Sari la conținut

Filtrul De Aer


XorX
 Share

Postări Recomandate

Am vazut in manualul de service ca filtrul de aer (la Virago) ar trebui nu numai suflat de praf... dar imbibat in ulei dupa care stors :moto:

Mi se pare cam aberanta actiunea, mai ales ca in cartea motocicletei u zice asha ceva niciunde.. Pe de alta parte am vazut la MOTUL chiar bidon cu "ulei pt filtru de aer" ceea ce mi-a trezit brusc niste intrebari... fara raspuns.

Pina la urma, cum e cu filtrul de aer la moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrele de burete se curata si apoi se ung cu ulei La fel si cele K&N (exista spray-uri pt asta) sau acelasi tip de constructie (tesatura bumbac ).

Filtrele hartie se inlocuiesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrele de burete se curata si apoi se ung cu ulei La fel si cele K&N (exista spray-uri pt asta) sau acelasi tip de constructie (tesatura bumbac ).

Filtrele hartie se inlocuiesc

 

Iar tu la Viraga ta din Fabrica este de hartie deci doar se sufla daca mai merge sau se inlocuieste daca e muci.post-2824-1143825184_thumb.jpg uite asa arata filtrul tau.post-2824-1143825228_thumb.jpg Si aici intra in locasul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuu... la motorul de 125 (al meu.. cel cu cod 5xj...) filtrul de aer este din burete si este pus peste (ca o caciula) "o pilnie" de cauciuc ascunsa in spatele ornamentului argintiu dreapta (sub reservor, fata-dreapta). pilnia asta se continua cu un furtun catre carburator (asha pare... ). Partea ciudata e ca intre pilnie si furtun exista un obturator la 1/2 sin diametrul furtunului... obturator care este turnat cu pilnia.. oare asta este limitarea cu care vine moto din fabrica?? sa traga mai putin aer?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...