Sari la conținut

Manuale Pentru Comuniste


Strider
 Share

Postări Recomandate

Am observat ca manualele pentru comuniste nu prea sunt de gasit... Daca stiti unde se gasesc, dati de stire. "Comunistii" va vor fi recunoscatori :moto: :moto:

 

 

salut!acum un an ,cred,un -sa-i zic tovaras-motociclist,facea un apel asemanator...i-am trimis un manual de ij 56...nu numai ca nu mi l-a mai returnat,dar nici macar multumesc nu a zis...si acum am si eu nevoie de manual de ij 49,sigur mi-ar fi prins bine si cel de ij 56...ce sa-i faci?! ai,dai,n-ai...ia nu da,sa vezi cum ai!!!a!!!!era din bucuresti!!!eu am crezut ca doar noi oltenii...facem glume...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!acum un an ,cred,un -sa-i zic tovaras-motociclist,facea un apel asemanator...i-am trimis un manual de ij 56...nu numai ca nu mi l-a mai returnat,dar nici macar multumesc nu a zis...si acum am si eu nevoie de manual de ij 49,sigur mi-ar fi prins bine si cel de ij 56...ce sa-i faci?! ai,dai,n-ai...ia nu da,sa vezi cum ai!!!a!!!!era din bucuresti!!!eu am crezut ca doar noi oltenii...facem

 

ce mu.st taran prost

io vreau o schema electrica pt jawa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!acum un an ,cred,un -sa-i zic tovaras-motociclist,facea un apel asemanator...i-am trimis un manual de ij 56...nu numai ca nu mi l-a mai returnat,dar nici macar multumesc nu a zis...si acum am si eu nevoie de manual de ij 49,sigur mi-ar fi prins bine si cel de ij 56...ce sa-i faci?! ai,dai,n-ai...ia nu da,sa vezi cum ai!!!a!!!!era din bucuresti!!!eu am crezut ca doar noi oltenii...facem glume...

 

:goodposting: Pe bune ca si eu as fi nervos daca mi s-ar intampla o chestie de asta... Eu m-as multumi insa cu un manual in format electronic, si daca se poate in romana, pentru ca am unul in engleza dar nu ma prea descurc cu termenii tehnici si in plus pare o traducere facuta automat (de un computer) din rusa, deci modul de exprimare este cel putin bizar. Este vorba de modelul '92, care nu are frane pe disc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu ceva manuale:

 

1. Ij_Festival_romana (carte originala) 62Mb

2. Ij_Planeta_rusa (carte originala) 19Mb

3. Manual reparatii IJ (engleza) 8Mb

4. Scheme electrice IJ-uri (pt toate modelele)

 

Am incercat sa pun fisierele aici dar n-am reusit

Daca le vreti Da-ti un mail la : lucian_faina@yahoo.com si vi le trimit ! :goodposting:

 

Ps: sunt scanate de mine format jpg

Editat de LUCIFER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...