Sari la conținut

Alegere Dificila


Postări Recomandate

parerea mea vine tarziu dar

o sa vezi ca nu ai nevoie de atata sportivitate si bmw o sa ramana intotdeauna bmw nu o sa aiba nevoie de concursuri ,reclama pareri va fi bmw pur si simplu ,la ktm nu vad lucrurile asa ,diferentele nu sunt asa de mari ..daca tragi linie toate au + si - dar vei avea un bmw si daca tot veni vorba de service ,toate sunt complicate la defectiuni serioase .eu atat iti mai zic ...cand vei duce bmw in garaj o sa mai vrei sa mai faci o tura intotdeuna ,

 

Sohei,

Ai mers cu 950? Sau, in general, cu vreun KTM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

bmw o sa ramana intotdeauna bmw nu o sa aiba nevoie de concursuri ,reclama pareri va fi bmw pur si simplu

astea sunt replici din seria "passatu-i tot passat, domn'le!"

 

 

Totul se reduce la + si la - intre 2 modele. Daca omul vrea sportivitate - go for it! Daca vroia plimbare confortabila, lua probabil BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cand vei duce bmw in garaj o sa mai vrei sa mai faci o tura intotdeuna

Ciudat, dar eu am exact aceeasi senzatie cu KTM-ul meu... am auzit ca unii patesc asta cu Honda, altii cu Ducati...

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce crezi ca long way round a fost facut pe BMW?

 

Cea mai buna motocicleta pentru Long Way Round cred ca ar fi fost KTM 640 ADVENTURE, s-au chinuit cu BMW-urile alea de au inebunit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca lucrurile vor merge asa cum trebuie, curand voi bate palma cu dealerul KTM Motomania pentru KTM 990 Adventure S !

Alegerea a fost cumplit de dificila, nu va inkipuiti ! insa am decis: merg pe KTM. Poate datorita caracterului mai pronuntat sportiv, poate datorita simplitatii constructiei (comparativ cu BMW), poate datorita carenelor vopsite sublim in culorile de competitie dakar ... cate putin din fiecare si multe altele.

Va multumesc tuturor pentru ajutor !

 

 

felicitari pentru decizie

sa inteleg ca ai avut Dr 650 SE ?

eu abia mi-am cumparat unul

ce parere ai ?

multam

 

e misto rau KTM-ul si 990 e de vis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru decizie

sa inteleg ca ai avut Dr 650 SE ?

eu abia mi-am cumparat unul

ce parere ai ?

multam

 

e misto rau KTM-ul si 990 e de vis

 

multumesc tuturor de felicitari, dar e putin prematur acum, inca nu l-am luat. urmeaza lungul sir al completarii docomentelor, trebe sa vand suza ca sa am banu de avans, e cu cantec, destule necunoscute inca, dar depunem eforturi coerente si concrete, adunam informatii despre societatile de lizing, cerem marirea la real pe cartea de munca .. ca stiti cum e !!

cam in 3 luni (perioada ceruta de banca cu salar mare in urma) o sa vina si vremea aceea, iar pana atunci astept soarele sa ma mai plimb putin cu suza inainte de maritis. desi e trist, o s-o vedeti curand la vanzari ... numai daca as fi putut sa fac rost altfel de bani de avans !!! ar fi stat in ograda mea de suflet, ca prea ne-am respectat si ne-am tinut companie peste tot, fara certuri de familie, fara emotii neplacute. dar eu m-am facut mare si ea a ramas mica, ar obosi si si-ar da prea peste puterile ei silinta sa-mi respecte dorintele daca ne-am distra ca si pana acum impreuna. sper sa nu fie suparata pe ketemeu din cauza asta. oricum o sa-i gasesc un calaret pe care sper sa-l respecte si s-o respecte la fel si cu care sa viziteze si alte locuri minunate, ca tare ii place kestia asta ...

 

@zzz ... parerea mea despre DR650R este speciala. nu i-am cerut imposibilul, nu am purtat-o pe unde nu i-ar fi placut, nu am infometat-o, iar ea m-a rasplatit din plin. am 37.000 de km si e ca noua, toarce si inghite kilometru dupa kilometru. nu e un topspider, nu vei putea lua curbe pe serpentine ca si cu gixeru, nu vei imita capra neagra precum ktm-ul ala mic si rau, dar iti zic io ca vei face lejer drumul catre niste babe sus la omu ala, ca vei fotografia transfagarasanu cu bucurie, ca te va purta pe tine si pe doamna ta in siguranta oriunde vei vedea un drum deskis, din maramures in bucovina (mai ales pe keile dornei), de la bucuresti la athena, sau de acasa la serviciu !!! sa ai numai grija de ea, ulei bun, filtru nou, placute skimbate inainte de vreme, cauciucuri noi, etc ! motorul parca e nemuritor, mai ales daca nu-i ceri prea mult ... la 110 croaziera eu am considerat ca e suficient, desi kiar si cu pasager urca MULT mai sus in caz de nevoie (iar eu si sotia suntem grei, mult prea grei) ! e o motocicleta decenta si construita 'special' pentru drumurile (gropile) bucurestene, suficient de agila (mai ales cu un pinion de 16 la cutie), suficient de puternica (la cei 47 de cai ai sai), cu un consum foarte mic, aproape record !!!

ma rog, as putea sa vorbes ore in sir, crede-ma ... tinem legatura pt detalii tehnice (si nu numai).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...