Sari la conținut

CokeLive/Peninsula


kelye
 Share

Postări Recomandate

Numaratoarea preliminara dă 7 motorete (4 borris, ioana, claman si eu)

 

Mih se gandeste daca pleca azi sau maine..

 

Ca initiator de topic voi face si pe organizatorul (minimal asa).

Deci cine vrea sa vina dar intarzie (nu mai mult de 8:30) sa dea un sms maine dimineata la 0721.269.934 - Bogdan

Macar sa stim pe drum daca asteptam 'oaspeti'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numaratoarea preliminara dă 7 motorete (4 borris, ioana, claman si eu)

 

Mih se gandeste daca pleca azi sau maine..

 

Ca initiator de topic voi face si pe organizatorul (minimal asa).

Deci cine vrea sa vina dar intarzie (nu mai mult de 8:30) sa dea un sms maine dimineata la 0721.269.934 - Bogdan

Macar sa stim pe drum daca asteptam 'oaspeti'.

 

ÂŞi dacă tot eÂşti organizator să te gândeÂşti Âşi la intrare că Ioana văd că vrea să facă avere :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

umaratoarea preliminara dă 7 motorete (4 borris, ioana, claman si eu)

 

Mih se gandeste daca pleca azi sau maine..

 

Ca initiator de topic voi face si pe organizatorul (minimal asa).

Deci cine vrea sa vina dar intarzie (nu mai mult de 8:30) sa dea un sms maine dimineata la 0721.269.934 - Bogdan

Macar sa stim pe drum daca asteptam 'oaspeti'.

 

 

 

Pai atunci ma alatur si eu grupului vostru. Deci 8 motoare :lol: . Pana la urma mergem pe cheia sau pe valea prahovei? Singurul dezavantaj al cheii ar fi ca s-ar putea sa prindem tiruri pentru ca nu au voie de DN1 in weekend si o iau pe partea cealalta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi mare amatoare de bere Âşi se asigură că nu rămâne pe uscat...

 

Putem introduce si un sistem de penalizare ... cine scade viteza cu mai mult de 10km/h sub media grupului, cine depăÂşeÂşte viteza, cine ia mâna de pe ghidon pentru mai mult de 10 secunde.

 

Evident putem pune si 'cine opreÂşte primul la pipi' Âşi tot aÂşa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci ma alatur si eu grupului vostru. Deci 8 motoare :D . Pana la urma mergem pe cheia sau pe valea prahovei? Singurul dezavantaj al cheii ar fi ca s-ar putea sa prindem tiruri pentru ca nu au voie de DN1 in weekend si o iau pe partea cealalta.

 

Noi am vrea traseul pe Cheia, apoi BraÂşov - SighiÂşoara Âşi Târgu MureÂş. E frumos drumul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am vrea traseul pe Cheia, apoi BraÂşov - SighiÂşoara Âşi Târgu MureÂş. E frumos drumul :D

 

E perfect drumul. Grija dupa Brasov la radare, in special la Rotbav, si pana in Padurea Bogatii si unul chiar la intrare in padure in primele curbe, stau ptr. linia continua. Apoi forja linistiti. Drum bun. :lol:

Editat de DUKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numaratoarea preliminara dă 7 motorete (4 borris, ioana, claman si eu)

 

Mih se gandeste daca pleca azi sau maine..

 

Ca initiator de topic voi face si pe organizatorul (minimal asa).

Deci cine vrea sa vina dar intarzie (nu mai mult de 8:30) sa dea un sms maine dimineata la 0721.269.934 - Bogdan

Macar sa stim pe drum daca asteptam 'oaspeti'.

 

 

eu fac deja parte din grupul celor 4 cu borris

Mesaj completat

O fi mare amatoare de bere Âşi se asigură că nu rămâne pe uscat...

 

Putem introduce si un sistem de penalizare ... cine scade viteza cu mai mult de 10km/h sub media grupului, cine depăÂşeÂşte viteza, cine ia mâna de pe ghidon pentru mai mult de 10 secunde.

 

Evident putem pune si 'cine opreÂşte primul la pipi' Âşi tot aÂşa ...

 

 

punem si penalizare pentru cei in bermude

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind drumul lung merg in pantaloni ...dar daca era prin bucuresti ma alegeam cu penalizare :lol:)

 

 

glumeam , eu nu merg in bermude de frica (incepatorii) ....si din cauza parului de pe picioare :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu pantaloni nu mi se mai vede tatuaju' ... da-l dracu de par ...

 

ÂŞi lasând gluma la o parte, de cască-geacă-mănuÂşi nu prea mă despart niciodată (poate geacă mănuÂşi pt 100-200m) si bermudele mă mai răcoresc.

Din experiență, mă duc pe spate/lateral sau in fund ... picioarele sunt ok :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati revenit;)

 

Nu am mai postat ptr ca am tulit-o vineri imediat ce am terminat munca.

 

Traseul a fost Buc - Pitesti - VL - Voineasa - Obarsia Lotrului (campat)

 

Ziua 2 : Obarsia Lotrului - SB - Medias - Sighisoara - MS

 

Evenimentul a fost unul foarte bine pus la punct . M-am simtit in minoritate in propria tara inca de la intrarea in complex unde toata lumea vorbea ungureste :lol:

 

In rest frumos ... dar nu prea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la organizare au fost super. Si preturile, diversitatea de produse la mancare si bautura.

Berea 2.5 si 3 lei...si in general orice de la 100000 de tonete. Comparand cu moto predeal.....e no comment. Inclusiv organizarea de la intrare cand se dadeau orice informatii aveai nevoie.

Oameni relaxati, amabili si-n romana si maghiara. Incepand cu motociclistul care mi-a zis cum sa ajung acolo(multumesc dle) si terminand cu cei care serveau si aveau puterea de a zambi in timp ce munceau ca sa se distreze altii.

Jos palaria.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a placut locatia si baza de agrement de acolo , foarte FAIN , multe bazine , terase , terenuri de sport ...

 

de organizare nu stiu ce sa zic , noi nu aveam bilet si nu ne-au lasat sa campam in complex , a trebuit sa ne punem corturile intr-un camping alaturat si destul de ieftin 15 lei cort + 2 lei motocicleta , au fost draguti ...ne-au tinut castile si echipamentul sub cheie ...aveau si o terasa unde se manca bine si acceptabil , berea la halba 3 lei ...

 

intradevar ma cam simteam in alta tara , toata lumea vorbea ungureste insa am trecut repede peste asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom'le Âşi eu am fost plăcut impresionat. Ieftin, curat, lumea amabilă, până Âşi polițaii erau de treabă... cam tot ce nu găseÂşti prin BucureÂşti (Âşi împrejurimi). Cred că învăț ungureÂşte Âşi mă mut la ei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...