Sari la conținut

Excursie sambata - duminica -> Bucuresti - Voineasa


indispus
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Cautam amatori de o excursie pentru sambata si duminica (20 si 21 iunie 2009).

 

Traseul propus este urmatorul:

 

Sambata: Bucuresti -> Pitesti -> Ramnicu Valcea -> Voineasa (DN7 + DN7A = aproximativ 240 Km).

Duminica:

  • Voineasa -> Ramnicu Valcea -> Pitesti -> Bucuresti (DN7A + DN7 = aproximativ 240 Km).
  • sau Voineasa -> Sibiu -> Fagaras -> Sacele -> Ploiesti -> Bucuresti (aproximativ 350 Km).

Viteza medie pe autostrada 120 - 130km/h... deci nu alergam tare.

Pentru cazare nu am aranjat nimic, mergem pe premiza ca vom gasi undeva sa dormim.

 

Pleacarea se va face din parcarea Metro Militari, sambata dimineata. Ora fixa de plecare ramane sa o stabilim.

 

 

Exista amatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo in urma cu 1 luna juma.Am stat la hanul Popasul Haiducului camera dubla 50 de lei.Au bodega la parter si nu vreti sa stiti ce galagie de manele si betivi a fost noaptea,deci ocoliti locatia.Atentie ca de mancare gen restaurant nu prea gasiti.Am mancat pana in final la restaurantul hotelului de pe vremea lu' ceasca(imi scapa numele dar e singurul).Au in meniu doar ciorbite,pui/porc la gratar,cartofi prajiti si salata de varza :banana: dar macar e ieftin.pui la gratar+cartofi prajiti 8 lei si cam 6 lei ciorbita+paine :cheers:

As fi mers si eu dar imi e peste mana.

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

andu_wasup, merci de info.

yamaha woman, este un pic cam de dimineata pentru noi. Ne gandeam la o plecare in jur de 8:00 - 8:30.

 

Totusi... nu este nimeni interesat de o excursie de 2 zile la Voineasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa Voineasa exista o pensiune parca Bradet in mijlocul padurii foarte frumoasa se merita o fuga opana acolo, incercati, si eu unul vreau sa doau o fuga intr-un weeckend pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa Voineasa exista o pensiune parca Bradet in mijlocul padurii foarte frumoasa se merita o fuga opana acolo, incercati, si eu unul vreau sa doau o fuga intr-un weeckend pana acolo.

 

 

dupa voineasa unde? ca din voineasa se fac 2 drumuri unu spre obarsia lotrului in stanga cum vi din buc si celalat inainte .. imi scapa locatia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...