Sari la conținut

Indoit amortizoare YAMAHA XJ600N


Postări Recomandate

Un prieten m-a rugat sa postez anuntul .

Nu sunt indoite rau.A intrat intr-o poarta si a ricosat intr-o bordura cu o YAMAHA XJ600N

Se pot indrepta?Sau cautam la dezmembrari.

Amortizoare noi nu se pune problema ca nu o sa dea 600 de Euro pentru un motor pe care tocmai ce vroia sa-l vanda cu 1500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten m-a rugat sa postez anuntul .

Nu sunt indoite rau.A intrat intr-o poarta si a ricosat intr-o bordura cu o YAMAHA XJ600N

Se pot indrepta?Sau cautam la dezmembrari.

Amortizoare noi nu se pune problema ca nu o sa dea 600 de Euro pentru un motor pe care tocmai ce vroia sa-l vanda cu 1500.

 

eu il sfatuiesc sa ia altele second , multi vor spune ca se pot indrepta dar , orice procedeu ar aplica ( la cald sau rece ) metalul tot se depreciaza iar rezistenta lui scade iar fortele ce actioneaza la amortizoare sunt destul de mari . decit sa faca o nazbitiie sa indrepte amortizoarele doar de dragul de a vinde motoreta mai bine cumpara unele second sau scade pretul si ii spune cumparatorului cum sta treaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de o parte Rados are dreptate. Pe de alta parte, ia legatura cu Dihania, tocmai ce si-a indreptat jambele la motor si-ti poate da mai multe detalii legate de costuri si cine s-a ocupat de treaba. Decizia va apartine, dar sfatul meu este sa se cumpere niste jambe bune, sh. Sau un search pe ebay.it si o sa gaseasca jambe superioare noi pentru modelul respectiv, dar ele costa in jur de 300 E perechea.

 

Eu am gasit anuntul asta, ai putea sa le trimiti un mail sa vezi daca au si pentru XJ6N, dar ma indoiesc ca or sa fie mai ieftine.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...