Sari la conținut

reparatii hayabusa


MIRELHAY
 Share

Postări Recomandate

salutare tuturor

 

am deschis acest topic tocmai din nevoia de a discuta si cu alti posesori de buse despre problemele care apar la motociclete si eventuala rezolvare a acestora.....cand gandesti de unu singur ai optiuni limitate cand gandesc mai multi apar solutii si rezolvari :unsure:

Mesaj completat

am si eu o problema mare .....bordul face figuri , prima data a cazut afisajul electronic ce indica km parcursi si acum nu-mi mai merge nici indicatoru de viteza ...daca cineva a patit asa ceva sa-mi spuna si mie va rog frumos......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... desfa si tu masca de fata... da jos bordul. verifica Sigurantele fuzibile ptr bord... daca totul e ok acolo... arunca un ochi pe mufele care intra in bord ptr. urme de oxidatie... curata-le cu un JakieCleaner... sau spray ptr instalatii electrice... pune-le la loc... verifica traseul de cabluri sa nu fie topit pe undeva...baga cheia in contact si vezi ce zice...

 

Sper sa fie doar atat.

 

Daca nu... mai vezi... tre sa te adresezi unui electrician priceput sa masoare niste fire... si sa aiba rabdare...

 

probabil ai un contact imperfect pe undeva.

Mesaj completat

Ps:cutia cu sigurante fuzibile e in partea stanga a bordului sub carena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
te pot ajuta pe elctrica fara probleme numai sa vi la bucuresti

 

 

Pai sunteti vecini Nasule, vaca-i paste pe asfaltul parcarii de la scoala superioara de aviatie din BANEASA!

Cel putin acolo am vazut-o eu acum cateva luni! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...