

Mesaj completat

.

post-22407-1272800172_thumb.jpg

post-22407-1272800195_thumb.jpg

post-22407-1272800208_thumb.jpg

post-22407-1272800221_thumb.jpg

post-22407-1272800234_thumb.jpg

post-22407-1272800248_thumb.jpg

post-22407-1272800436_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rockers festival & Poker Run 1 mai 2010 Video + PozeAICI

frumos a fost, pt cei care nu au fost, a fost cam asa:

 

Vineri dimineata la ora 10 fara un sfert ma intalnesc cu micutu si cu Gaby in gradiste, la Dya acasa sa o luam si pe ea, atatea bagaje pe un transalp (a lui micutu) nu am vazut pana acuma, chiar mai avea de pus dar nu prea avea unde, de ce era asa de incarcat motorul urma sa aflu seara cand ajungem acolo.

Pe la 10 si 20 ajungem cu intarzaiere in peco unde ne asteptau : kato cu alex(makaweli), Cucun, Titi, Victor cu sotia si inca 2 prieteni carora, cu rusine spun ca le-am uitat numele fiind noi in grupul nostru. Plecam pe ruta Timisoara-Resita-Anina-Oravita de unde ni se cam separau drumurile, eu cu Titi cu cu Ovi(Cucun) luand-o pe la Carbunari (pe offroad ) iar restul pe la Moldova Noua, pana la Resita ceilalti s-au pierdut de mine, Ovi si Titi, noi fiind mai grabiti pe curbe, si nu numai, pe tot parcursul drumului eram tare nerabtatori sa o luam din loc. De la Resita le uram celorlalti drum bun ( ei urmau sa aiba parte de el, noi nu ) si o taiem spre Garnic pe ruta noastra, de la Oravita spre Sasca Montana, Carbunari si Garnic. Drumul acesta a fost cel mai fenomenal, am dat de un sat de am crezut ca m-am intors in secolul XIX, plus vacile care erau pe drum si nu stiam cum sa le ocolesc, insa unul din tovarasi m-a depasit si a inceput sa vorbeasca cu ele : "niieeee" :cheers: si doar dupa aceasta discutie complexa s-au tras din drum. La un moment dat am dat de un teren( ca drum nu mai era de nici o forma ) dezastruos, pe el fiind o balta de dimensiunile unui lac, Titi bagandu-se primul sa treaca am crezut ca urmeaza sa inoate dar ca norocul apa a fost adanca doar cat jumate din motor :D dupa aceasta mai urmand noroaie prin care ne-am bagat facand motoarele cele mai jegoase de la intrunirea de la Garnic. Ajunsi acolo printre primii ( cei care au venit pe drum inca nu ajunsesera ) ne-am instalat si apare si restul, am aflat acum de ce era asa plin motorul lui micutu: un topcase intreg plin cu bere iar celalalt cu mancare, sa nu mai vorbim de haine :huh: in seara aceea Ovi a avut o noapte fooaarte grea, dar sa nu dam detalii, poate spune el ce si cum a fost :P . Sambata plecam iar in grupuri, eu cu Ovi mergem cu gasca de hunedoreni respectiv Achim, Dacul si altii spre Ochiul beiului (unde am primit de mancat si de baut de la domn primar, motociclist si el, sa traiti, multumim), cascada beiuseluilui, si inapoi pe Dunare, merci Achime de drumul asta superb, respect, a fost cam naspa sa urc pe munti 3 ore cu bocancii de moto dar trecem peste :moto: . Intorsi inapoi la concert, am fost unpic dezamagit de Cargo, prea mult canta publicul si prea putin ei, tot respectul pentru formatie, canta frumos, dar vreau sa ii aud pe ei cantand, nu pe mine. Dupa concert am luat somn rapid, chit ca eram la munte muream de cald in cort. Ca in fiecare dimineata trebuia sa fie unul care la 8 jumate isi tureaza motorul sa ne trezeasca pe toti, nu vreau sa stiu cate injuraturi si-a luat adunate la un loc.

Mancam si plecam, fiecare pe ruta lui, Kato, Ovi si hunedorenii pe la Herculane, eu cu Titi pe Dunare in sus si apoi pe la Moravita, care... apropo.. s-a asfaltat in cea mai mare parte.... yess.... iar restul acasa pe la Anina ...cred. Ajungem toti acasa si tot ce speram e sa mai mergem odata impreuna la un drum, sau macar la o bere pe aici pe aproape ...... aici si niste poze :

post-33728-1272916049_thumb.jpg

post-33728-1272916160_thumb.jpg

post-33728-1272916275_thumb.jpg

post-33728-1272916348_thumb.jpg

post-33728-1272916596_thumb.jpg

post-33728-1272916670_thumb.jpg

post-33728-1272916841_thumb.jpg

post-33728-1272916938_thumb.jpg

post-33728-1272917039_thumb.jpg

post-33728-1272917111_thumb.jpg

post-33728-1272917193_thumb.jpg

post-33728-1272917257_thumb.jpg

post-33728-1272917498_thumb.jpg

post-33728-1272917578_thumb.jpg

post-33728-1272917658_thumb.jpg

post-33728-1272917809_thumb.jpg

post-33728-1272917947_thumb.jpg

post-33728-1272918035_thumb.jpg

post-33728-1272918085_thumb.jpg

post-33728-1272918167_thumb.jpg

post-33728-1272918212_thumb.jpg

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aprox 40 minute (pe la ora 14.30) dau o fuga pana pe clisura dunarii si apoi inapoi spre casa. Cine e interesat de o iesire fulger sa dea un semn pe 0744.344.333.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mere sambata la Mako la intrunire?

Mesaj completat

Cine mere sambata la Mako la intrunire? ;)

Mesaj completat

Cine mere sambata la Mako la intrunire? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mere sambata la Mako la intrunire?

Mesaj completat

Cine mere sambata la Mako la intrunire? ;)

Mesaj completat

Cine mere sambata la Mako la intrunire? :agree:

 

se fac si liniute sau am auzit gresit ?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domnilor, la sfarsitul lunii e marea adunare de la Cluj, Seth On Fire 2010. Care se baga? Intreb ca sa putem organiza cat mai eficient. Zic asta ca se v-a pleca de vineri o tura, poate doua si sambata iar. Eu unul voi pleca de vineri cam in jurul orei 13-14. Alta tura tot de vineri dupa masa h16-17. Alta tura sambata dimineata. Eu plec mai repede ca sa tin loc de campare celor care vor veni in cele 2 etape. Am sa duc o banda de delimitare cu mine si am sa fac o mica curte ptr aradeni. Dar vreau sa stiu care sunt cei care se baga, asta ca sa nu ingradesc tot campingul, desi nu ar fi rau. Mai sunt cateva zile bune la dispozitie si va rog postati cat se poate aici, ca sa stiu ce sa fac. Multumesc! /index.php?showtopic=512259

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, luni, fac o iesire scurta pe traseul

Arad - Zabrani (cafea la Lucian) - Timisoara - Lugoj - Faget - Savarsin - Arad (sau Faget - Ilia - Arad)

Plecarea la ora 9 de la Mc Donalds

 

scan.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, luni, fac o iesire scurta pe traseul

Arad - Zabrani (cafea la Lucian) - Timisoara - Lugoj - Faget - Savarsin - Arad (sau Faget - Ilia - Arad)

Plecarea la ora 9 de la Mc Donalds

Cafea pentru toti care vin din partea casei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, luni, fac o iesire scurta pe traseul

Arad - Zabrani (cafea la Lucian) - Timisoara - Lugoj - Faget - Savarsin - Arad (sau Faget - Ilia - Arad)

Plecarea la ora 9 de la Mc Donalds

 

scan.jpg

Cati km sunt aprox? Poate ajung si eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...