Sari la conținut

Cod culoare


Postări Recomandate

Am avut un mic incident in trafic, un nenea nu mi-a acordat prioritate si am luat o tranta usoara ... motorul are o zgarietura mica pe codita

 

Vreau sa-i fac retusul si problema e ca nu gasesc codul de culoare de la motor (yamaha r6 2007 albastru) :kick:

Am gasit ceva pe www.colorrite.com, Deep Purplish Blue Metallic C se numeste culoarea, codul este 0564 ... numai ca mi se pare mult mai deschisa culoarea, apoi am mai citit ca cica ar scrie codul sub saua pasagerului, dar m-am uitat si nu am gasit nimic :disappointed: , am fost la un magazin de la lizeanu care se ocupa cu vopseluri si ,la fel, nu mi-au gasit culoarea ...

 

Stie cineva unde as putea gasi codul sau chiar vopsea originala ? (ideea e ca as vrea culoarea exacta, nu ceva "aproximativ")

 

Multumesc, si dau o bere (la propriu) la cine ma ajuta sa gasesc culoarea ;)

Editat de Xian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate te ajuta siteul acesta http://www.motorradlack.de/

 

aparate de preparat erau intr-un timp la Practiker ... (mai nou nu am fost pe acolo, dar nu cred ca le-au luat)

 

eventual incearca la un centru de comercializare vopsele si cere sa-ti imprumute un catalog RAL si vezi care culoare se potriveste cel mai bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.colorrite.com/matrix-colors.cfm...FTOKEN=60716397

 

Am mai gasit ceva pe un forum Yamaha, zice ca ar trebui sa fie sub saua din spate un sticker pe cadru unde scrie codul de culoare.

 

Cea de pe colorrite mi se pare prea deschisa culoarea, banuiesc ca e culoarea pt sua ...; sub saua pasagerului am gasit codul asta 2C0B-010, dar nu-mi pare a cod de culoare

... acum nush :D ... orice parere e bine venita :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...