Sari la conținut

Valentino Rossi replica


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

uite la aia nu prea m-am gandit.imi palce asa galbena ca iese mai tare in evidenta... dar vad pe final .Tu zici sa continui cu alb pe mijlocul ei si albastru pe lateral sau invers?

 

Pai daca bagi albastru pe lateral , ar parea continuata schema albastrul-alb-albastru de pe carena , caci codita are alb si scris nostro azzuro . Daca o faci alba pe laterale , iar e ok , dar parca ar da un pic mai ciudat , deoarece pe carena grafica urca inspre spate , si alb lateral ar parea labartata aripa . Acum daca partea superioara o faci alba cu laterale albastre , poti eventual sa mai tragi sus doua dungi albastre subtiri la aceasi distanta ca cele de pe grafica originala . Acum sper sa fi inteles ce poza am eu in cap :crack:

Mesaj completat

 

 

 

Te rog sa imi scuzi lipsa de talent si sacrilegiul facut , dar sunt la laptop si am doar touchpad . Si oricum e orientativa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ceva de genu asta?

 

totusi cred ca e prea mult... nu vreau sa o stric.plus ca in partea dreapta vine peste lantz.

 

Dap , m-a indus in eroare poza aia . Dar parca totusi alba simplu ar da mai bine decat galben . Acum ori sunt eu nebun ( si exista o mare posibilitate sa fiu :crack: ) ori galbenul ala acolo chiar nu vine bine . Fiind mai talentat in ale desenului , dai pe aceleasi poze de mai sus , dar doar cu alb .

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

itinerariul de azi.roata spate demnotata,curatata si pregatita pentru vopsit.vopsit si lacuit janta.durata 3 ore.

 

 

 

Mesaj completat

maine urmeaza janta fata... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

itinerariul de azi.roata spate demnotata,curatata si pregatita pentru vopsit.vopsit si lacuit janta.durata 3 ore.

 

 

 

Mesaj completat

maine urmeaza janta fata... :bow:

 

 

Bafta mestere , se pare ca ti-a iesit ! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi... sa vedem cum o sa arate pe final.dupa ce se usuca, le montez si pun rim stripes galbene sau albe.

 

Pai sa speram ca la fel de bine si ca nu o sa sara ! Deci ii pui rimstripes ori albe , ori albe , nu ? :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

albe reflectorizante pun :alcy:

Mesaj completat

am terminat de vopsit si janta fata.maine montez janta fata, aripa spate si aplic rim stripes albe.pam pam ! :bow:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

albe reflectorizante pun :D

Mesaj completat

am terminat de vopsit si janta fata.maine montez janta fata, aripa spate si aplic rim stripes albe.pam pam ! ;)

 

Fain se vede :alcy: A fost o decizie buna sa le dai culoarea asta . Abia astept sa vad maine cu ambele si rimstripes . :bow:

 

Ps : Daca tot ai aripa spate jos , nu o vopsesti alba ? :D

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain se vede :alcy: A fost o decizie buna sa le dai culoarea asta . Abia astept sa vad maine cu ambele si rimstripes . :bow:

 

Ps : Daca tot ai aripa spate jos , nu o vopsesti alba ? :D

 

 

nu arpipioara ramane galbena. :D si cred ca bag rimstripes glabene.nu stiu sunt indecis...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sau albe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu arpipioara ramane galbena. :D si cred ca bag rimstripes glabene.nu stiu sunt indecis...

 

sau albe?

 

Bre da' esti culmea :bow: Nu stabilisem odata ca albe ? :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu vreau sa o schimb niciodata.imi place f mult.iar daca o sa im permit mi-as cumpara un vfr pt drumuri mai lungi :alcy:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea bre :bow: Dar arata bine si asa . Sa o stapanesti sanatos si cu la fel de multa grija ! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea bre :D Dar arata bine si asa . Sa o stapanesti sanatos si cu la fel de multa grija ! :alcy:

 

 

mersi de urari. :bow:

zi ca nu arata belea cu galben :D si apropo am stat vre-o 10 minute in magazin sa ma hotaresc.Sunt sigur ca si cu alb ar fi aratat la fel de bine.Uite daca nu tine vopseaua si se decojeste promit ca ii pun albe data viitoare.

O sa bag niste poze mai bune maine ca astea de azi sunt facute cu camera telefonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de urari. :bow:

zi ca nu arata belea cu galben :D si apropo am stat vre-o 10 minute in magazin sa ma hotaresc.Sunt sigur ca si cu alb ar fi aratat la fel de bine.Uite daca nu tine vopseaua si se decojeste promit ca ii pun albe data viitoare.

O sa bag niste poze mai bune maine ca astea de azi sunt facute cu camera telefonului.

 

Bre nu am cum sa nu zic ca arata bine , ca ar fi pacat sa mint :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca ies azi si fac niste poze mai de calitate

e frumos soare afara asa ca sper sa imi iasa ceva poze faine

:bow:

 

Iesi pana la Snagov :alcy: E si mai mult soare si ai si decoruri multe de poze faine :D

Astept cu nerabdare pozele . Distractie placuta , asfalt uscat si .. cald !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D as baga un drum de snagov in no time... dar vremea asta e capricioasa rau.aici toata ziua a fost senin ;) .dupa ce am spalat motorul a venit seara.. cand sa ies.... poola.in 20 de min cat am mancat si m-am echipat o ceatza afara :) , de nu vedeam la 30 de metri in fata.sper ca maine sa tina vremea cu mine :) .

 

DSCF4338.jpg

DSCF4332.jpg

DSCF4336.jpg

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D as baga un drum de snagov in no time... dar vremea asta e capricioasa rau.aici toata ziua a fost senin ;) .dupa ce am spalat motorul a venit seara.. cand sa ies.... poola.in 20 de min cat am mancat si m-am echipat o ceatza afara :) , de nu vedeam la 30 de metri in fata.sper ca maine sa tina vremea cu mine :) .

 

 

Zice bine asta micu' ,Snagovu' e aproape de Bucuresti :)

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as baga un drum de snagov in no time... dar vremea asta e capricioasa rau.aici toata ziua a fost senin .dupa ce am spalat motorul a venit seara.. cand sa ies.... poola.in 20 de min cat am mancat si m-am echipat o ceatza afara , de nu vedeam la 30 de metri in fata.sper ca maine sa tina vremea cu mine.

 

Hai bre ;) gixxxxerhayabusa numele la poze :) Mor de ras si altceva nimic !

Pai lasa ca odata si odata o sa fie si vremea buna sa bagi un drum la Snagov , in no time sau in some time . :)

:D Urat ca nu ai prins si tu o plimbarica . Maine daca e tot frumos , fii si tu pe faza sa o tai repede .

 

Zice bine asta micu' ,Snagovu' e aproape de Bucuresti :

 

Stiu ca zic bine , d-aia si zic . Dar stai la coada ca asa e frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...