Sari la conținut

probleme yamaha


Postări Recomandate

ceau am o intrebare. mi se balbaie motorul cand turez motoru de parca nu sar alimenta sau cv de genu?? ce ar putea fi ?? sa fie filtrul de aer, carburator???? yamaha xt600 ms :angry:

carburator cu ceva infundat sau vre-un cauciuc crapat :cheers:

Filtrul de aer influenteaza dar nu atat de mult :laugh: , la fel daca pui bujie iridiu...

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburator infundat, nivel de benzina in carburator destul de jos, oricum trebuie dat jos curatat si evenutual daca ai la indemana un set de jiglere noi in carburator... Spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceau am o intrebare. mi se balbaie motorul cand turez motoru de parca nu sar alimenta sau cv de genu?? ce ar putea fi ?? sa fie filtrul de aer, carburator???? yamaha xt600 ms :angry:

Vezi ca sub camera de nivel constant jos de tot ai un surubel,inchide benzina, desfa surubul ala vezi usor sa nu-l bulesti (pe acolo mai trebuie sa fie si un furtunas sa curga benzina pe el) daca nu iese nimic da drumul la robinetul de benzina ,daca tot nu iese nimic inseamna ca e ceva pe acolo care nu-i trebuie.Dupa aia vezi ce mai e "desincronizare de carburatoare" Pentru cunoscatorul care a scris asa tin sa-l informez ca YamahaXT 600 are un singur carburator dar care intamplator este "DUBLU CORP" Sincronizare se face la doua sau mai multe carburatoare. Frate si daca va ganditi ca carburatoarele alea de pe mobrele voastre japoneze sau europene au fost desfacute si curatate si sincronizate la fiecare 1000 de mile de nici nu-mi dau seama cum de mai sunt intregi filetele alea si plane suprafetee alea de etansare etc etc etc

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...