Sari la conținut

Cat fuge?


daddyf12
 Share

Postări Recomandate

Sal..sper sa nu sariti pe mn ca am deschis topic nou..dar sper ca asa sa rezolv si eu problema..am un malaguti f 12 racit pe aer..motor 49 cmc...mai mult de 65 nu fuge...dar puna la 65 urca foarte repede (7 secunde)..apoi nu mai vrea...sa fie oare limitat?in variator nu are nimic...ale voastre cat fug?(malaguti f 12)...a delimitat cineva un astfel de model?? :cheers:

 

exact asa e scuteru

post-47393-1245408798.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca l-ai cumparat nou, mai mult ca sigur ca-i limitat. E foarte posibil ca aprinderea sa limiteze turatia. Daca pe cric se tureaza mai tare, inseamna ca nu asta e limitarea. Mai poate avea o teava in saxofonul de la toba la iesirea din cilindru. daca nici aia nu e , inseamna ca atat poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu fuge 90,dar viteza la al tau cred ca e ok(poate si al meu minte :banana: )

O sa incerc sa merg in paralel cu o masina,problema e ca acum nu mai trece de 80 nici inpins :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai descoperit azi ceva la scuterasul meu...am dat jos toba si acolo unde se prinde toba(pe chiuloasa) nu am gaura de evacuare rodtunda cum ar trebui sa fie...sa fie asta limitarea ce ziceti? a mai intalnit cineva?

post-47393-1245432185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai descoperit azi ceva la scuterasul meu...am dat jos toba si acolo unde se prinde toba(pe chiuloasa) nu am gaura de evacuare rodtunda cum ar trebui sa fie...sa fie asta limitarea ce ziceti? a mai intalnit cineva?

lol amice deja o dai in sf-uri. scuterul tau merge 65 ca ai role prea usoare. nu exista nici o limitare la 65km/h pe f12. am avut f12 50 AC, f12 50LC si acum am F12 100 AC da pe niciunu n-am avut limitare la 65 si nici n-am auzit sa aiba la asa viteza...deci incearca sa schimbi rolele cu unele mai grele (6gr ar fi ok)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol amice deja o dai in sf-uri. scuterul tau merge 65 ca ai role prea usoare. nu exista nici o limitare la 65km/h pe f12. am avut f12 50 AC, f12 50LC si acum am F12 100 AC da pe niciunu n-am avut limitare la 65 si nici n-am auzit sa aiba la asa viteza...deci incearca sa schimbi rolele cu unele mai grele (6gr ar fi ok)

 

 

 

 

ok ms pt sfaturi :rolleyes::P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ms pt sfaturi :kiss::P

 

 

 

 

 

 

 

DA.Aia este limitarea din cilindru .Cum nu este prea recomandat sati bagi tu surubelnita sa`i maresti evacuare :makeout: (oricum se poate dak esti instruit bine ) nu poti sa`i faci altceva decat SA`L INLOCUIESTI .Este vreo 100e un kit cilindru Malossi de 70cc sport tias recomanda sau Stage6 sport 50cc (in cazul in care nu vrei sa optezi pentru 70) ca putere si viteza Stage6 de 50 se tine bine de orice 70cc sport .Dar mai ieftin scapi cu niste role mai grele cum iti spuneam mai devreme .Bafta ! :drink: (apropo dak vrei kit sapt viitoare deci de pe 22 fac comanda pe easy :rolleyes: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA.Aia este limitarea din cilindru .Cum nu este prea recomandat sati bagi tu surubelnita sa`i maresti evacuare :makeout: (oricum se poate dak esti instruit bine ) nu poti sa`i faci altceva decat SA`L INLOCUIESTI .Este vreo 100e un kit cilindru Malossi de 70cc sport tias recomanda sau Stage6 sport 50cc (in cazul in care nu vrei sa optezi pentru 70) ca putere si viteza Stage6 de 50 se tine bine de orice 70cc sport .Dar mai ieftin scapi cu niste role mai grele cum iti spuneam mai devreme .Bafta ! :drink: (apropo dak vrei kit sapt viitoare deci de pe 22 fac comanda pe easy :rolleyes: )

 

AM eu niste role pentru Malaguti. Le-am cumparat de la o firma de tunning de scutere din Ungaria pentru F10-le meu , dar nu s-au potrivit. Singura problema este ca nu sunt in oras ca sa iti pot trimite o poza. Rolele sunt noi (au fost doar incercate sa fie bagate in variator si nu s-a putut).cred ca sunt de 5-6g daca nu ma insel.

Daca esti interesat spune-mi te rog si revin cu poza si detalii cand ajung inapoi in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM eu niste role pentru Malaguti. Le-am cumparat de la o firma de tunning de scutere din Ungaria pentru F10-le meu , dar nu s-au potrivit. Singura problema este ca nu sunt in oras ca sa iti pot trimite o poza. Rolele sunt noi (au fost doar incercate sa fie bagate in variator si nu s-a putut).cred ca sunt de 5-6g daca nu ma insel.

Daca esti interesat spune-mi te rog si revin cu poza si detalii cand ajung inapoi in oras

 

 

 

 

da sunt interesat sami dai niste poze..vreau sa stiu exact ce gramaj au ..ca nu vreau sa iau mai usoare de cat astea care le am..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt interesat sami dai niste poze..vreau sa stiu exact ce gramaj au ..ca nu vreau sa iau mai usoare de cat astea care le am..

 

Bine.Iti voi atasa cateva poze si iti voi spune gramajul exact, numai sa ajung inapoi in oras pentru ca sunt plecat. Sper ca spre finalul saptamanii sa iti dau pozele si detaliile.

Toate cele bune si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine.Iti voi atasa cateva poze si iti voi spune gramajul exact, numai sa ajung inapoi in oras pentru ca sunt plecat. Sper ca spre finalul saptamanii sa iti dau pozele si detaliile.

Toate cele bune si asfalt uscat!

 

 

 

ok o sa astept... istrate_ovidiu92

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sal

 

Pe timpul verii nu te astepta la performante ridicate de la un motor cu racire pe aer...

 

Faptul ca merge numai cu 65 poate fi datorat urm. lucururi:

 

1.Uzura segmenti+piston

2.Toba infundata

3.Curea uzata

4.role uzate

5.Filtru aer murdar

 

Cand ai o problema cu scuterul,niciodata sa nu zici: AIA E PROBLEMA,verifici mai multe posibilitati prin eliminare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...